Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dřevostavba plná přirozeného světla

Moderní dřevostavba plná přirozeného světla

V unikátním prostředí švýcarské biosférické rezervace vyrostl exkluzivní dřevěný dům. Návštěvníky zaujme především krásou dřeva a řadou oken, kterými vyhlíží do malebné krajiny.

Budoucí obyvatelé byli přesvědčeni o udržitelnosti dřeva jako stavebního materiálu, a tak pro ně bylo jasnou volbou. Při hledání firmy zabývající se stavbou dřevěných domů je zaujala nabídka od Fullwoodu. Dřevěné domy od této firmy se jim zalíbily nejen z hlediska vzhledu, ale také s ohledem na svou vysokou kvalitu. Tyto domy navíc dokonale zapadají do venkovského prostředí.

Ekologické vytápění domu

Udržitelnost byla zohledněna také při vytápění. Volba padla na kombinaci geotermální energie s tepelným čerpadlem. Geotermální energie představuje ekologický zdroj energie, který neprodukuje žádné znečišťující látky, neuvolňuje tedy žádný oxid uhličitý. Pro geotermální sondu byla vyvrtána hloubka 285 metrů, ve které je teplota konstantní mezi 18 a 25 °C. Vyrobené teplo cirkuluje pomocí tepelného čerpadla, přivede se na požadovanou teplotu a uloží do zásobníku. Přebytek se používá k ohřevu užitkové vody. Fotovoltaický systém na střeše vyrábí veškerou potřebnou elektřinu. Orientace střechy domu na jih a její sklon o 24 stupních jsou ideálními podmínkami pro využití solární energie.

Bydlení s vůní dřeva

Pro majitele byla největší prioritou možnost realizovat své vlastní nápady. K těm patří zejména řada velkých oken, která propouštějí dostatek denního světla. Prosvětlený dům z masivního dřeva splnil jejich představy. Vděčí za to především flexibilitě Fullwoodu a jeho desetiletým zkušenostem. Jeho dílem je mimo jiné instalace 27 cm silné zdi, která snadno splňuje obzvláště přísné švýcarské energetické předpisy. Přírodní borové dřevo vnějších nosných stěn bylo z vnitřní strany ošetřeno mléčnou glazurou, která je trochu zesvětlila. Předešlo se tím nežádoucím účinkům UV záření. Majitelé domu navíc vsadili na bíle omítnuté příčky, které kromě ještě většího jasu zdůrazňují moderní atmosféru v dřevěném domě. Pro podlahové krytiny, nábytek a dekorace byly vybrány velmi světlé zemité barvy, které doplňují přirozený a jemný vzhled interiéru.

Moderní dřevostavba plná přirozeného světla

Prostorný a vzdušný interiér

Velmi vysoký vzdušný prostor, otevřený až na hřeben, se táhne přes obývací a jídelní zónu v přízemí a zdůrazňuje prostornost domu. Výsledkem je obzvláště prostorné a vzdušné bydlení bez bariér. Naprosto impozantně vypadá otevřená hřebenová vaznice, která zde představuje dekorativní prvek. Vaznice zároveň zdůrazňuje tradiční charakter dřevěného domu. Chemicky neošetřené dřevo spolu s moderní architekturou interiéru dává vzniknout vysoce komfortnímu bydlení se zdravým vnitřním klimatem.

Velkorysé přízemí domu

Vzhledem k poloze na svažitém pozemku má dřevěný dům betonový suterén se zabudovaným balkonem po celé šířce domu. Nachází se zde vchod do domu a také přístup do dvojgaráže. Protáhlým vstupním prostorem se dá po betonovém schodišti dojít až do přízemí. V něm se nachází obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. Tento prostor je velkoryse vybaven velkými okny a umožňuje také vstoupit na balkon. V přízemí se rovněž nachází spíž s neprůhlednými posuvnými skleněnými dveřmi, velká prosvětlená koupelna a stejně světlý a prostorný pokoj pro hosty s přístupem na balkon.

Bydlení s galerií

Do horního patra vede průhledné schodiště ze dřeva, oceli a drátu. Nahoře se nachází galerie, která vede po celé délce domu pod hřebenovou vaznicí. Zábradlí galerie kopíruje zábradlí schodiště. Z galerie je možné vejít do velké ložnice s integrovanou šatnou či do koupelny se saunou. Vikýřové okno spolu s oknem sahajícím od podlahy až ke stropu poskytuje ložnici dostatek denního světla a nádherný výhled. V koupelně se pro změnu nachází skloněné střešní okno. V galerii a v ložnicích zaujmou tmavé dubové podlahové desky, které při chůzi nestudí. Ostatní podlahy zdobí elegantní dlaždice.

Tato moderní dřevostavba zaujme neobvyklým přísunem přirozeného světla, velkorysým prostorem i krásou dřeva. Elegantní dojem interiéru osvěžuje velká zahrada s terasou, odkud se nabízí úchvatné výhledy do okolí.

Zdroj: fullwood.de

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock