Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní alpský dům v šindelovém plášti

Moderní alpský dům v šindelovém plášti

Na úpatí dolomitských vrcholů, Rosengarten a Latemar, se rozkládá romantická vesnička Welschnofen (italsky Nova Levante). Ta je mezi místními i návštěvníky oblíbená právě díky své jedinečné atmosféře spojené s dechberoucími výhledy na horské masivy Italských Alp. Své o tom vědí také obyvatelé zbrusu nového domu v šindelovém plášti.

Tento dům se zeširoka otevírá výhledům na panorama Italských Alp. Majitelům poskytuje příjemné útočiště v jakémkoliv ročním období. Zaujímá plochu o velikosti 350 m2 a je vizitkou architektonického studia Tara Architekten, jehož kancelář se stejně jako samotný dům nachází v provincii Jižní Tyrolsko.

Bydlení ukryté v plášti ze šindelů

Přestože dům otevírá svou náruč horským masivům, zároveň skrývá výhled na sousední stavení. Plášť domu je pokrytý šindelem, o kterém je známo, že časem zvětrává. Brzy tak díky této skořápce dům naprosto přirozeně zapadne do svého okolí. A už nyní je autentickou součástí stavební tradice v této oblasti, která tuto techniku používá po staletí.

Sofistikovaný interiér

Exteriér domu, který v sobě nezapře jistou drsnost odkazující na charakter bezprostředního okolí, doplňuje velmi rafinovaný a sofistikovaný interiér. Využití v něm našla celá řada materiálů v čele se dřevem, kamenem a ocelí. Krása materiálů a pečlivé dílenské zpracování plně vyniká díky striktnímu minimalistickému stylu. Kvalitní vybavení, velké otevřené prostory a dechberoucí výhledy do krajiny jsou  největší devizou tohoto komfortního horského bydlení.

V romantické italské vesničce Nova Levante, kterou obepíná hluboký jehličnatý les, tak vyrostl moderní alpský dům, který je ideálním útočištěm uprostřed divukrásné přírody. Spolu se svým atypickým tvarem a nápaditým interiérem představuje dokonalé prostředí jako stvořené k odpočinku.

Foto: Davide Perbellini
Zdroj: arch-tara.it

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock