Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní prefabrikovaný jednopatrový dům

Moderní prefabrikovaný jednopatrový dům

V dnešním článku se spolu podíváme do tohoto krásného prefabrikovaného domu z rukou firmy Stuio Arthur Casas, které mělo za úkol vytvořit vysoce flexibilní prefabrikované bydlení, které se vyhne jakémukoliv negativnímu překvapení, jakých se můžeme u běžných projektů dočkat. Jak se architekti se svým úkolem poprali?

Dům o rozloze 200 metrů čtverečních v nedávné době získal hlavní cenu v São Paulo (Brazílie) v časopise Casacor, sérii architektonických a designových výstav, které se konají po celé Jižní Americe. Dům architekti navrhli ve spolupráci se systémem SySHaus, jehož cílem je vytvořit atraktivní a ekologicky šetrné domy, které lze rychle zakoupit.

Prefabrikovaný dům s velkými okny

Tento ukázkový dům může být navržen a vybudován během krátkých 6 měsíců. Jde o jednopodlažní stavbu, která zahrnuje jednu ložnici, dvě koupelny, otevřenou kuchyni, jídelní prostor a obývací pokoj. Posuvné skleněné stěny usnadňují větrání, ale i přístup přirozeného světla do domu. Navíc jde o místo, kde se spojuje dům s venkovními prostory. Podél jedné strany domu je terasa s betonovým krbem. Dům je obalen v recyklovaném hliníkovém obložení a má ocelové konstrukční rámy, které jsou vysoce přizpůsobitelné.

Moderní prefabrikovaný jednopatrový dům

Vysoká flexibilita v interiéru

Zajištění vysoké úrovně flexibility bylo také hlavním cílem pro návrh interiéru. V kuchyni byly nainstalovány samostatně stojící regály a skříně, které lze dle potřeby přemisťovat. Zájemci o bydlení si mohou vybírat z řady povrchových úprav a povlaků. Například ve verzi showhouse jsou stropy a stěny zabaleny do dřevovláknitých desek a podlahy jsou pokryty cementovými dlaždicemi. Většina dekorací byla navržena architekty spolu s výrobci daných prvků – od jídelního stolu ve tvaru okvětního plátku až po doplňky v obývacím pokoji. V celém interiéru je využita neutrální barevná paleta, která domu poskytuje pocit klidu a eleganci.

"Ekosystémový" dům má řadu udržitelných prvků, včetně fotovoltaických panelů, systému zachycování a opětovného využití dešťové vody a biogeoteru, který převádí organický odpad na plyn pro použití v kuchyni a v krbu. K domu lze přidat i zelenou střechu, která pomáhá regulovat jeho přehřívání. SysHaus je také určen k tomu, aby byl vybaven inteligentními domácími technologiemi, jako jsou zámky řízené mobilním telefonem.

Štítky: moderní dům
Zdroj: www.arthurcasas.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Hmyzí hotel pro užitečné pomocníky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock