Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům na břehu jezera připomíná loď

Dům na břehu jezera připomíná loď

Je možné, aby se celoživotní záliba promítla i do podoby vašeho obydlí? U mladé rodiny se dvěma malými dětmi se tak stalo. Láska k jachtaření byla základním motivem pro navržení jejich rodinného domu, který nyní stojí na břehu přehrady Jesenice u Chebu.

„Májka“ ve střešní konstrukci

Architekti ze studia A69 Boris Redčenkov, Prokop Tomášek a Jaroslav Wertig vybrali pro stavbu jako základní materiál dřevo, které spojuje jak tradici lodního stavitelství, tak zároveň dodává stavbě na útulnosti. Pod dřevěnými vazníky, které spojují 18 metrů rozpon, vznikl vzdušný prostor působící dojmem, že dřevěný trámový strop levituje. Navíc se celá střecha po stranách zvedá jakoby mírně do oblouku. Originální je i umístění stromu, který probíhá jedním z otvorů v konstrukci a ční nad domem jako májka.

Černobílý interiér, exteriér v barvě dřeva

Nosníky střídající se po jednom metru navozují v celém domě pocit strukturovanosti, pravidelnosti a stability. Ústřední obytný prostor pohrávající si s kombinací černé a bílé zahrnuje kuchyň s ostrůvkem, jídelnu i obývací pokoj s knihovnou. Pokoji dominují černá kamna na tuhá paliva oddělující jídelní část od části odpočinkové. Na obývací prostor navazuje na jižní straně domu terasa evokující lodní palubu, ze které se nabízí příjemný výhled na přehradu a stromy kolem ní. Přechod mezi interiérem a exteriérem je díky posuvným skleněným dveřím velmi nenápadný a plynulý. Od domu vede cestička podél malé loděnice až k molu u jezera, a tak dům oplývá vším, co k lodím bezesporu patří. Projekt stavby domu byl zahájen v roce 2012 a dokončen o pět let později.

Zdroj: autor: www.a69.cz foto: Petra Hajská

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock