Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kouzelné útočiště v přírodě

Kouzelné útočiště v přírodě

Působivé bydlení sloužící nejen k rekreaci se nachází v Kolumbii, a to přímo v regionu vyhlášeném pěstováním kávy. Kouzelné útočiště ležící na okraji města Pereira sousedí s přírodní rezervací Barbas-Bremen, a tak bohatě využívá dechberoucích výhledů do přírody. Právě flóra a fauna národního parku, ale také výhledy na pohoří Andy, se pro architekty staly stěžejní inspirací.

Výzvy se chopilo kolumbijské architektonické studio Vélez Valencia Arquitectos. Jeho cílem bylo vytvořit moderní verzi tradičního španělského nádvoří a umožnit prostorům, aby jej obklopovaly. Rovněž mělo vzniknout vizuální propojení mezi společenskými prostory a soukromou zónou.

Dům inspirovaný přírodou

Toto příjemné útočiště leží asi 1 700 metrů nad mořem. Centrem bydlení se stal krb a prostor kolem něj, jenž slouží jako místo setkávání během společenských večerních aktivit. Paleta materiálů je minimalistická. Došlo zde ke kombinaci tradičních kolumbijských cihel, travertinové podlahy používané ve všech prostorách domu a fasády z nerezových šindelů. Kovová fasáda a její zrcadlový efekt odrážejí nejen zeleň přilehlého lesa, ale také svěží oranžovou barvu západů slunce.

S důrazem na udržitelnost

Udržitelnost byla pro architekty od počátku velmi důležitá. Dům sbírá dešťovou vodu určenou k zalévání zahrady a splachování toalety. Nechybí zde ani solární panely s baterií, které fungují jako elektrický záložní systém. Severojižní orientace domu pomáhá minimalizovat tepelné zisky v časných odpoledních hodinách a zároveň umožňuje přirozené větrání. Interiér domu je minimalistický s nádechem exotiky. Jeho největší ozdobou jsou výhledy do krajiny.

Foto: Yeferson Bernal
Zdroj: velezvalencia.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock