Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní prefabrikovaný jednopatrový dům

Moderní prefabrikovaný jednopatrový dům

V dnešním článku se spolu podíváme do tohoto krásného prefabrikovaného domu z rukou firmy Stuio Arthur Casas, které mělo za úkol vytvořit vysoce flexibilní prefabrikované bydlení, které se vyhne jakémukoliv negativnímu překvapení, jakých se můžeme u běžných projektů dočkat. Jak se architekti se svým úkolem poprali?

Dům o rozloze 200 metrů čtverečních v nedávné době získal hlavní cenu v São Paulo (Brazílie) v časopise Casacor, sérii architektonických a designových výstav, které se konají po celé Jižní Americe. Dům architekti navrhli ve spolupráci se systémem SySHaus, jehož cílem je vytvořit atraktivní a ekologicky šetrné domy, které lze rychle zakoupit.

Prefabrikovaný dům s velkými okny

Tento ukázkový dům může být navržen a vybudován během krátkých 6 měsíců. Jde o jednopodlažní stavbu, která zahrnuje jednu ložnici, dvě koupelny, otevřenou kuchyni, jídelní prostor a obývací pokoj. Posuvné skleněné stěny usnadňují větrání, ale i přístup přirozeného světla do domu. Navíc jde o místo, kde se spojuje dům s venkovními prostory. Podél jedné strany domu je terasa s betonovým krbem. Dům je obalen v recyklovaném hliníkovém obložení a má ocelové konstrukční rámy, které jsou vysoce přizpůsobitelné.

Moderní prefabrikovaný jednopatrový dům

Vysoká flexibilita v interiéru

Zajištění vysoké úrovně flexibility bylo také hlavním cílem pro návrh interiéru. V kuchyni byly nainstalovány samostatně stojící regály a skříně, které lze dle potřeby přemisťovat. Zájemci o bydlení si mohou vybírat z řady povrchových úprav a povlaků. Například ve verzi showhouse jsou stropy a stěny zabaleny do dřevovláknitých desek a podlahy jsou pokryty cementovými dlaždicemi. Většina dekorací byla navržena architekty spolu s výrobci daných prvků – od jídelního stolu ve tvaru okvětního plátku až po doplňky v obývacím pokoji. V celém interiéru je využita neutrální barevná paleta, která domu poskytuje pocit klidu a eleganci.

"Ekosystémový" dům má řadu udržitelných prvků, včetně fotovoltaických panelů, systému zachycování a opětovného využití dešťové vody a biogeoteru, který převádí organický odpad na plyn pro použití v kuchyni a v krbu. K domu lze přidat i zelenou střechu, která pomáhá regulovat jeho přehřívání. SysHaus je také určen k tomu, aby byl vybaven inteligentními domácími technologiemi, jako jsou zámky řízené mobilním telefonem.

Štítky: moderní dům
Zdroj: www.arthurcasas.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock