Ze staré půdy vzniklo luxusní bydlení pod hvězdami
Bydlení

Ze staré půdy vzniklo luxusní bydlení pod hvězdami

Majitelé tohoto vkusně zrekonstruovaného bytu, manželé Tynčiakovi, nechtěli bydlet ani na vesnici, ale ani v typickém paneláku, který některým povahám nesedí. Proto zajásali, když narazili na tento podkrovní byt, který se nachází ve starém měšťanském domě přímo v historickém centru Košic. S pomocí architektů tak proměnili toto místo v komfortní bydlení.
20. 3. 2018 / 20:45:31
53
Nadčasová vila v Gdyni
Bydlení

Nadčasová vila v Gdyni

Mnoho architektů si láme hlavu nad tím, jak postavit takové bydlení, které ani po mnoha letech nevyjde z kurzu a stále bude moderní a nadčasové. To se podle nás povedlo architektům z architektonického studia Arch Deco, kteří na pozemku o velikosti 1253 metrů čtverečních postavili vilu, na kterou je radost pohledět.
19. 3. 2018 / 20:22:12
33
Hnědá barva v interiéru
Bydlení

Hnědá barva v interiéru

Pokud si chcete ve svém bytě či domu odpočinout a nemít okolo sebe přespříliš rušivých okolních vlivů, je pro vás hnědá barva tou pravou. Jde o zemitou barvu, která v nás navozuje pocit klidu, uvolněnosti a jistoty. To je jen pár z důvodů, proč si najde své místo v interiérech mnohých osob. A co dalšího bychom o této barvě měli vědět?
14. 3. 2018 / 20:16:25
70
Krásný byt v historickém činžovním domě
Bydlení

Krásný byt v historickém činžovním domě

Tento byt se nachází v samém centru Krakova v podkroví starého činžovního domu. V jeho interiéru, který navrhla Katarzyna Walawska, najdeme prvky industriálního a skandinávského stylu. Interiér je moderní, ale ukrývá v sobě i několik starších prvků, které celý interiér zútulní.
12. 3. 2018 / 21:16:38
6115
Bydlení s betonem pro chlapa
Bydlení

Bydlení s betonem pro chlapa

Každý z nás má svůj vkus, podle kterého by si chtěl zařídit své bydlení, které by vyjadřovalo: „Tohle jsem já.“ Jedním z takovýchto míst je tento byt, který nás na první pohled upoutá svým osobitým designem, který je vhodný hlavně pro muže. Čím tato mužská oáza klidu vyčnívá oproti jiným bytům?
8. 3. 2018 / 18:26:50
1090
Citlivá rekonstrukce historického domu
Bydlení

Citlivá rekonstrukce historického domu

Dům postavený v novorenesančním slohu dlouhá léta jen chátral. Citlivě provedená rekonstrukce jej opět vrátila k životu. Zveme vás na prohlídku vzorového bytu, který se v tomto domě nachází.
7. 3. 2018 / 19:29:06
2245
Domov s mechovou stěnou v interiéru
Bydlení

Domov s mechovou stěnou v interiéru

Uspořádání a zařízení tohoto moderního domu rozbíjí mnoho stereotypů, které okolo domů ještě stále panují. V jeho interiéru najdeme beton, dřevo ze starých hraničních chat, dlažební kameny a.. mech! Jak jej architekti do celého interiéru zakomponovali? To zjistíte níže.
7. 3. 2018 / 13:36:48
723
Prostorný moderní interiér
Bydlení

Prostorný moderní interiér

Snaha o vytvoření oázy klidu uprostřed rušného velkoměsta. I takto by se dal charakterizovat interiér tohoto bytu, který byl vytvořen pro mladý pár žijící v Gdaňsku, jednom z největších polských měst. Pár hledal únik z rušného města, ale kvůli jejich práci nepřipadalo stěhování do přírody v úvahu. Jak dopadla snaha architektů ze studia Arte Dizain, dopřát jim místo k relaxaci v této velké metropoli?
6. 3. 2018 / 13:44:53
1448
Luxusní chata v Megéve
Bydlení

Luxusní chata v Megéve

Diskrétní zvenčí, kouzelná uvnitř. Přesně takto by se dala popsat tato luxusní chata stojící v Mégeve. Přes její jednoduchý design, co se týče exteriéru, až po útulně působící interiér, který láká k pobytu uvnitř. Chata nabízí kromě dobré příležitosti k odpočinku i skvostný výhled na okolí od Rochebrune až po Mont d'Arbois. Čím dalším nás tato chata sloužící k odpočinku v naprostém soukromí mezi horami, uchvátila?
5. 3. 2018 / 14:50:30
1229
Komfortní bydlení ze staré stodoly
Bydlení

Komfortní bydlení ze staré stodoly

I staré bydlení může být hezké a funkční, pokud dostane tu správnou péči. Jedním z důkazů, že je toto tvrzení pravdivé, je tento kouzelný dům nacházející se v údolí Val d'Entremont. Dům nejen že vypadá na první pohled jako stodola, původně to i stodola určená k hospodářským účelům byla. Naštěstí si ji vzali do svých rukou šikovní architekti, kteří její interiér proměnili v komfortní bydlení.
1. 3. 2018 / 16:46:46
1544
Nádherná vila ukrytá v lesích
Bydlení

Nádherná vila ukrytá v lesích

Klid, soukromí, ale také všechny aspekty moderního života. Touha po bydlení v souznění s přírodou je čím dál větším trendem. Jedním z domů, které tomuto trendu dostávají, je tato vila zvaná Valley Villa, o jejíž stavbu se zasloužilo architektonické studio Arches. Čím je vila tak zvláštní, když byla nominována na několik architektonických cen?
28. 2. 2018 / 17:59:07
2768
Prázdninový dům inspirovaný srbskou architekturou
Bydlení

Prázdninový dům inspirovaný srbskou architekturou

Prázdninový dům, který může zároveň sloužit i k dlouhodobému pobytu čtyřčlenné rodiny. Přesně takto lze charakterizovat tento dům stojící v srbském městě Alibunar, který nám svým vzhledem může na první pohled připomínat stodolu. A čím je tento dům o rozloze 150 metrů čtverečních výjimečný?
25. 2. 2018 / 12:14:53
230
Dialog dřeva s betonem
Bydlení

Dialog dřeva s betonem

Stále více lidí do svých interiérů začleňuje beton v jakékoliv podobě. Jediná jeho nevýhoda tkví v tom, že na nás může působit poměrně chladně. S tím si ale poradili architekti ze studia MSWW, kteří beton zkombinovali se světlým dubem, který chladné účinky betonu tlumí a interiér tohoto 300 m2 velkého domu tak působí mnohem útulněji.
22. 2. 2018 / 15:10:53
1828
Malý byt s velmi omezeným rozpočtem
Bydlení

Malý byt s velmi omezeným rozpočtem

Co je malé, to je milé. Dál to znáte. Jak jinak bychom mohli popsat tento krásný a vkusně zařízený byt, který se nachází na pouhých 41 metrech čtverečních? Architekti si pohráli nejen s omezeným prostorem, ale i s napjatým rozpočtem. Jak se jim jejich snažení vydařilo? To posuďte sami zda může vzniknout krásné bydlení.
21. 2. 2018 / 16:04:43
674
Dům získal po rozšíření o přístavbu zcela nový vzhled
Bydlení

Dům získal po rozšíření o přístavbu zcela nový vzhled

Kdybychom se na tento dům stojící v Londýně podívali dříve, spatřili bychom typický dům edvardovského stylu, který představoval stísněné prostory, ke všemu neprakticky dispozičně rozložené. Nový majitelé se s tím, ale nechtěli smířit, proto požádali architektonické studio Mustard Architects, aby celou nemovitost nejen zrekonstruovali, ale také rozšířili a zajistili lepší napojení domu na zahradu. Jak se jim to povedlo?
19. 2. 2018 / 15:42:21
1911
Z ruiny vybudovali úžasné bydlení
Bydlení

Z ruiny vybudovali úžasné bydlení

Původní dům v Grishipolu na ostrově Hebridean Coll byl postaven v roce 1700 Macleanem Collem. Jednalo se o první vápencově postavený dům na ostrově. Díky tomu získal neformální název „Bílý dům“, jelikož se odlišoval od typických černých domů, které byly na ostrově považovány za běžné. Majitelé dům opustili v polovině 18. století, bylo to v době, kdy se tento dům, postavený na písku, začal rozpadat. Naštěstí se ho po mnoha letech ujali architekti, kteří z ruiny udělali dokonalé bydlení.
15. 2. 2018 / 17:29:00
2467
Dům stojící v blízkosti lesa
Bydlení

Dům stojící v blízkosti lesa

I bydlení v malém domě má něco do sebe. To jsem si řekla hned poté, co jsem uviděla tento krásný dům stojící v slovinském městě Jernej. Ačkoliv tento dům patří do kategorie domů o rozloze do 92 metrů čtverečních, najdete v něm vše, co je k plnohodnotnému životu potřeba. A navíc stojí v těsné blízkosti lesa, takže je prvotřídní výhled z okna zaručen. V čem je tento dům tak úchvatný?
14. 2. 2018 / 22:03:36
232
Apartmán s výhledem na moře
Bydlení

Apartmán s výhledem na moře

Byt stojící v těsné blízkosti pláže, příjemný mořský vánek kamkoliv se pohnete, ale i krásný výhled z terasy, která vychází ze všech místností bytu. Přesně takto se dá popsat prázdninový apartmán nacházející se na malebném místě těsně za známou dunou nedaleko Wolińského národního parku v Polsku. Čím nám tento krásný apartmán učaroval?
11. 2. 2018 / 12:23:36
1122
Modrá barva v interiéru
Bydlení

Modrá barva v interiéru

Modrá barva spolu s jejími odstíny patří mezi naše nejoblíbenější barvy, nejen co se týče oblékání, ale hlavně i jejího využití v interiérech. Není se čemu divit. Modrá je barvou vody, nebe, ale i jisté čistoty a klidu. Skrývá v sobě širokou paletu svých odstínů, tudíž jde i o barvu dobře kombinovatelnou téměř s čímkoliv. Proto si teď s námi můžete přečíst, proč si modrou vybrat i do svého interiéru.
10. 2. 2018 / 18:57:35
1190
Moderní byt v šedé barvě
Bydlení

Moderní byt v šedé barvě

Ačkoliv se pro mnoho z nás může zdát šedá barva trochu nudná, stále jde o barvu, která si v posledních letech získává stále více příznivců. Není se čemu divit, jde o barvu, která se dá kombinovat se spoustou dalších barev. Ať už jde o jemné tóny nebo kontrastní kombinace. Skvělým důkazem o vhodnosti této barvy je tento byt ve Vratislavi, ve kterém hraje prim právě šedá barva.
9. 2. 2018 / 12:26:34
886
Dům s dřevěnou fasádou v harmonii s přírodou
Bydlení

Dům s dřevěnou fasádou v harmonii s přírodou

Energeticky úsporné bydlení, a navíc v souladu s přírodou! Dvě z několika hlavních kritérií při stavbě dnešních domů, kdy si každý z nás přeje to nejlepší a nejpříjemnější bydlení pro svůj život. Stejných parametrů se měli držet i architekti ze studia DLM Architects, kteří na ploše 300 metrů čtverečních vykouzlili bydlení snů. A jak se od nich můžeme inspirovat i my?
8. 2. 2018 / 22:30:21
2379
Jednopodlažní pasivní dům
Bydlení

Jednopodlažní pasivní dům

Krásně zelené lesy, velké travnaté plochy a čistý vzduch. Přesně takto si někteří z nás představují ideální místo pro svůj domov. Stejného názoru byli také majitelé domu a architekti ze studia GAB, kteří navrhli tento dům, jenž je označován jako RD Nova Gorka. Tato vskutku inspirativní stavba získala i cenu polských architektů v roce 2016. Čím nás tento dům může inspirovat?
31. 1. 2018 / 21:33:17
8027
Kulatý dům v Holandsku
Bydlení

Kulatý dům v Holandsku

Zařídit dům, který bude součástí přírody a domovem nejen pro lidi, nýbrž i pro jejich čtyřnohé mazlíčky, nemusí být na první pohled jednoduchou záležitostí. Majitelé tohoto domu vyslovili přání o bydlení v domě, jenž bude vhodný nejen pro ně, ale i jejich dva aljašské malamuty. Jak si s tímto úkolem architekti poradili?
30. 1. 2018 / 19:59:27
1051
Netradiční sauna s výhledem na jezero
Bydlení

Netradiční sauna s výhledem na jezero

Modrá hladina jezera Hudson - nacházejícího se severně od Toronta - doplňuje své už tak úchvatné prostředí, jakoby se přímo nabízela k odpočinku. Proto, když se sešel tým PARTISANS na tomto místě spolu s klientem a myšlenkou na stavbu potencionální sauny, věděli, že jejich největším úkolem bude vytvořit volně stojící saunu (strukturu), která bude dokonale zapadat do okolí. Pojďte se s námi podívat na to, jak se jim to povedlo.
29. 1. 2018 / 19:58:10
1207
Dům jako geometrická hra s tvary
Bydlení

Dům jako geometrická hra s tvary

Jednoduchý dům s přesnými liniemi, kde není nic navíc a vše má svůj účel. Přesně takový je tento dům, jenž vyniká nejen díky čistým a jednoduchým tvarům, ale také výběrem materiálu, který byl na celý dům použit. Když přičteme i to, že jde o úsporné bydlení, zjistíme, že je určitě o co stát. Kdo stojí za touto realizací?
26. 1. 2018 / 15:02:44
381
Palačinkový dort s bezinkovým krémem
Vaříme

Palačinkový dort s bezinkovým krémem

Každý z nás si čas od času zaslouží sladkou tečku v podobě dobrého zákusku. A proč ne ve formě palačinkového dortu, který bude nejen lehký na přípravu, ale také značně chutný. Navíc jde udělat v několika velikostech i příchutích. Pojďte si tuto pochoutku udělat s námi.
24. 1. 2018 / 20:27:04
266
Sen o moderním bydlení v bažinaté krajině
Bydlení

Sen o moderním bydlení v bažinaté krajině

Stavba tohoto domu byla pro architekty velmi specifickou, jedinečnou, ale také hodně náročnou výzvou, které se postavili hrdě čelem. To dalo vzniku tomuto krásnému domu stojícímu v atraktivní, leč bažinaté krajině, který navíc stojí v plném souznění s přírodou. Pojďte se s námi podívat na to, jak tento dům vznikal.
23. 1. 2018 / 13:06:17
1363
Originální dům s dřevěnou fasádou
Bydlení

Originální dům s dřevěnou fasádou

Tento originální a značně asymetrický dům nacházející se poblíž Varšavy vděčí svému vzniku náročným majitelům, kteří měli dost klasického bydlení a přáli si něco netradičního. To dalo vzniku tomuto luxusně vzhlížejícímu obydlí, které se dispozičně velmi odlišuje od domů, na které jsme zvyknuti. A čím je tak neobvyklé?
22. 1. 2018 / 21:48:36
480
Jedinečný dům na stromě má blízko k přírodě
Bydlení

Jedinečný dům na stromě má blízko k přírodě

Fantazie lidí, co se týče bydlení, občas nezná mezí. Avšak v hodně případech nám díky odvážnosti a porušování zajetých stereotypů může vzniknout něco, co bude nejen originální, ale také praktické a hezké. Jedním z těchto případů je dům ve tvaru šišky, který není postaven nikde jinde než v korunách stromů. V nejstarším a nejrozlehlejším lese Itálie, kde rostou vzácné stromy, jejichž kvalitní dřevo se používá k výrobě hudebních nástrojů.
19. 1. 2018 / 15:26:42
2123
Kouzelná rekonstrukce domu za 45 dní
Bydlení

Kouzelná rekonstrukce domu za 45 dní

Kompletní rekonstrukce polorozpadlého domu během pouhých 45 dní? Ano, možná to zní jako pohádka. Avšak přestavba tohoto domu v Číně, kterou sledovaly v televizi miliony diváků, je jasnou ukázkou toho, že nic není nemožné. Čím všechny tento dům tak uchvátil? To můžete posoudit s námi.
17. 1. 2018 / 22:31:29
13216
Dům, kde se ocel mísí se zelení
Bydlení

Dům, kde se ocel mísí se zelení

Dům inspirovaný starými továrnami a zelení skandinávských lesů. Přesně tak vypadá obydlí známého fotografa Petera Krasilnikoffa, který vyslovil přání o spojení svého původního studia s nově postaveným domem. Toto luxusní obydlí v Kodani se rozkládá na úctyhodných 500 metrech čtverečních a má co nabídnout. To můžete ostatně posoudit i vy sami.
14. 1. 2018 / 19:50:48
1476
Chata na skále s výhledem na jezero
Bydlení

Chata na skále s výhledem na jezero

Na tomto místě s úžasným výhledem na jezero se původně nacházela starší chatka, která bohužel nesplňovala požadavky současné doby. Proto se majitelé rozhodli pro její rekonstrukci, která měla za úkol tento 30 let starý prostor modernizovat tak, aby mohla návštěvníkům působit radost z pobytu ještě spousty let. K tomuto úkolu bylo pověřeno architektonické Studio Kamppari.
14. 1. 2018 / 18:03:37
1854
Ložnice - pět tipů pro příjemný zimní spánek
Bydlení

Ložnice - pět tipů pro příjemný zimní spánek

Každý z nás si zaslouží kvalitní spánek. Hlavně teď, v zimě, kdy nemá nikdo na vstávání náladu. Bohužel, práce nepočká a vstávat se musí, což pokud se zrovna dobře nevysíte není jednoduché. K dobrému spánku nám nestačí jen dobře vypadající ložnice, chce to dodržet ještě pár jednoduchých pravidel a ráno budete vyspaní do růžova. Jak na to?
13. 1. 2018 / 17:12:19
1868
Dům pod zemí? Ano pojďte nakouknout!
Bydlení

Dům pod zemí? Ano pojďte nakouknout!

Dům postavený pod zemí, ale přesto luxusní? Ano, i to je možné. Pojďte se s námi podívat do této vily ve Švýcarsku, která je pravou ukázkou toho, jak vytvořit bydlení na úrovni bez toho, aby se muselo zasahovat do okolního prostředí. Jistě budete mile překvapeni, jak se tato realizace vydařila.
13. 1. 2018 / 16:28:29
402
Rodinný dům plný barev
Bydlení

Rodinný dům plný barev

Barevný, prostorný, ale i vhodný pro bydlení s dětmi. Přesně takto by se dal charakterizovat tento rodinný dům, který nám nabízí nejen velký prostor k životu, ale také kombinaci materiálů, které dohromady tvoří jeden úžasný celek. Architekti si navíc bravurně pohráli s dispozičním řešením domu, takže své soukromí si zde najde každý.
13. 1. 2018 / 16:02:36
1060
Jedlá modelína za pár korun? Vyrobte si ji sami doma
Inspirace

Jedlá modelína za pár korun? Vyrobte si ji sami doma

Jak všichni víme, malé děti mají rády hry s modelínou. Mohou z ní tvořit vše, na co je jejich bohatá fantazie navede. Bohužel, malé děti mají často chuť objevovat nové věci, řekněme i po chuťové stránce. V tomto případě je dobrou volbou tato po domácku vyrobená modelína, která je nejen levná, ale také jedlá. A co víc! Vydrží vám půl roku.
11. 1. 2018 / 15:04:45
271
Dům s tabulí místo stěny
Bydlení

Dům s tabulí místo stěny

Kolik kreativity a úsměvu můžete vytvořit v bytě o velikosti 100 m²? Opravdu hodně! Zvláště pokud je prostor určen pro ty, kteří mají rádi tvoření, nebo jsou hrdými rodiči dětí, které (jak všichni víme) mají často touhu kreslit na stěny. Tento byt má totiž místo jedné ze stěn tabuli, na které se vyřádí každý.
11. 1. 2018 / 14:35:14
470
Kombinace moderny s historií místa
Bydlení

Kombinace moderny s historií místa

Interiér, na který se dnes podíváme, je inspirován kdysi velmi moderním činžovním domem, na kterém se za dobu jeho existence stihnul podepsat čas. Přesto se architektovi podařilo v tomto, teď už starším bytě vytvořit krásný interiér, kde se navzájem propojují moderní prvky s těmi staršími.
11. 1. 2018 / 14:00:31
376
Residence, která je v souznění s okolní přírodou
Bydlení

Residence, která je v souznění s okolní přírodou

Určitě mi dáte za pravdu, že domy, které se svým vzhledem zapadají i do okolí, jsou naprosto úžasné. Své o tom věděli i architekti, kteří se postarali o vytvoření tohoto úchvatného domu, který byl dokončen v roce 2015.
10. 1. 2018 / 19:44:52
615
Strop jako dekorace
Bydlení

Strop jako dekorace

K tomu, abychom si mohli zařídit útulné a hezké bydlení, nepotřebujeme přehnaně moc detailů. Dobře nám může posloužit i strop, který bude sám o sobě působit jako dekorace. Své o tom ví i designérka Rachele Biancalani, která navrhla bydlení v tomto duchu pro mladou rodinu.
10. 1. 2018 / 18:15:30
392
Industriální bydlení s teplými tóny v Minsku
Bydlení

Industriální bydlení s teplými tóny v Minsku

Velké otevřené prostory, vysoké stropy, ale i chladné barvy. Tohle všechno jsou typické znaky industriálního stylu bydlení, který je v posledních letech tolik oblíbený. Na této vizualizaci se spolu podíváme na to, jak lze tento styl skloubit s použitím teplých tónů tak, aby celý interiér působil útulněji.
8. 1. 2018 / 21:53:07
478
Bydlení s nádechem přímořského stylu
Bydlení

Bydlení s nádechem přímořského stylu

Polské studio Shoko Design je zajímavé pro svůj osobitý styl, který se promítá v každém jejich projektu, jenž úspěšně dokončí. Dnes se spolu podíváme na tento krásný apartmán s nádechem přímořského stylu v kontrastní kombinaci s cihlovou stěnou.
4. 1. 2018 / 14:23:35
1809
Svačinky, které rozjedou náš metabolismus tím správným směrem
Vaříme

Svačinky, které rozjedou náš metabolismus tím správným směrem

Diety a hubnutí jsou jedny z nejvíce diskutovaných témat mezi ženami i muži každého věku. Mnoho z nich si myslí, že zhubnou hlavně tím, že rapidně sníží svůj denní příjem kalorií. Ačkoliv se to může zpočátku zdát jako účinný způsob, jak se zbytečných kil zbavit, rychle dojdete k zjištění, že tomu tak není. Po krátkém šoku těla, kdy budete hubnout se dočkáte jo-jo efektu hned, jak se vrátíte na normální stravu. Proto vám přináším několik tipů na zdravé svačinky, které vám nastartují metabolismus.
3. 1. 2018 / 18:01:50
2233
Skandinávský dům ze Švédska
Bydlení

Skandinávský dům ze Švédska

Pokud milujete skandinávský styl a zároveň máte v oblibě i útulné interiéry plné přírodních materiálů, tak vás jistě potěší pohled na tento dům, který je přesně takový. Nejenže na nás působí uklidňujícím dojmem, zároveň v něm najdeme i všechny aspekty, které jsou v dnešní moderní době nezbytností. A i když se zdá malý, je opravdu prostorný.
3. 1. 2018 / 17:06:31
4473
Bydlení u jezera
Bydlení

Bydlení u jezera

V posledních letech je čím dál častější situace, kdy se lidé z měst stěhují do přírody, nebo si tam alespoň pořizují chaty, které jim nabídnou nejen klid, ale i dostatečné soukromí, které jim ve městě často chybí. Přesně tato kritéria splňuje i tento domek u jezera, který se nachází v Norsku. O jeho výstavbu se postaralo studio Snorre Stinessen. Pojďme se spolu podívat na tento velmi atypický domeček, který je tak dobrý, že by se v něm dalo bydlet i celoročně.
22. 12. 2017 / 17:09:10
6327
Přineste si kousek přírody domů
Inspirace

Přineste si kousek přírody domů

Čím dál více z nás se v poslední době zabývá o něco ekologičtějším způsobem života. Třídíme odpad, sázíme novou zeleň, jíme ekologicky. Tento způsob života můžeme začlenit i do našich interiérů v podobě malého mini lesíku, který nebude zabírat větší plochu než je jedna skleněná nádoba.
20. 12. 2017 / 16:07:13
9665
Minimalistický interiér v Litvě
Bydlení

Minimalistický interiér v Litvě

Ačkoliv mnohým z nás vyhovuje útulné bydlení se spoustou malých drobností, které nám pomáhají, abychom se cítili útulně, najdou se zde i takový, kterým vyhovuje čisté minimalistické bydlení, kde má vše své místo a nepřebývá zde nic navíc. Skvělou ukázkou toho, že to jde udělat i stylově, je tento byt, na který se nyní podíváme.
19. 12. 2017 / 20:07:14
343
Srub v provensálském stylu? I to je možné
Bydlení

Srub v provensálském stylu? I to je možné

Srubové domy se v posledních letech těší stále větší oblibě, a to nejen jako víkendové chaty, ale jako plnohodnotné obydlí, které je navíc i ekologicky přátelské, což je v této době určitě něco k zamyšlení. Nyní se spolu podíváme na jeden takovýto srub, který je v romanticky vypadajícím provensálském stylu.
17. 12. 2017 / 13:49:21
4263
Loftový byt v Rusku
Bydlení

Loftový byt v Rusku

Pro některé je Rusko ještě stále symbolem komunismu a zimy. Víte ale, že jde i o zemi, která má své nezaměnitelné umění? A to i to architektonické. Nyní se mnou nahlédněte do tohoto loftového bytu, který se nachází v Rusku a za jehož vznikem stojí architekt Andrei Popov. Nevím, jak vy, ale mě tento byt opravdu zaujal.
17. 12. 2017 / 12:19:46
2466
Ateliérový byt v Bukurešti
Bydlení

Ateliérový byt v Bukurešti

Přáli jste si bydlet v bytě, ze kterého budete mít skvělý výhled na okolí – a navíc bude prostorný? V tom případě byste se měli podívat na tento ateliérový byt (jinak zvaný penthouse), který se nachází v Bukurešti. Zamilujete si jej nejen díky světlým prostorům, ale i nápaditému provedení, které spojuje přírodní materiály s umělými.
16. 12. 2017 / 17:27:09
2810
Bydlení v Římě
Bydlení

Bydlení v Římě

Při každé rekonstrukci musíme zohledňovat více faktorů. Kromě samotného stylu, který se nám líbí, také to, aby zapadal do okolí. Tím mám na mysli to, že nejspíše nepostavíte něco v high-tech stylu do míst, kde to září historismem. Rekonstrukce tohoto bytu, který se nachází v Římě je pravou ukázkou toho, kdy je rekonstrukce opravdu úspěšná. Díla se zhostilo studio Brain factory. Jak se se vším poprali?
15. 12. 2017 / 17:55:34
451
Bydlení s nádechem skandinávie
Bydlení

Bydlení s nádechem skandinávie

Skandinávský styl bydlení se v posledních letech těší velké popularitě. I já sama jsem si tento styl zamilovala. Ne každý má ale odvahu na to, aby byl jeho interiér v typickém skandi designu na sto procent. Skvěle to podle mě vyřešilo studio Shokodesign, které zkombinovalo docela klasický interiér s několika prvky Skandinávie.
14. 12. 2017 / 12:28:21
3493
Dokonalá kombinace černé a bílé barvy v interiéru
Bydlení

Dokonalá kombinace černé a bílé barvy v interiéru

Ačkoliv se mnoha lidem líbí bydlení v barvách, najdou se i takoví, kteří ocení jednoduchý a elegantní design, který doplní maximálně nějakým vzorem. Proto se spolu podíváme na ukázku jednoho tříúrovňového bytu, o jehož úpravy se postaralo studio Widawscy Architektury z Polska.
12. 12. 2017 / 18:37:28
446
Rodinný dům ve Skotsku
Bydlení

Rodinný dům ve Skotsku

Dnes se spolu podíváme na krásný rodinný dům stojící ve Skotsku. Dům je výjimečný nejen díky svému designu, ale i kvůli ostrovní lidové architektuře, která do těchto částí Skotska zapadá. Celý dům se nachází v menší skotské vesničce, tudíž obyvatelé domu získají i jistý pocit soukromí.
12. 12. 2017 / 13:19:42
2586
Kapustovo-slaninová pizza
Vaříme

Kapustovo-slaninová pizza

Pizza je jedním z nejvíce oblíbených jídel po celém světě. Její příprava není nikterak náročná, můžeme ji jíst se vším, co máme rádi - a navíc si ji můžeme udělat i sami doma. Možná bude jiná jak ta z pizzerie, ale budeme vědět, co všechno obsahuje.
11. 12. 2017 / 17:53:26
182
Šedá není nudná, vše záleží na doplňcích
Bydlení

Šedá není nudná, vše záleží na doplňcích

Pro mnoho lidí znamená šedá barva nudu. Pokud ne přímo nudu, tak si myslí, že jde o nepříliš výraznou barvu, která neurazí, ale ani neoslní. Já si ale myslím, že to vůbec není pravda! Pokud si vyberete vhodné doplňky, kterými váš interiér dokouzlíte, můžete získat opravdu stylové bydlení, které nebudete chtít opustit.
11. 12. 2017 / 10:53:00
1241