Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jedinečný rodinný dům přirozeně zasazený do přírody

Jedinečný rodinný dům přirozeně zasazený do přírody

Red Hill je malé městečko na venkově, které se nachází ve vnitrozemí poloostrova Mornington nedaleko Melbourne. V této okouzlující krajině vyrostl jedinečný rodinný dům, který je přímou reakcí na své okolí.

Za přirozeně krásným vzhledem Red Hill House stojí architekt Ross Berger ze studia InForm. Ten díky přizpůsobení se terénu a dobře zvoleným materiálům dokázal vcelku velký dům nenásilně zasadit do přírody. Tato stavba tak okolní prostředí nenarušuje, ba právě naopak. Stává se jeho přirozenou součástí.

Zajímavě členěný dům

Dům zaujímá plochu o velikosti 353 m2, přesto však působí vcelku nenápadně. Stupňovité umístění podlahových desek totiž kopíruje členitost terénu. To s sebou přináší zajímavé členění interiéru a také jistý bonus v případě rozmanitých výhledů do krajiny. Série stupňovitých podlahových desek je rozvrstvena kolem centrálního atria. Dům je bohatě prosklený, díky čemuž exteriér jakoby vplouvá do interiéru.

V hlavní roli dřevo

K opláštění domu posloužilo místní surové řezané dřevo. Pergoly byly postaveny z renovovaných dřevěných trámů. Za pozornost jistě stojí sklon střechy domu, který navazuje na sklon blízkého svahu. Žádné další finty nebylo zapotřebí, aby dům přirozeně vrostl do okolí. V interiéru vládne poklidná atmosféra, a to především díky příjemné kombinaci dřeva, cementových cihel a jemných šedých odstínů. Kouzlo interiéru znásobuje půvab propracovaných detailů.

S důrazem na principy pasivního designu

Bydlení v Red Hill House umožňuje rodině snižovat spotřebu energie, a to díky pečlivě promyšleným principům pasivního designu. Proto jsou klasická i střešní okna umístěna tak, aby byl interiér v zimních měsících přirozeně prosvětlený. To platí i pro situování centrálního nádvoří. Během slunečných dní je tak v domě tepleji a není zapotřebí přes den svítit. O teplo se zde stará především krb umístěný v níže položené části domu. Do ostatních místností rozvádí teplo série stropních ventilátorů, které tak snižují potřebu elektrického vytápění. K zajištění dostatku energie pro běžné fungování domácnosti pak slouží také množství solárních panelů.

Jedinečný rodinný dům přirozeně zasazený do přírody
Foto: James Geer

Bydlení v souladu s přírodou

Interiér domu je s překrásnou krajinou propojený řadou velkých oken. Uvnitř si pohrává bezpočet slunečních paprsků, které osvětlují originální nábytek i dekorace. Domov uprostřed přírody zaujme čistým minimalistickým vzhledem, svěží atmosférou a vybavením z přírodních materiálů. Příjemnou kombinaci tak představují zejména prvky ze dřeva a proutí, zejména pokud jsou laděny do stejných odstínů. Interiér tím získává na křehkosti a něžném stylu. Do popředí zájmu se tak dostávají například stolky, lustry, lampy, tapiserie, obrazy a vázy.

Red Hill House skýtá útulné prostředí pro život uprostřed divukrásné přírody. Zaujme svým čistým minimalistickým stylem, který osvěžuje hned několik inspirativních výhledů. Intenzivní propojení s přírodou nabízí řada místností, a to nejen díky proskleným plochám. Z většiny pokojů se dá vyjít na terasu nebo přímo do zahrady.

Foto: James Geer
Zdroj: informdesign.com.au

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock