Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinná vila v Alpách

Rodinná vila v Alpách

V zasněžené krajině Švýcarských Alp vyrostla moderní rodinná vila, která na první pohled zaujme působivou architekturou a velkorysými výhledy do přírody. V kabátě plném sněhových vloček dokonale splývá s okolní krajinou, zatímco uvnitř skýtá hřejivé útočiště uprostřed chladných dnů.

Za přitažlivým vzhledem rodinné vily stojí architektonické studio Alp´Architecture Sàrl, které je známé svým respektem ke krajině. A které díky schopnostem teamu profesionálů obsáhne všechny fáze stavebního projektu od prvních výkresů až po předání klíčů.

Vila na místě staré chaty

Precizně odvedenou práci ilustruje rodinná vila ve Švýcarských Alpách, konkrétně v obci Salvan. Ta se může pyšnit několika vrcholy převyšujícími 3000 metrů. Právě touto hornatou krajinou se nechali inspirovat architekti ze studia Alp´Architecture Sàrl, kteří interiér vily vyšperkovali celou řadou dramatických výhledů. Těch předtím po svém vyžívala také chata, která zde původně stála. Díky nevyhovujícímu stavu musela být před lety zbourána a zůstaly po ní jen části opěrných zdí, drobné vedlejší stavby a staré přípojky. Architektům neudělala radost ani úzká příjezdová cesta. Kladli si přitom za cíl co nejvíce se vyhnout pozemním pracím, nehýbat s původním terénem a minimalizovat zásahy do okolí. A to se jim také k radosti majitele podařilo.

Bydlení v souladu s přírodou

Tato moderní rodinná vila od architektonického studia Alp´Architecture Sàrl vyrostla v působivé krajině díky pečlivě propracovanému projektu a dílenské spolupráci s firmou Frossard Charpente et Menuiserie. Hlavní roli zde hrálo využití prefabrikovaného dřeva a pokládka dřevěných rámů přímo na místě. Fasáda ze dřeva byla ošetřena vysoce kvalitní lazurou s UV ochranou a přídavkem vosku pro vyšší vodoodpudivost. Fasáda tak přináší nádech současnosti, a přesto mluví jazykem zdejšího regionu.

Rodinná vila v Alpách
Foto: Christophe Voisi

Interiér plný světla a výhledů

Pozemek, na kterém nová rodinná vila stojí, je dokonale orientován k údolí řeky Rhôny. Nabízí tak celou řadu rozmanitých výhledů, které jsou rámovány ve všech obytných místnostech. Výhledy z ostatní prostor směřují pro změnu k hlavní cestě. Jelikož oba manželé pracují z domova, velký důraz byl kladen právě na domácí pracovny, které na první pohled zaujmou velkolepými výhledy do zasněžených hor. Kancelářské patro bylo umně integrováno do podkroví pod velkým střešním oknem. O inspiraci tu tak opravdu není nouze. A také o dostatek přirozeného světla, které je pro práci tolik důležité. Světlý a plný výhledů je celý interiér, což je také jeho největší devizou.

Hřejivé dřevo a černobílá paleta barev

Zatímco venku panuje zima, uvnitř je příjemné teplo. Může za to i hojné využití světlého dřeva, které interiéru dodává hřejivý dojem. Prostupuje všemi místnostmi a zjemňuje tóny černobílé palety barev. Celek tak vlastně odráží jednotlivé přírodní scenérie za okny, které jsou tou největší ozdobou interiéru. Uvnitř totiž vládne striktně minimalistický styl, který o to více dává vyniknout použitým materiálům a barvám. Pozornosti návštěvníků však neuniknou ani obrazy s abstraktní tematikou či klavír umístěný na vcelku netradičním místě. Jednotlivé místnosti jsou příjemně otevřené a vzdušné, čímž vzniká jeden volně plynoucí prostor.

Ve Švýcarských Alpách tak vzniklo opravdu působivé rodinné bydlení, které vzdává hold moderní architektuře i dramatické přírodě.

Foto: Christophe Voisi
Zdroj: alparchitecture.ch

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Mikrobyty – novinka, která láká české investory

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock