Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní alpský dům v šindelovém plášti

Moderní alpský dům v šindelovém plášti

Na úpatí dolomitských vrcholů, Rosengarten a Latemar, se rozkládá romantická vesnička Welschnofen (italsky Nova Levante). Ta je mezi místními i návštěvníky oblíbená právě díky své jedinečné atmosféře spojené s dechberoucími výhledy na horské masivy Italských Alp. Své o tom vědí také obyvatelé zbrusu nového domu v šindelovém plášti.

Tento dům se zeširoka otevírá výhledům na panorama Italských Alp. Majitelům poskytuje příjemné útočiště v jakémkoliv ročním období. Zaujímá plochu o velikosti 350 m2 a je vizitkou architektonického studia Tara Architekten, jehož kancelář se stejně jako samotný dům nachází v provincii Jižní Tyrolsko.

Bydlení ukryté v plášti ze šindelů

Přestože dům otevírá svou náruč horským masivům, zároveň skrývá výhled na sousední stavení. Plášť domu je pokrytý šindelem, o kterém je známo, že časem zvětrává. Brzy tak díky této skořápce dům naprosto přirozeně zapadne do svého okolí. A už nyní je autentickou součástí stavební tradice v této oblasti, která tuto techniku používá po staletí.

Sofistikovaný interiér

Exteriér domu, který v sobě nezapře jistou drsnost odkazující na charakter bezprostředního okolí, doplňuje velmi rafinovaný a sofistikovaný interiér. Využití v něm našla celá řada materiálů v čele se dřevem, kamenem a ocelí. Krása materiálů a pečlivé dílenské zpracování plně vyniká díky striktnímu minimalistickému stylu. Kvalitní vybavení, velké otevřené prostory a dechberoucí výhledy do krajiny jsou  největší devizou tohoto komfortního horského bydlení.

V romantické italské vesničce Nova Levante, kterou obepíná hluboký jehličnatý les, tak vyrostl moderní alpský dům, který je ideálním útočištěm uprostřed divukrásné přírody. Spolu se svým atypickým tvarem a nápaditým interiérem představuje dokonalé prostředí jako stvořené k odpočinku.

Foto: Davide Perbellini
Zdroj: arch-tara.it

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock