Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rezidence Araucaria

Rezidence Araucaria

Dům, jemuž vévodí dřevo, velké prosklené plochy a minimalistický styl, získal své jméno podle majestátního stromu, na který je výhled přímo z jídelny. Araukárie neboli blahočet působí exotickým vzhledem a připomíná pravěké rostliny. Výrazný nádech exotiky je patrný také při pohledu na rezidenci, která vyrostla v půvabném prostředí Brazílie.

Rezidence Araucaria vyrostla ve městě Guaporé pod taktovkou brazilského architektonického studia VOO® Arquitetura e Engenharia. Její majitel si přál, aby vyzařovala pocit tepla a sounáležitosti. Celkovou tvář domu ve výsledku ovlivnila i topografie, sluneční záření, klimatické změny ve zdejším prostředí a v neposlední řadě také ohleduplnost k přírodě.

Bydlení plné zeleně

Rezidence je svou soukromou částí otevřená směrem k hustému lesu, a tak svým obyvatelům poskytuje tolik důležitý klid. Díky zelené střeše a řadě dalších přírodních prvků přirozeně splývá s krajinou a vytváří tak opravdu kouzelné útočiště v samé náruči přírody. Rezidence působí svobodomyslným dojmem a bariéry jsou jí cizí. Vnější hranici tak představuje samotný dům s půdorysem ve tvaru písmene L.

Svěží interiér rezidence

Otevřenými vstupními dveřmi je možné nahlédnout do vnitřní zahrady, která funguje jako předěl mezi společenským prostředím vpravo a intimním prostředím vlevo. Výhledy jsou strategicky natočeny směrem k přírodnímu okolí, a tak i okna v koupelnách nabízejí kouzelnou podívanou na blízký les. Také zelená střecha a další přírodní prvky dávají obyvatelům pocit, že se nacházejí uprostřed lesa. Vodní prvek je pak příjemným osvěžením za příliš horkých dnů. Interiér rezidence je zařízen v minimalistickém stylu a přírodních tónech, a plynule tak navazuje na přirozenou krásu svého bezprostředního okolí.

Foto: Alcindo Dedavid
Zdroj: voo.arq.br

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock