Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům s unikátním přemostěním „Bridge house“

Dům s unikátním přemostěním „Bridge house“

Litevské architektonické studio ArchLAB se vyznačuje svým zalíbením v geometrických tvarech, alespoň co se navrhování domů týče. Výsledkem jejich snahy jsou potom výrazné a konturami ostré domy. Jedním z nich je i dům „Bridge house“, v překladu mostový dům, na který se dnes podíváme.

Hra s geometrickými tvary

Téměř každý dům, na němž pracují architekti M. Vroblevičius, D. Birutis, M. Dagys a P. Vroblevičius,má velmi silný výraz. Jedním z domů, které se vyznačují pro jejich práci typickými jasnými geometrickými tvary, je tento designový rodinný dům, jenž je ze všech stran obklopený přírodou. Z obou stran pozemku jej obléhají borovicové lesy, a proto i samotná stavba připomíná oázu klidu.

Majitelé domu si přáli bydlení, které se pro ně stane oázou klidu a místem k odpočinku. Konkrétně v tomto případě se mělo jednat o menší řeku či potůček na pozemku. Díky tomu ale před architekty vyvstal nelehký úkol. Vodní tok dělil pozemek na dvě poloviny. Cílem architektů bylo vytvořit takové bydlení, které potok integruje jakožto součást stavby a plně tak využije potenciálu, jež pozemek nabízí. Dům navíc musel disponovat i prostorem pro hosty.

Dům s unikátním přemostěním „Bridge house“

Přemostěni spojuje dvě části domu v celek

Architekti si s úkolem poradili opravdu bravurně. Jejich koncepce spočívala v postavení dvou domů. Větší z nich měl sloužit pro majitele a menší pak hostům. Oba domy spojuje přemostění, které je hlavním charakterovým rysem celého objektu. Součástí projektu byla i zeleň, která obklopuje oba domy. Díky tomu nebyly některé ze stromů pokáceny, ale začleněny do stavby – procházejí střechou domu.

Dům od přírody dělí velká okna, kterými do domu proudí dostatek denního světla. Okna zároveň nabízí unikátní výhled do přírody. „Velkou pozornost jsme věnovali dotvoření designu jemnou terénní úpravou, otevřeným krbem a dřevěnými terasami, kde můžete relaxovat při poslechu zvuku vody a vychutnat si nádherný výhled. V konečném důsledku se moderní linie bílého domu v kombinaci se zeleným přírodním prostředím stávají ještě výrazněji,“ říkají o své práci architekti.

Zdroj: www.archlab.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Krb bez komínu? S biolihem ano!

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock