Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rezidence Araucaria

Rezidence Araucaria

Dům, jemuž vévodí dřevo, velké prosklené plochy a minimalistický styl, získal své jméno podle majestátního stromu, na který je výhled přímo z jídelny. Araukárie neboli blahočet působí exotickým vzhledem a připomíná pravěké rostliny. Výrazný nádech exotiky je patrný také při pohledu na rezidenci, která vyrostla v půvabném prostředí Brazílie.

Rezidence Araucaria vyrostla ve městě Guaporé pod taktovkou brazilského architektonického studia VOO® Arquitetura e Engenharia. Její majitel si přál, aby vyzařovala pocit tepla a sounáležitosti. Celkovou tvář domu ve výsledku ovlivnila i topografie, sluneční záření, klimatické změny ve zdejším prostředí a v neposlední řadě také ohleduplnost k přírodě.

Bydlení plné zeleně

Rezidence je svou soukromou částí otevřená směrem k hustému lesu, a tak svým obyvatelům poskytuje tolik důležitý klid. Díky zelené střeše a řadě dalších přírodních prvků přirozeně splývá s krajinou a vytváří tak opravdu kouzelné útočiště v samé náruči přírody. Rezidence působí svobodomyslným dojmem a bariéry jsou jí cizí. Vnější hranici tak představuje samotný dům s půdorysem ve tvaru písmene L.

Svěží interiér rezidence

Otevřenými vstupními dveřmi je možné nahlédnout do vnitřní zahrady, která funguje jako předěl mezi společenským prostředím vpravo a intimním prostředím vlevo. Výhledy jsou strategicky natočeny směrem k přírodnímu okolí, a tak i okna v koupelnách nabízejí kouzelnou podívanou na blízký les. Také zelená střecha a další přírodní prvky dávají obyvatelům pocit, že se nacházejí uprostřed lesa. Vodní prvek je pak příjemným osvěžením za příliš horkých dnů. Interiér rezidence je zařízen v minimalistickém stylu a přírodních tónech, a plynule tak navazuje na přirozenou krásu svého bezprostředního okolí.

Foto: Alcindo Dedavid
Zdroj: voo.arq.br

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock