Moderní bydlení v bývalé tovární hale
Bydlení

Moderní bydlení v bývalé tovární hale

Bývalá tovární hala v moderní městské čtvrti El Poblenou v Barceloně se proměnila na několik menších bytů. Do jednoho z nich, jehož interiér získal novou tvář díky profesionálům ze studia Egue y Seta, se nyní podíváme. Zdobí jej barvy slunce, vody i země. Odkaz na blízké nejkrásnější pláže Barcelony je tak dokonalý.
18. 1. 2020 / 14:19:35
509
Barvou roku 2020 - classic blue
Bydlení

Barvou roku 2020 - classic blue

Jako každoročně se sešli odborníci z amerického Pantone Color Institutu, aby určili, jaká barva bude udávat trendy napříč světem designového, módního, floristického i grafického průmyslu. V loňském roce byla barvou roku zvolena korálová, v originálním pojetí nazývaná jako Living Coral. Barvu, která měla v prvé řadě upozornit na zhoršující se ekologickou situaci a postupný zánik Velkého korálového útesu v Austrálii, teď střídá barva symbolizující naději a důvěru. Jaká je tedy barva pro rok 2020?
18. 1. 2020 / 12:54:23
67
Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě
Bydlení

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všem, kteří milují bydlení uprostřed přírody se vším, co k tomu patří, vychází vstříc Aranka. Tento dřevěný minidomek na kolečkách je mistrnou ukázkou řezbářské práce a také umění, jak si důmyslně pohrát s omezeným prostorem. Vítěz posledního ročníku Designbloku však své obyvatele také učí, jak se správně chovat k přírodě.
18. 1. 2020 / 11:34:40
1203
Dům se stodolou na Vysočině
Bydlení

Dům se stodolou na Vysočině

Vydejme se dnes společně na procházku zasněženou venkovskou krajinou a zastavme se u domu se stodolou, který příhodně zapadá do malebného prostředí. Obě stavby vycházející z půdorysné stopy bývalého statku v sobě uchovávají přitažlivý odkaz starých dobrých časů.
17. 1. 2020 / 15:55:05
2350
Nápaditý interiér ve stylu retro
Bydlení

Nápaditý interiér ve stylu retro

Retro představuje něco zapomenutého, přežitého a zaniklého. V tomto interiéru však styl retro srší nápady, co se týče barev, materiálů i tvarů. Profesionálové z WZ Studia vybrali ze zaprášeného stylu minulosti ty nejlepší kousky, jež oblékli do nových kabátů a s invencí sobě vlastní je vystavili v interiéru, kterému kuráž rozhodně nechybí.
15. 1. 2020 / 15:27:46
2264
Nový design interiéru s ohledem na stávající architekturu
Bydlení

Nový design interiéru s ohledem na stávající architekturu

V dnešním příspěvku zavítáme do interiéru historického domu v Sadybě, městské čtvrti hlavního města Polska. Na ploše o 300 m2 zde vzniklo neskutečně půvabné bydlení umocněné historickými architektonickými prvky, příjemnými odstíny barev, ale i doplňky s nádechem vzdálených krajů.
15. 1. 2020 / 11:48:53
539
Minimalistický styl koupelny v podkroví
Bydlení

Minimalistický styl koupelny v podkroví

O tom, že kovářova kobyla chodí bosa, jistě nesvědčí tato zbrusu nová koupelna. Nachází se totiž přímo v domě architekta a o invenci v ní vážně není nouze, byť holduje minimalistickému stylu.
14. 1. 2020 / 14:21:57
317
Dům s obývacím pokojem o výšce devět metrů
Bydlení

Dům s obývacím pokojem o výšce devět metrů

Architektu Janu Machovi ze studia Mjölk architekti vděčí majitelé za nezvyklou podobu domu usazeného v malebné středočeské krajině, která jim naprosto učarovala. V Březové u Žebráku tak vyrostl moderní dům s úchvatnými výhledy do přírody a nedaleký hrad Točník. Jmenuje se Dům pro Markétku, je ekologicky šetrný a vystačí si i bez plotu. Srnky sem mají vstup povolen a symbióza domu s faunou i flórou je tak dokonalá.
14. 1. 2020 / 13:36:14
974
Nová zimní zahrada a koupelna pro rodinný dům
Bydlení

Nová zimní zahrada a koupelna pro rodinný dům

Děti už sice vylétly z hnízda, požadavky na prostorné bydlení se ale nezměnily. Manželský pár začal ve svém malém cihlovém domě trávit o to více času, a tak bylo naopak zapotřebí, aby se jeho prostor zvětšil. O to se postarala především velkoryse pojatá zimní zahrada, ve které našel své místo obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Nového kabátu se však dočkala také koupelna.
14. 1. 2020 / 11:58:21
1052
Proměna bytu z pořadu Stavba není sen 2
Bydlení

Proměna bytu z pořadu Stavba není sen 2

Pojďme se dnes společně podívat na to, jak dopadla rekonstrukce bytu z pořadu Stavba není sen 2, kterou můžete krok po kroku sledovat také na portálu Tvbydlení. Její realizace se ujal architekt Lukáš Janout, který za sebou ve spolupráci s partnery pořadu zanechal opravdu přitažlivé bydlení vyladěné do posledního detailu.
10. 1. 2020 / 15:01:13
1623
Přístavba rodinného domu v Kojetíně
Bydlení

Přístavba rodinného domu v Kojetíně

To, že spokojení klienti se rádi vracejí, může potvrdit Kamil Mrva ze studia Kamil Mrva Architects. Po úspěšné rekonstrukci stodoly v moravskoslezském Kojetíně se na něj obrátil tentýž klient s přáním, zda by ke stávající přestavěné stodole navrhl přístavbu, která by vyhovovala nárokům na bydlení rozrůstající se rodiny. Architekt se do realizace představ svého klienta vrhl stejně jako předtím s invencí sobě vlastní, ale zároveň s respektem k dané lokalitě.
9. 1. 2020 / 14:25:49
1801
Venkovský dům J
Bydlení

Venkovský dům J

Ve slovenské obci Jablonové se nachází dům, který je současnou interpretací tradičního slovenského domu se zápražím. Snoubí v sobě to nejlepší z tradice a moderního bydlení. Zbrusu nový cihlový dům, jak už to tak bývalo, doprovází dřevěná stodola, v moderních časech pasovaná na garáž a hospodářskou budovu v jednom. Jak se asi bydlí ve venkovském domě, který zachovává tradici a zároveň splňuje požadavky na bydlení v moderních časech?
9. 1. 2020 / 12:32:28
1212
Jednoduchý víkendový dům Bernau
Bydlení

Jednoduchý víkendový dům Bernau

Pod taktovkou profesionálů ze studia Labor13 vyrostl v náruči lesa České Kanady víkendový dům, který sestává ze dvou oddělených dřevostaveb. Jedna z nich slouží jako hlavní obytná zóna, druhá skrývá saunu a garáž. Nárazový domov dvou tváří je nejen krásný, ale také bezpečný. Disponuje totiž posuvnými dřevěnými panely, které uzavřou velká okna, jakmile nastane čas odjezdu do ruchu všedních dnů.
8. 1. 2020 / 13:12:39
2515
Zimní zahrada – kouzelné rozšíření interiéru
Bydlení

Zimní zahrada – kouzelné rozšíření interiéru

Nechcete se ani v chladných měsících rozloučit s přírodou? Připojte ke svému rodinnému domu či městskému bytu zimní zahradu. Nejenže se tak postaráte o originální rozšíření svého domova, ale navíc dáte vzniknout koutku, ve kterém si budete moci užívat klidu a pohodlí s výhledem na vámi zvolenou zeleň. Ne nadarmo se totiž říká, že přítomnost rostlin má blahodárné účinky na psychickou i fyzickou stránku člověka.
8. 1. 2020 / 11:48:17
794
Rodinný dům v Rači
Bydlení

Rodinný dům v Rači

V Rači, klidnější městské části Bratislavy, se rozprostírá dům, který s přehledem splňuje nároky na vysoce komfortní moderní bydlení. Lemovaný záhony plnými menších stromků, keřů a květin ukrývá interiér, v němž bílá hraje prim. V duchu minimalismu a s důrazem na kvalitní materiály je opravdovým pohlazením po duši a příjemným útočištěm po náročném dni.
6. 1. 2020 / 15:15:02
236
Chata uprostřed zasněženého lesa
Bydlení

Chata uprostřed zasněženého lesa

Chata nalézající se v centrální části Chile je to pravé ořechové pro všechny, kteří milují samotu a klid. Toto útulné útočiště vsazené doprostřed lesa plného endemických druhů dřevin je umístěno ve spodní části pozemku a co nejdál od sousedních chatek. Ze svého hřejivého zázemí tak poskytuje podmanivé výhledy na okolní les, kopce i řeku.
6. 1. 2020 / 13:02:09
587
Rodinný dům se starou stodolou a vzrostlou lípou
Bydlení

Rodinný dům se starou stodolou a vzrostlou lípou

V malé osadě na severu Čech se zajímavě vyjímá černý dům posazený vedle stodoly. Tento nový rodinný dům dokončili na sklonku loňského roku profesionálové ze studia 3+1 architekti, kteří při realizaci vycházeli z původní stavby. Na tomto krásném pozemku střeženém vysokou lípou a zástupem slunečnic tak vzniklo originální bydlení plné světla a invence.
4. 1. 2020 / 15:19:58
2217
Inspirace pro kouzelné vánoční stolování
Inspirace

Inspirace pro kouzelné vánoční stolování

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi i konec půstu a čas hodování. Stolování v kruhu rodinném navozuje dnes tolik opomíjený pocit pospolitosti a sounáležitosti. Pro dokonalou atmosféru v kruhu rodiny je tak zapotřebí pohrát si se stolováním tak, aby působilo opravdu svátečně.
18. 12. 2019 / 12:49:50
539
Světlo mnoha podob pro vánoční atmosféru
Inspirace

Světlo mnoha podob pro vánoční atmosféru

S krátkými dny a rychle padající tmou si lidé v čase předvánočním nosí o to více světla do svých domovů. Rozsvěcují v nich svíčky, svícny, adventní věnce a nakonec i vánoční stromečky. Nejde jen o vcelku mladou symboliku s betlémským světlem, tradice světla hořícího uvnitř domovů sahá mnohem hlouběji do historie.
17. 12. 2019 / 12:44:21
616
Rekonstrukce bytu s modrou kuchyní a knihovnou
Bydlení

Rekonstrukce bytu s modrou kuchyní a knihovnou

Byt na nároží domu na pomezí Žižkova a Vinohrad skýtá to pravé bydlení pro všechny, kteří nejen v tomto předvánočním čase rádi uplatní svůj kulinářský um. Je však skvělou inspirací také pro ty, jež milují knihy a těší se, až s jednou z nich usednou do tichého koutku ve svém pokoji. Hlavní dominantou tohoto pražského bytu je totiž svěže modrá kuchyně a také velkorysý úložný prostor pro knihy.
12. 12. 2019 / 11:31:18
728
Srub v divočině
Bydlení

Srub v divočině

V nespoutané finské přírodě se nachází srub, jenž zaujme svým exteriérem i interiérem. Rozkládá se na ploše 90 m2 a nabízí příjemný komfort i dechberoucí výhledy do krajiny. Největším plusem tohoto srubu je jeho vysoce kvalitní dřevo pocházející ze severské borovice.
11. 12. 2019 / 15:47:36
808
Rekonstrukce stoletého rodinného domu se stodolou
Bydlení

Rekonstrukce stoletého rodinného domu se stodolou

Zrekonstruovaný dům v Praze-Kolovratech je ukázkou toho, že požadavky na komfortní bydlení lze s citem skloubit s tradičními prvky. Pod taktovkou Tomáše Henela a Ondřeje Fialy z OTA ateliéru tak zde vzniklo prostorné bydlení plné světla, tepla a jedinečných výhledů.
11. 12. 2019 / 14:32:39
6732
Moderní rodinný dům v Dobřichovicích
Bydlení

Moderní rodinný dům v Dobřichovicích

V malebném prostředí středočeských Dobřichovic vyrostla moderní novostavba úzce propojená s nejbližším okolím. Prostorné bydlení s dostatečným přísunem denního světla zaujme jak příjemnou kombinací použitých materiálů, tak barev. A ačkoliv je celý tento architektonický počin velmi nadčasový, o příjemnou domácí atmosféru v něm není nouze.
5. 12. 2019 / 10:33:10
994
Namísto dřevostavby bydlí ve zrekonstruované sýpce
Bydlení

Namísto dřevostavby bydlí ve zrekonstruované sýpce

Manželé s malými dětmi toužili po bydlení v novostavbě co nejblíže přírodě. Přáli si větší pozemek, na kterém by se mohli věnovat pěstování vlastní úrody i chovu včel. Shodou okolností však část jejich plánů vzala za své. Namísto nízkoenergetického domu tak nakonec bydlí ve zrekonstruované sýpce. Jak se to všechno přihodilo?
22. 11. 2019 / 9:09:35
3719
Romantika v kuchyni
Bydlení

Romantika v kuchyni

Půvabná kuchyně důmyslně propojená s jídelnou a obývacím pokojem se stala srdcem více než šedesátiletého domu, který si prošel rekonstrukcí od podlahy. Jako první místnost se proměnila právě kuchyně, které přestavba dopřála mnohem více prostoru a světla, než tomu bylo doposud. Kuchyně ve venkovském stylu upoutá pozornost návštěv a jistě jim dopřeje i skvělý gurmánský zážitek.
21. 11. 2019 / 12:09:35
740
Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci
Bydlení

Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci

V překrásné venkovské zahradě s jezírkem se nachází naprosto kouzelná usedlost, v níž se ladně snoubí současnost s historií. V poklidné obci poblíž kapličky a lipové aleje a s výhledem na pohoří Brd tak vyrostlo pěkné i praktické vícegenerační bydlení, které nabízí ten správný prostor pro život uprostřed malebné přírody.
20. 11. 2019 / 12:45:34
2736
Domek s hornickou minulostí na úpatí Brd
Bydlení

Domek s hornickou minulostí na úpatí Brd

Dnes vás vezmeme na návštěvu do zrekonstruovaného domku v bývalé hornické kolonii na úpatí Brd. Tento dům byl v Podlesí, na levém břehu řeky Litavky, postaven už zhruba před sto lety. V moderní době prošel proměnou doslova od podlahy, přesto si však zachoval svůj svébytný charakter. Je proto důkazem toho, že komfortní moderní bydlení může vzniknout i spolu se zachováním řady původních architektonických prvků.
15. 11. 2019 / 12:09:09
3231
Bydlení v nízkoenergetické stavbě poblíž Malého Dunaje
Bydlení

Bydlení v nízkoenergetické stavbě poblíž Malého Dunaje

Nízkoenergetická stavba v Zálesí, jež se nachází pouhých třicet metrů od Malého Dunaje, nepůsobí na rozdíl od většiny moderních domů chladně a neosobně. Díky zakomponování tzv. slow designu pracuje s emocemi, a tak dává vzniknout praktickému i estetickému domu s charakterem.
10. 11. 2019 / 10:37:14
1994
Kuchyně v moderním provensálském stylu
Bydlení

Kuchyně v moderním provensálském stylu

Pro všechny, kteří milují jemné pastelové barvy, elegantní linie a kouzlo přírodních materiálů, může být kuchyně, kterou vám dnes představíme, splněným snem. Nejenže překrásně vypadá, ale je také plně praktická a funkční. Pojďme se jí na chvilku pokochat a načerpat inspiraci pro proměnu místa jako stvořeného pro vychutnávání si zážitků z dobrého jídla v kruhu rodiny.
8. 11. 2019 / 11:31:55
1235
Příjemná venkovská romantika
Bydlení

Příjemná venkovská romantika

Kuchyně v bílé barvě s pastelovými akcenty, kterou dnes navštívíme alespoň virtuální cestou, je opravdovou pastvou pro oko. Působí jemně, elegantně a neskutečně romanticky. S důrazem na venkovské prvky vytváří útulnou atmosféru, a tak v ní musí být radost vařit, péct i stolovat.
2. 11. 2019 / 10:55:34
1422
Funkční beton s býčkem ve znaku
Inspirace

Funkční beton s býčkem ve znaku

V současné době se v interiérech čím dál tím více hlásí o slovo beton. Začalo to pohledovým betonem na stropech a příčkách, načež se přidaly betonové stěrky a keramické dlažby. Společnost betonio posouvá tento trend ještě dál. Z funkčního betonu totiž vyrábí nábytek a bytové doplňky. Jak ale sám její majitel Jan Puttner říká, nedělá dekoraci, ale opravdové funkční kusy.
30. 10. 2019 / 12:20:47
707
Proč vybrat na střechu keramickou střešní krytinu?
Bydlení

Proč vybrat na střechu keramickou střešní krytinu?

Keramická střešní krytina je už takovou klasikou mezi skládanými střešními krytinami pro šikmé střechy. Díky vývoji nových technologií zdokonaluje své praktické vlastnosti, aniž by přitom přišla o svou původní krásu. Keramická střešní krytina má však ještě celou řadu dalších výhod, které z ní činí tu správnou volbu pro vaši střechu.
29. 10. 2019 / 14:01:32
431
Kdy se vám vyplatí používat elektrokotel?
Bydlení

Kdy se vám vyplatí používat elektrokotel?

Elektrokotle bývají často spojovány především s vysokou cenou za vytápění. Pokud je však taková varianta vytápění vhodně zvolena, nemusí se vůbec jednat o velký zásah do finančních úspor. Pojďme se dnes společně podívat na to, kdy se vám používání elektrokotle opravdu vyplatí.
29. 10. 2019 / 12:08:43
523
Akumulační kamna vám ušetří za vytápění
Bydlení

Akumulační kamna vám ušetří za vytápění

Babí léto nás ještě sem tam škádlí svými paprsky, listí už ale padá a zima je za humny. Pokud toužíte po sálavém teple, které zalije váš domov tepelným komfortem podobným tomu od sluníčka, pořiďte si akumulační kamna. Nejenže vám ušetří za vytápění, ale ještě u vás doma vytvoří příjemné prostředí, z něhož si teprve naplno vychutnáte za okny padající listí nebo snášející se sníh.
25. 10. 2019 / 14:39:06
778
Originální adventní věnce
Inspirace

Originální adventní věnce

Zase to tak rychle uteklo… Rok se s rokem sešel a za chvíli tu máme Vánoce. Kouzelné období adventu letos začne v neděli 1. prosince a skončí dva dny před Štědrým dnem. Neodmyslitelnou součástí tohoto období vánočních příprav je adventní věnec, který na sebe může vzít celou řadu podob. V našem dnešním článku se tak ve vás pokusíme probudit trochu té inspirace a chuti k vytvoření vlastnoručně vyrobeného adventního věnce.
25. 10. 2019 / 12:37:32
3925
Romantický úkryt v Cornwallu
Bydlení

Romantický úkryt v Cornwallu

Dnes společně zavítáme do romantického prostředí Cornwallu, který tvoří jihozápadní špičku poloostrova Velké Británie. Na tomto magickém místě se prý stírá hranice mezi snem a realitou, o čemž svědčí i půvabná chalupa, která vyrostla v jedné ze zdejších romantických zahrad.
25. 10. 2019 / 10:00:41
1539
Stylový vesnický dům
Bydlení

Stylový vesnický dům

Dům, který dnes navštívíme alespoň virtuální cestou, je splněným snem pro každého, kdo miluje venkovský styl bydlení. Vyrostl poblíž Kodaně a více než moderní městské sídlo připomíná chalupu na venkově. Jeho interiér je však vysoce komfortní a nadčasový. Pojďte se společně s námi podívat do stylového vesnického domu obklopeného vzrostlými rododendrony a šeříky.
22. 10. 2019 / 12:37:40
3438
Podkrovní byt s černou kuchyní
Bydlení

Podkrovní byt s černou kuchyní

V nově zrekonstruovaném bytovém domě s řadou zachovaných původních prvků vznikl moderní podkrovní byt s originálně zařízeným interiérem a půvabnými výhledy do okolí. Na první pohled upoutá především svou černou kuchyní, tím však jeho invence zdaleka nekončí.
20. 10. 2019 / 13:01:53
1314
Luxusní bydlení u Karlova mostu
Bydlení

Luxusní bydlení u Karlova mostu

V dlážděné uličce poblíž hlavní trasy spojující Karlův most a Malostranské náměstí stojí naprosto jedinečný barokní palác, který kdysi býval majetkem řádu maltézských rytířů. Stejného vlastníka měly i budovy v okolí včetně impozantního sousedního kostela Panny Marie pod řetězem, na který je z interiéru, který dnes navštívíme, opravdu úchvatný výhled. Bydlení v rezidenci u Karlova mostu však nabízí ještě celou řadu pozitiv.
17. 10. 2019 / 10:56:17
1498
Dům u řeky pro milovníka knih
Bydlení

Dům u řeky pro milovníka knih

V překrásné polské krajině vybízející k relaxaci najdete dům, který byl stvořen pro příjemné večery trávené s knihou. Vystupuje z inspirativně založené zahrady, která v závislosti na proměně ročních období hýří bezpočtem barev. Poblíž domu teče řeka a v ní plavou labutě. Iluze domova připomínajícího oázu klidu a usebrání je tak dokonalá.
16. 10. 2019 / 10:50:00
6590
Luxusní byt v srdci historického Brna
Bydlení

Luxusní byt v srdci historického Brna

Vysoce elegantní a neobvykle nápadité bydlení vzniklo v historické budově postavené v samém srdci Brna. S notnou dávkou luxusního vybavení, přirozeného světla i prostoru okouzlí snad každého, kdo by chtěl své bydlení povýšit na opravdový požitek.
15. 10. 2019 / 16:41:50
1263
Na místě původní chaty vyrostl dům pro dva
Bydlení

Na místě původní chaty vyrostl dům pro dva

V zahradě plné vzrostlých stromů stála kdysi chata. Její majitelé si však přáli plnohodnotné bydlení, a tak své plány svěřili do rukou architektky Kristiny Ullmannové. Na místě chaty tak vznikl útulný dům pro pár, který ze všeho nejvíc miluje práci na zahradě. Ta díky citlivému přístupu architektky zůstala neporušena.
15. 10. 2019 / 15:19:17
2659
Rodinný dům ve Starém Městě
Bydlení

Rodinný dům ve Starém Městě

Na kraji obce Staré Město poblíž Frýdku-Místku vyrostl pod taktovkou profesionálů z architektonického studia JZ ARCHITEKTI rozhlehlý dům s obsáhlým programem, který však nepřevyšuje okolní zástavbu. Svým obyvatelům poskytuje maximální komfort pro příjemné trávení chvil, jak v interiéru, tak v zahradě.
4. 10. 2019 / 11:29:18
6307
Dům se střechou i fasádou ze štípaného šindele
Bydlení

Dům se střechou i fasádou ze štípaného šindele

Přízemní stavba s obytným podkrovím pod sedlovou střechou nahradila původní zahradní chatku stojící v chráněné krajinné oblasti Železných hor. Než byla cesta pro vybudování nového domova volná, trvalo to celých sedm let. Dnes už se ale uprostřed ovocného sadu dokonale vyjímá přirozeně krásný dům se střechou i fasádou ze štípaného šindele.
4. 10. 2019 / 10:15:30
1175
Z materiálu zbouraných domů vzniklo krásné bydlení
Bydlení

Z materiálu zbouraných domů vzniklo krásné bydlení

Za okny už o sobě s plnou vervou dává vědět podzim, vydejme se proto raději do sluncem prohřátého Španělska. Materiál ze zbouraných budov tu totiž posloužil k postavení překrásného domu, kterému nechybí bazén ani působivá meditační zahrada.
4. 10. 2019 / 8:59:20
2070
Jednoduchá dřevostavba respektující historii regionu
Bydlení

Jednoduchá dřevostavba respektující historii regionu

O tom, že se dají s grácií spojit náročné požadavky na komfortní bydlení s respektem k historii regionu, svědčí působivá dřevostavba v jedné z malebných rakouských obcí. Ač může na první pohled vypadat jednoduše, je pro řadu snílků o tom pravém bydlení, splněným snem.
3. 10. 2019 / 16:35:03
2596
Vila s kouzlem anglických sídel
Bydlení

Vila s kouzlem anglických sídel

Původně to byla poněkud nenápadná česká chalupa, teď je to kouzelná vila připomínající stará anglická sídla. Řeč je o zrekonstruovaném domu nedaleko Prahy, který si v náruči dubového lesa hýčká svůj nezaměnitelný charakter. Jeho místnosti prokoukly, prostor se zvětšil a prosvětlil. Vzniklo zkrátka bydlení s neobyčejným kouzlem, které vzdává hold přírodním materiálům a řemeslné práci.
3. 10. 2019 / 15:12:12
2213
Komfortní byt v šedé barvě
Bydlení

Komfortní byt v šedé barvě

O tom, že šedá vůbec nemusí být nudná, svědčí tento komfortní byt v Krakově. V kombinaci s bílou výmalbou a hřejivým dřevem působí velice útulně a elegantně. K tomu dopomáhá světelný komfort interiéru, důraz na kvalitní materiály a minimalistický styl.
27. 9. 2019 / 9:44:43
1283
Tmavší barvy v interiéru? Inspirací je byt v Rezidenci Waltrovka
Bydlení

Tmavší barvy v interiéru? Inspirací je byt v Rezidenci Waltrovka

Vzorový byt v Rezidenci Waltrovka je důkazem toho, že i tmavý interiér může působit útulně a elegantně. Kráčí tak proti proudu českých interiérů, ve kterých převažuje bílá barva. Za svůj luxusní vzhled přitom vděčí mimo jiné kvalitním materiálům a atypickým prvkům, které spoludotvářejí osobitý charakter interiéru.
26. 9. 2019 / 11:21:41
1406
Rekonstrukce statku v Jelenském údolí
Bydlení

Rekonstrukce statku v Jelenském údolí

Malebné Jelenské údolí na Šumavě skýtalo od 19. století útočiště pro rodiny dřevařů. Vyrostla zde řada usedlostí, jejichž obyvatelé však byli po 2. světové válce vysídleni. Většina těchto domů byla srovnána se zemí, některé však přežily a dostalo se jim i citlivé rekonstrukce. K těm šťastnějším tak patří znovuzrozený objekt, který původně sloužil jako hospodářské stavení, a do kterého dnes společně nahlédneme.
25. 9. 2019 / 13:25:44
2004
Dětský pokoj ve stylu vysněného města
Bydlení

Dětský pokoj ve stylu vysněného města

Inspirace není nikdy dost, a tak všem rodičům a jejich ratolestem přinášíme tip na kouzelně vytvořený pokojíček ve stylu města z dětských snů. Nejenže tento kouzelný dětský pokoj podpoří představivost těch nejmenších, ale ještě jim umožní žít ve světě tolik vzdáleném tomu za okny. Necháte jím inspirovat i vaše bydlení?
17. 9. 2019 / 15:18:24
1379
Jak vybrat ta správná krbová kamna?
Bydlení

Jak vybrat ta správná krbová kamna?

Léto se s námi ještě poněkud nejistě loučí, zato večery a noci už bývají chladné. Spolu s nadcházejícím podzimem je zapotřebí zkontrolovat, zda se nám v našich domovech podaří udržet teplo a s ním spojenou pohodu. V leckterých domácnostech tak právě nyní uvažují nad tím, jak vybrat ta správná krbová kamna.
17. 9. 2019 / 14:16:35
1048
Moderní střecha s integrovanými solárními panely
Bydlení

Moderní střecha s integrovanými solárními panely

Účinným, ale nepříliš estetickým fotovoltaickým panelům, roste nová konkurence. Na český trh byl totiž uveden speciální střešní systém Lindab SollarRoof, který má v sobě integrovány vysoce účinné, ale i absolutně nenápadné sluneční panely vyrábějící energii.
17. 9. 2019 / 12:40:08
1962
Půvabná stodola ve stráni
Bydlení

Půvabná stodola ve stráni

Navštivte dnes spolu s námi stodolu ve stráni, která svému půvabu vděčí nejen kráse dubového dřeva, ale i romantickému vybavení, jež příjemně koresponduje s atmosférou přírody v bezprostředním okolí. Tahle stodola je totiž opravdovým pohlazením po duši.
16. 9. 2019 / 16:09:02
2966
Velkoformátová dlažba na zdi pro větší přitažlivost interiéru
Bydlení

Velkoformátová dlažba na zdi pro větší přitažlivost interiéru

Pro všechny, které už nudí fádní vzhled hladkých bílých stěn, je tu velkoformátová dlažba, která se ani zdaleka nesoustřeďuje jen na prostor koupelen. Nově se totiž rozpíná po stěnách obývacích pokojů a dalších místností, ve kterých se stává originálním, ale zároveň velmi praktickým prvkem.
16. 9. 2019 / 14:59:19
435
Římské rolety – elegantní zastínění vašeho interiéru
Bydlení

Římské rolety – elegantní zastínění vašeho interiéru

Římské rolety jsou zajímavým kompromisem mezi roletou, záclonou a závěsem. Díky své praktičnosti a eleganci vévodí trendům zastínění v interiérech v době posledních několika let. Nejedná se přitom o žádnou novinku, o čemž by mohli vyprávět staří Římané…
16. 9. 2019 / 12:54:59
1329
Byt na 30. poschodí
Bydlení

Byt na 30. poschodí

Na třicátém poschodí nového domu na nábřeží Bratislavy se nachází atraktivní byt plný světla a příjemných odstínů barev. Originální vybavení a inspirativní výhledy do okolí umocňují jeho krásu, jež přitom spočívá v absolutní přirozenosti.
13. 9. 2019 / 16:44:08
1302
Získejte z programu Dešťovka až 105 000 na využití dešťové vody
Bydlení

Získejte z programu Dešťovka až 105 000 na využití dešťové vody

Další suché období je za námi a zdá se, že s úbytkem vody v krajině už si neporadí ani sněhová nadílka či jarní tání. Na pomoc tak přichází Dešťovka, dotační program Ministerstva životního prostředí. Ten se vedle rodinných domů nově vztahuje také na celoročně obývané chalupy a chaty, jejichž majitelům nabízí dotaci v hodnotě až 105 000 Kč, která má motivovat k efektivnímu využití dešťové vody.
13. 9. 2019 / 14:42:42
829
Nezapomeňte na revizi plynového kotle!
Bydlení

Nezapomeňte na revizi plynového kotle!

Teplé a slunečné dny se s námi brzy definitivně rozloučí. Vystřídá je sychravé počasí a doma bude načase si poprvé zatopit. Než se však naplno rozjede topná sezóna, je zapotřebí postarat se o revizi plynového kotle. Ta je nezbytná především z hlediska zdraví.
13. 9. 2019 / 12:07:40
669
Originální a vzdušné bydlení na pouhých 30 m2
Bydlení

Originální a vzdušné bydlení na pouhých 30 m2

Navštivte spolu s námi invencí nabitý interiér, který si vystačí s plochou 30 m2! Umělecké prvky, zářivé barvy, nápadité tvary, svěží kombinace – to všechno je odrazem bydlení, které v sobě spolehlivě mísí praktičnost i styl.
11. 9. 2019 / 14:54:44
3972
Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek
Inspirace

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Milujete sladké šťávy či zralé až přezrálé ovoce a zeleninu? Pokud si příliš nelámete hlavu se zakrytím těchto pochutin a k tomu ještě rádi větráte, může se váš domov brzy stát i domovem pro ovocné mušky čili octomilky. Odkud se vlastně berou a co na ně platí? O tom se dočtete v našem dnešním článku.
11. 9. 2019 / 13:22:13
2655
Co nepatří do ložnice?
Bydlení

Co nepatří do ložnice?

Babí léto nás ještě párkrát pohladí slunečními paprsky, než přijde podzim v celé své barevné kráse. Spolu s ním však dorazí i sychravé dny, ve kterých je nejlepší zalézt si do postele. Proto, abyste si nejen v chladnějším období užívali kvalitního odpočinku, je zapotřebí zbavit vaši ložnici pokud možno všech rušivých elementů.
11. 9. 2019 / 10:43:57
577
Nadčasový interiér domu v Lublinu
Bydlení

Nadčasový interiér domu v Lublinu

Světlý, vzdušný a minimalisticky zařízený interiér domu v Lublinu nabízí vysoce komfortní místo pro život. O originální prvky tu není nouze, přesto má bydlení decentní ráz a uvolněnou atmosféru. Velkou roli zde hraje také umění, které interiéru dodává osobitost a šarm.
6. 9. 2019 / 16:21:48
1137
Pozoruhodná proměna skladu v Sydney
Bydlení

Pozoruhodná proměna skladu v Sydney

Vydejte se s námi na cesty a vychutnejte si koktejl plný inspirace! Při našich toulkách architekturou navštívíme tentokrát osobitý interiér v Sydney, ve kterém se drsné industriální prvky mísí s hřejivým stylem ze severu. Pro někoho divočina, pro nás energický interiér říznutý atmosférou průmyslových továren i uměleckých galerií.
25. 8. 2019 / 15:03:02
1485
Obývací pokoj přemístěný do mezipatra
Bydlení

Obývací pokoj přemístěný do mezipatra

Naprosto úchvatný interiér v eklektickém stylu se nachází v malém, dvoupodlažním bytu činžovního domu v centrální části Polska. Pozornost si zaslouží nejen díky svému originálnímu vybavení, ale i zajímavým rozdělením funkčních zón. Standardně se totiž očekává, že v případě vícepodlažních domů nebo mezonetových bytů zaujímá obývací pokoj prostor ve spodním patře. V bytě v Lodži však architekti zvolili poněkud netradiční řešení.
25. 8. 2019 / 12:22:27
1963
Podkrovní byt v Bratislavě
Bydlení

Podkrovní byt v Bratislavě

Moderní a osobitý interiér ukrývá byt v nadstavbě prvorepublikového domu v srdci Slovenska. Nejenže disponuje přitažlivě zařízenými prostorami, ale nabízí i nádherný výhled na Bratislavský hrad. Tohoto výhledu a praktické polohy v centru využil architekt Martin Fleischmann, pod jehož taktovkou vznikl na střeše historického domu působivý mezonet.
15. 8. 2019 / 11:37:45
869
Útulný pánský interiér
Bydlení

Útulný pánský interiér

Několik stísněných místností nevyhovovalo majiteli bytu ve Varšavě, a tak se obrátil na profesionály ze studia 3XEL Architecti. Za splnění jeho snu doslova padlo několik zdí – a útulný pánský interiér byl na světě. Zaujme nejen modrými a žulovými odstíny, ale i praktičností, která jde ruku v ruce s estetikou.
14. 8. 2019 / 17:39:56
1186
Byt z bývalých sušáren
Bydlení

Byt z bývalých sušáren

Neobvykle zařízený byt vznikl na podobně neobvyklém místě, a to ve střešním prostoru městského domu, v němž se původně nacházely sušárny. V tomto zajímavém prostředí se vám pod taktovkou architekta Martina Skočka představuje interiér, ve kterém si staré notuje s novým.
14. 8. 2019 / 13:58:24
1161
Moderní byt pro muže milujícího umění
Bydlení

Moderní byt pro muže milujícího umění

Byt plný uměleckých kousků vůbec nemusí vypadat jako soukromé muzeum bez nápadu. V interiéru o velikosti 60 m2 tak naopak vzniklo úchvatné bydlení, které umění spoludotváří, ale nezahlcuje. Všechno zde má své místo, a tak celý byt pro muže milujícího umění působí i přes řadu uměleckých suvenýrů naprosto svěžím dojmem.
14. 8. 2019 / 11:51:22
1143
Byt získal původní krásu a lesk
Bydlení

Byt získal původní krásu a lesk

V nejatraktivnější brněnské čtvrti Černá Pole, která se pyšní mimo řady dalších historických staveb i slavnou vilou Tugendhat, došlo v rámci projektu Hilleho 6 k osvěžující proměně stávajícího bydlení. Byty včetně toho, který dnes navštívíme, se nacházejí v neorenesančním nárožním domě stavitele F. A. Dvořáka. I ten námi představovaný byt získal díky profesionálům ze studia A77 Architekti svou původní krásu a lesk, přičemž se však posunul do modernější podoby odpovídající současným trendům.
9. 8. 2019 / 11:34:47
886
Venkovní kuchyň ve středomořském stylu
Bydlení

Venkovní kuchyň ve středomořském stylu

Teplé letní počasí svádí k trávení času na terase i v zahradě. To bývá často spojováno s gurmánskými zážitky. Pokud i vy toužíte po tom dopřát svým návštěvám přijetí plné pohodlí, chutí a vůní, je pro vás tou pravou volbou venkovní kuchyň. Jedna poněkud netradiční a navíc ve středomořském stylu se nachází dokonce v centru Prahy.
8. 8. 2019 / 11:25:22
1051
Víkendový dům u lesa
Bydlení

Víkendový dům u lesa

V půvabném prostředí vesnice Kasina Wielka na samém jihu Polska vyrostl naprosto kouzelný víkendový dům. Vzdává hold přírodním materiálům, tradici a minimalismu. Spolu s tradičními se v něm prolínají i moderní prvky. Své sympatie si získává jak nenáročností majitelů, tak vůní lesa a pohody.
7. 8. 2019 / 9:30:48
2951
Rekreační dům s jezírkem v České Kanadě
Bydlení

Rekreační dům s jezírkem v České Kanadě

V hladině přírodního jezírka se romanticky odráží obraz domu sloužícího k rekreaci. Ten se nachází v přírodním parku Česká Kanada u Starého města pod Landštejnem a nabízí úchvatné pohledy jak na vodní plochu pod terasou, tak na pastviny táhnoucí se za domem. V poklidném prostředí obklopeném vzrostlými stromy a pasoucím se dobytkem tak vzniklo útulné bydlení s příjemnou atmosférou, kterou umocňuje mimo jiné i výhled na zříceninu hradu Landštejn.
6. 8. 2019 / 13:14:30
2008
Moderní interiér říznutý retro
Bydlení

Moderní interiér říznutý retro

Díky slušné dávce invence designérů ze společnosti Studio Projektowe Motiv vznikl opravdu osobitý interiér, který je osvěžujícím koktejlem moderního a retro stylu bydlení. Nachází se v Poznani, v jednom z nejstarších a největších polských měst.
6. 8. 2019 / 11:27:51
1245
Moderní interiér pasivního domu na Moravě
Bydlení

Moderní interiér pasivního domu na Moravě

Po náročné komunikaci vedené na dálku vznikl v pasivním domě ve Velaticích u Brna působivý interiér promyšlený do detailu. Na první pohled zaujme nadčasovostí, hravostí a fantazií, ale také praktickou stránkou. Limitující tvar pozemku tak dal přece jen vzniknout domu, který v sobě ukrývá úžasné místo pro život.
5. 8. 2019 / 12:34:16
1862
Malý, ale krásný byt v novostavbě
Bydlení

Malý, ale krásný byt v novostavbě

O tom, že i na malém prostoru může vzniknout působivý interiér plný originality a invence, vás přesvědčí Przemek Kuśmierek, designér prostorově skromného bytu v novostavbě. Ten nabízí příjemné útočiště v náručí bílé a šedé barvy, jejichž kompozici prohřívá přirozená krása dřeva.
25. 7. 2019 / 13:20:52
1667
Funkčnost i půvab břidlice v zahradě
Zahrada

Funkčnost i půvab břidlice v zahradě

Současná doba fandí zakomponování přírodních prvků do interiéru i do zahrady. Spolu s ostatními materiály tak dostává šanci také břidlice, která zaujme nejen svým zajímavým přírodním vzhledem, ale i celou řadou pozitivních vlastností. Ty tam jsou tak časy, kdy se břidlice používalo výhradně jako střešní krytiny, v těch současných se uplatní v mnohem větší míře od zahradních cest až po obklady grilů.
25. 7. 2019 / 11:42:28
490
Orientálně laděný interiér pro spisovatele
Bydlení

Orientálně laděný interiér pro spisovatele

Dvoupodlažní byt nacházející se v jedné z městských částí Prahy je dokonalou ukázkou splněných snů i nadstandardní spolupráce majitele s designérem. Stačilo nastínit svou představu o světlém, klidném a inspirativním bydlení, které záhy jako na přání džina z Aladinovy lampy vyrostlo tam, kde by to nikdo nečekal... Tím spíše, že je plné doplňků z dalekého Orientu.
24. 7. 2019 / 14:09:28
1311
Cesty a chodníčky jako okrasný i funkční prvek zahrady
Zahrada

Cesty a chodníčky jako okrasný i funkční prvek zahrady

Vhodně navržené cesty, chodníčky, terásky a schody dodávají zahradě ten správný řád a romantický dotek. Dají se také nasvítit, čímž umožňují bezpečný pohyb po zahradě. Každá procházka po zeleném království je tak díky chodníčkům tím pravým požitkem. Navíc zjednoduší i každodenní zalévání, při kterém už nebude nutné balancovat uprostřed záhonu plného květin a zeleniny s kropáčem plným vody. Cesty a chodníčky hrají zkrátka v zahradě svou praktickou i estetickou roli.
19. 7. 2019 / 10:31:57
1695
Nový pohled na svět s OKNA HNED.cz
Bydlení

Nový pohled na svět s OKNA HNED.cz

Teplé letní dny svádějí k výletům po Čechách i zahraničí, ze kterých si zpátky domů přivážíme zážitky, inspiraci i novou energii. Tu pak můžeme zúročit třeba při zdokonalení našeho bydlení, které nám zajistí ještě veselejší návraty. Stačí rychle a efektivně vyměnit stará okna za nová – a z nových pohledů na svět načerpat inspiraci do pracovních dnů.
17. 7. 2019 / 13:53:38
1259
Luxusní vila s výhledy na posázavskou krajinu
Bydlení

Luxusní vila s výhledy na posázavskou krajinu

V malebné obci Petrov nacházející se asi 25 km jižně od centra Prahy stojí naprosto jedinečná rodinná vila, která přirozeně zapadá do dechberoucí okolní krajiny. Komfortně zařízený dům je ukázkou dokonalého spojení přírodních materiálů, moderních technologií i nadčasového designu.
17. 7. 2019 / 11:38:33
2605
Kachlová kamna v novém kabátě
Bydlení

Kachlová kamna v novém kabátě

V interiéru půvabného statku u řeky Lužnice můžete obdivovat doslova pohádková kamna s ležením, která tu realizovali profesionálové z Jihočeského kamnářství. Nová kamna si zachovala řadu původních prvků, čímž příjemně zapadla do interiéru, který je pro změnu dílem architektonického studia Mooza architecture.
16. 6. 2019 / 11:01:15
2152
Bydlení s nádechem Provence
Bydlení

Bydlení s nádechem Provence

Úchvatně přitažlivé, jemné a útulné bydlení vzniklo na ploše 50 m2 pod taktovkou profesionálů ze společnosti Justyna Lewicka Design. Provensálský styl se v tomto zbrusu novém interiéru uplatnil na jedničku jak v případě něžně vyhlížející bílé barvy, tak díky elegantním prvkům jakoby ze zámku.
15. 6. 2019 / 14:44:07
2152
Co (ne)odradí slimáky
Zahrada

Co (ne)odradí slimáky

Sucho a horko sužuje celou republiku a snad každý z nás si říká, že už by mohlo sprchnout. Říkají si to i slimáci vyčkávající v místech našich zahrad, ve kterých se ještě pořád drží vlhko a stín. Už se totiž těší, až se vrhnou na zbytky naší úrody, které nezdecimovalo suché a horké počasí. Jak jim v tom zabránit?
15. 6. 2019 / 11:23:56
682
Industriální design v severském stylu
Bydlení

Industriální design v severském stylu

Industriální interiér, jehož proměna se stala výzvou pro designéry z polského studia Shoko design, si na nic nehraje. Hrdě přiznává, z čeho je vyroben a slouží svému účelu. Nebojí se odvážných kombinací materiálů a tvarů, přičemž absolutně bez zábran koketuje se severským stylem.
14. 6. 2019 / 13:03:27
7325
Svěží interiér domu ve Varšavě
Bydlení

Svěží interiér domu ve Varšavě

Pro toho, kdo miluje světlé a vzdušné prostory oživené akcenty svěžích barev, je tady inspirace v podobě minimalisticky zařízeného interiéru domu ve Varšavě. Zdá se, že je v něm obsaženo jen to nejnutnější, přesto však působí neskutečně útulně a vesele.
9. 6. 2019 / 16:41:44
1364
Dům chráněný proti sesuvům půdy
Bydlení

Dům chráněný proti sesuvům půdy

Ve Winchesteru, historickém městě na jihu Anglie, stál dům určený k rekonstrukci. Ještě než k ní došlo, dům se v důsledku velkého sesuvu půdy roztrhl na dvě části. Na místo rekonstrukce tak majitelé přistoupili na postavení zbrusu nového obydlí, které bude plně zabezpečeno proti dalším přírodním katastrofám.
9. 6. 2019 / 15:23:59
1477
Rady do malé zahrady
Zahrada

Rady do malé zahrady

Dechberoucí zahrada může vzniknout i na docela malém kousku plochy. Stačí si určit priority a pak si na papír nakreslit minizahrádku vašich snů se vším, bez čeho se nelze obejít. Rázem pak i na malém prostoru vytvoříte kouzelné posezení uprostřed záplavy květů a třeba i s několika užitkovými záhonky poblíž.
8. 6. 2019 / 16:25:28
3480
Barevné bydlení pro mladý pár
Bydlení

Barevné bydlení pro mladý pár

Vzdušné bydlení oživené veselými barvami a řadou pokojových květin vzniklo v jednom z bytů ve Vratislavi, čtvrtém největším městě Polska. Mladý pár s dítětem tak získal příjemné místo pro život plný barev i přírodních materiálů.
7. 6. 2019 / 13:16:12
1529
Zahrada plná barev po celý rok
Zahrada

Zahrada plná barev po celý rok

Se zvolením těch správných rostlin může i ta sebemenší zahrádka získat neodolatelné kouzlo, které se nerozplyne ani po teplých měsících plných bujného kvetení. Vhodná kombinace travin, trvalek a stromů zajistí, že se krása ze zahrady nevytratí ani se sychravým podzimem a třeskutou zimou. Stačí se podívat třeba do zahrady situované v rezidenční části Říčan, která vyrostla na rohu dvou ulic na základě návrhu Jitky Tomsové z architektonické kanceláře Atelier Rouge.
7. 6. 2019 / 11:45:21
2496
Pořiďte si bezúdržbovou terasu
Bydlení

Pořiďte si bezúdržbovou terasu

Konečně k nám dorazily slunečné dny a s nimi i čas strávený prací na zahradě nebo odpočinkem na terase. Každý tak po náročném dni jistě ocení relax na terase, která se bez naší péče obejde. Jako skvělá volba se tak jeví bezúdržbová terasa z dřevoplastu, která nám může nabídnout ještě celou řadu pozitivních vlastností.
6. 6. 2019 / 11:42:20
1551
Paprikookurka – ztracená plodina Inků
Zahrada

Paprikookurka – ztracená plodina Inků

Právě teď nastává vhodná doba pro výsev ačokči neboli paprikookurky, která bývá označována také jako mexická okurka. Tahle ztracená plodina Inků, kteří ji začali pěstovat jako první, připomíná velké lusky a její chuť je někde na pomezí paprik a okurek. Díky své nenáročnosti na prostor se ačokča skvěle hodí do všech malých zahrad.
20. 5. 2019 / 11:53:25
1357
Moderní interiér v retro stylu
Bydlení

Moderní interiér v retro stylu

Půvabný interiér v retro stylu najdeme v jednom z bytů v Poznani. Jeho realizace se stala výzvou pro mladé, nadějné a kreativní architekty z polské architektonické společnosti Studio Projektowe Motiv. Elegantní interiér s příjemnými přechody barev a rozmanitostí materiálů vykazuje čilou osobitost a styl.
18. 5. 2019 / 12:54:07
1832
Rodinný dům nad prudkým terénem
Bydlení

Rodinný dům nad prudkým terénem

Chladné a deštivé dny už se s námi pomalu, ale jistě loučí. Spolu se sílícími slunečními paprsky tak nastává čas výletů a víkendových toulek. Pokud při svých cestách vyrazíte do Žamberku, možná vašim zrakům neunikne pozoruhodný dům, který jakoby v prudkém svahu levitoval nad krajinou.
18. 5. 2019 / 11:35:19
5373
Jak se staví sen 2019 – 10. díl
Bydlení

Jak se staví sen 2019 – 10. díl

Finální díl série pořadu Jak se staví sen předvede největší proměnu v celé jeho historii. Polorozpadlá chata se zbourá a postaví se znovu tak, aby byla určena k celoročnímu obývání. Pro paní Vlaďku a jejího psího kamaráda vyroste moderní bydlení, které jí snad alespoň zčásti vynahradí útrapy jejího života.
24. 4. 2019 / 10:17:04
3756
Proměna 100 let starého domu
Bydlení

Proměna 100 let starého domu

Zanedbaný dům v centru Rožnova pod Radhoštěm dostal novou šanci. Majitele, který kolem něj chodíval, naprosto okouzlil, a tak se jej rozhodl koupit a dodat mu novou vizáž. Toužil ale po zachování původních prvků, ve shodě s autorem projektu tak nakonec vznikl dům spojující staré i nové časy.
23. 4. 2019 / 12:12:28
9235
Chata v náručí švýcarských hor
Bydlení

Chata v náručí švýcarských hor

Velice přitažlivým ztělesněním moderní architektury je chata s úchvatným výhledem na švýcarské hory. Ve Vollèges, obci frankofonní části Švýcarska, totiž pod taktovkou architekta Romaina Pellissiera ze společnosti Alp'Architecture Sàrl vzniklo nadčasové bydlení plné tepla, slunce i inspirace.
19. 4. 2019 / 12:13:34
2377
Došková chalupa s půvabným interiérem
Bydlení

Došková chalupa s půvabným interiérem

Malebná chalupa s doškovou střechou stojící v klidné vesnici učarovala páru budoucích majitelů. Stavení ukrytému za plotem nechybí nic z prvků typických pro venkovské chalupy v anglickém stylu - od podlahy pokryté tradiční dlažbou až po nízké stropy s rustikálními trámy. Celek je neskutečně autentický a provoněný krásou starých časů. V interiéru i v zahradě hraje velkou roli každý sebemenší detail.
15. 4. 2019 / 12:45:52
3481
Jak se staví sen 2019 – 9. díl
Bydlení

Jak se staví sen 2019 – 9. díl

V dnešní proměně se pod taktovkou designérů Martiny Pištělákové a Jana Beka podíváme na to, jak může ve starém panelovém bytě vzniknout zbrusu nová kuchyně, koupelna a toaleta. A navíc budeme i svědky toho, jak důležitá je vzájemná láska při boji se zákeřnou nemocí.
12. 4. 2019 / 12:18:14
3384
Jak se staví sen 2019 – 8. díl
Bydlení

Jak se staví sen 2019 – 8. díl

Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka tentokrát promění starý dům paní Zdeny, babičky, která dostala do péče dvě svá vnoučata. Život k ní nebyl příliš shovívavý, takže si proměnu od podlahy určitě zaslouží. Ze starého bydlení tak jako mávnutím kouzelného proutku vznikne nový a svěží domov se zachovanými původními prvky a veselými žlutými akcenty.
6. 4. 2019 / 11:34:56
3375
Luxusní bydlení z domu na odpis
Bydlení

Luxusní bydlení z domu na odpis

Nedaleko Kolína nad Rýnem se nachází dům, který dostal druhou šanci. Architektku Eriku Werresovou zaujal na první pohled – upustila od nápadu na novostavbu a vrhla se do rekonstrukce. Sama sobě se tak stala klientkou. Proměna domu doslova od podlahy byla náročnější, než se mohlo zdát. Ze starého zdevastovaného domu v Bergisch Gladbachu se však nakonec jako zázrakem vylouplo krásné a moderní bydlení, které si nezadá s novostavbou.
4. 4. 2019 / 11:17:25
2047
Skandinávské podkrovní bydlení
Bydlení

Skandinávské podkrovní bydlení

Krásné světlé podkroví se slunnou terasou orientovanou na jih se nachází v samém srdci Švédska, ve Stockholmu. Kromě převahy čistě bílé barvy a velkorysého prostoru zaujmou návštěvníky tohoto podkrovního bytu především zachované původní prvky, mezi které patří trámové stropy, cihlové zdi a krb.
3. 4. 2019 / 10:02:19
2425
Jak se staví sen – 7. díl
Bydlení

Jak se staví sen – 7. díl

Dnes vás čeká opravdu půvabná proměna. Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka splní velký sen jedné talentované tanečnici a její mamince. Do života jim vtrhla nemoc a odnesla s sebou úspory i jeden dosud šťastný manželský svazek. Zůstal tu ale ještě mnohem silnější vztah maminky a dcery, které si za svůj boj určitě zaslouží nové a půvabné bydlení.
1. 4. 2019 / 15:54:39
2027
Jak se staví sen 2019 – 6. díl
Bydlení

Jak se staví sen 2019 – 6. díl

Sympatičtí designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný se v dalším díle pořadu Jak se staví sen postarají o proměnu bydlení maminky Věry, která svádí boj s těžkou nemocí. Ta ve 22 letech prodělala mozkovou mrtvici, následkem čehož má pravou polovinu těla špatně pohyblivou. Bez přítele, který ji opustil, sama vychovává dvě děti. Jim, sobě i mamince, se kterou bydlí, by ráda dopřála krásnější domov. Podaří se designérům splnit její sen?
23. 3. 2019 / 14:27:34
1790
Jak se staví sen 2019 – 5. díl
Bydlení

Jak se staví sen 2019 – 5. díl

Zapněte si dnes ve 21:30 TV Prima a sledujte další zajímavý díl pořadu Jak se staví sen. Tentokrát se designéři vrhnou na splnění snu paní Andrey, maminky pětiletého Filipa. Před rokem se jí do cesty postavila rakovina, boj o život ale nevzdává – hlavně kvůli svému chlapci. Podaří se Andree Hylmarové a Marku Povolnému vytvořit této sympatické dvojici nové a krásné místo pro život?
18. 3. 2019 / 11:38:35
2727
Jak se staví sen 2019 – 4. díl
Bydlení

Jak se staví sen 2019 – 4. díl

Další díl pořadu Jak se staví sen nás přivedl do bytu paní Jany, která si do pěstounské péče vzala dvě dvojčata. Ta porodila její tehdy drogově závislá dcera. Amálka i Rozárka dělají Jany život veselejší, mnohem lépe by se jim všem však žilo v novém bytě. Na jeho rekonstrukci však Jana nemá peníze. Podaří se designérům splnit sen této sympatické rodiny?
10. 3. 2019 / 12:11:36
705
Zrekonstruovaná kaple pro víkendové bydlení
Bydlení

Zrekonstruovaná kaple pro víkendové bydlení

Švýcarský architekt Stefan Camenzind a jeho anglický švagr a novinář Rob Broomby objevili zlatý důl. Nedaleko obce Middleton-in-Teesdale v anglickém hrabství Durham jim učarovala polorozpadlá metodistická kaple z roku 1880. Její rekonstrukce jim vzala deset let života, ale dala jim nádherný dům, který si na sebe umí sám vydělat.
6. 3. 2019 / 8:26:50
2979
Africké fialky – nenáročné krásky z Tanzanie
Zahrada

Africké fialky – nenáročné krásky z Tanzanie

Kdo by nemiloval africké fialky? Se svými barevnými květy a sametovými listy zkrášlí okenní parapet i ve chvíli, kdy za okny vládne sychravé počasí. V 19. století je z Afriky do Evropy přivezl baron Walter von Saint Paul-Illair. U nás tak pod jeho jménem dělají radost dodnes. Saintpaulia ionantha přitom vůbec není náročná na pěstování. Stačí trocha péče - a záplava pestrobarevných květů ozdobí i vaše okna.
2. 3. 2019 / 13:08:50
1531
Rekonstrukce domu v Jihlavě
Bydlení

Rekonstrukce domu v Jihlavě

Rekonstrukce rodinného domu v Jihlavě proběhla vážně od podlahy – a to od podlahy v garáži. Když už se s prací na domu a jeho okolí začalo, proč nepokračovat dál? Počáteční nevinné zásahy do stávajícího bydlení nakonec skončily tím, že se vybourala obě patra domu a zůstaly jen obvodové zdi. Zadání klienta znělo jasně: „Po realizaci to musí být pecka!“ Na to, jak si s takovou výzvou poradil designér Jaroslav Kašpar ze studia Duoton, se podívejte v našem dnešním příspěvku.
2. 3. 2019 / 11:15:14
2778
Jak se staví sen 2019 – 3. díl
Bydlení

Jak se staví sen 2019 – 3. díl

Další zázračná proměna bydlení se v pondělí 4. března od 21:30 na Primě uskuteční pod rukama designérů Andrey Hylmarové a Marka Povolného. Do parády si vezmou byt, ve kterém se svou maminkou bydlí hned čtyři děti. Rodina, která ještě před rokem působila jako z reklamy na štěstí, přišla kvůli tragické události o tatínka. Mladá vdova tak zůstala se svými dětmi na všechno docela sama. Najdou se však lidé, kteří nejsou vůči neštěstí druhých lhostejní. Do pořadu přihlásil tuto rodinu jeden vnímavý soused, a tím jí pomohl s novou životní fází – plnou energie, splněných snů i střežených vzpomínek.
1. 3. 2019 / 13:56:33
2361
Jak se staví sen 2019 – 2. díl
Bydlení

Jak se staví sen 2019 – 2. díl

Už v pondělí večer na vás na Primě čeká druhý díl nové série oblíbeného pořadu Jak se staví sen. Tentokrát se designéři pustí do proměny bytu mladého a sympatického Martina, akčního sportovce a stevarda. Do pořadu jej přihlásila maminka, která je pro něj největší oporou od chvíle, kdy mu byla diagnostikována rakovina lymfatických uzlin. Někde mezi životem a smrtí si Martin vysnil své nové bydlení, které by mu dodalo větší chuť do života. Podaří se designérům splnit jeho sen?
22. 2. 2019 / 13:39:01
2356
Módní černá ve skandinávském interiéru
Bydlení

Módní černá ve skandinávském interiéru

Kombinace černé a bílé barvy dodává interiéru osobitost a styl. Na to, že spolu tyto dvě vysoce kontrastní barvy skvěle fungují, přišli už severští designéři. Souhra černé a bílé barvy je totiž nepřehlédnutelná a přirozeně okouzlující. Ne jinak je tomu i v případě tohoto nového vzdušného bytu, kterému černobílá hravost dodává ty správné magické vibrace.
21. 2. 2019 / 12:25:20
1273
(Ne)výhody podlahových krytin
Bydlení

(Ne)výhody podlahových krytin

Ve chvíli plánování stavby nebo při rekonstrukci je načase se rozhodnout, kterou podlahovou krytinu zvolit. Při výběru té správné podlahové krytiny je přitom třeba brát v úvahu celou řadu důležitých faktorů. K těm patří například zátěž podlahy, její životnost nebo cena. Materiál podlahy nám přitom musí být i vzhledově sympatický. Nevíte, jaká podlaha je pro váš domov tou pravou? Vydejte se spolu s námi na výlet letem světem podlahových krytin – třeba si konečně vyberete.
21. 2. 2019 / 11:12:31
980
Malý byt v Tel Avivu
Bydlení

Malý byt v Tel Avivu

Balkón obklopený zelení se stal tou pravou inspirací pro přeměnu dosud potemnělého telavivského bytu na svěží bydlení. Přírodní materiály, zemité barvy, zvířecí a rostlinné motivy – to všechno je symbolem bydlení v této izraelské městské džungli.
20. 2. 2019 / 17:09:16
1050
Dům obklopený přírodou
Bydlení

Dům obklopený přírodou

Málokdy se podaří zasadit dům do přírody tak, aby to vypadalo, že prostě vyrostl ze země. Zde se však architektům podařilo splnit přání majitelů na jedničku. Uprostřed zeleně a s výhledem na vodní hladinu tak vyrostl dům, kterému se vstřícnou náručí stala sama příroda.
20. 2. 2019 / 16:14:43
1781
Skandinávské bydlení s nádechem jara
Bydlení

Skandinávské bydlení s nádechem jara

Za okny už se pomalu loučí zima, zpívají ptáci a ve vzduchu je cítit sladká vůně jara. Podobnou atmosféru odráží interiér ve skandinávském stylu, který nalezneme ve Švédsku. Dům, který interiér plný energie ukrývá, doplňují lesy a jezero.
19. 2. 2019 / 9:29:18
1967
Norský srub s důrazem na řezbářskou práci
Bydlení

Norský srub s důrazem na řezbářskou práci

Vysoce komfortní srub posazený v horách je příkladnou ukázkou kreativní řemeslné práce. Vyřezávanými detaily na první pohled zaujme každého návštěvníka. Vedle tradičních prvků přitom v sobě snoubí i ty moderní. V tomto originálním srubu je velký důraz kladen také na opravdový nadstandard, prostor a styl.
17. 2. 2019 / 14:22:38
1723
Jak se staví sen 2019 – 1. díl
Bydlení

Jak se staví sen 2019 – 1. díl

Už dnes budete moci zhlédnout 1. díl nové série pořadu Jak se staví sen. Nalaďte si ve 21:30 televizní stanici Prima a sledujte proměnu kuchyně, která se pod rukama profesionálů promění v půvabné, barevné království pro Lucii, milou a sympatickou maminku, jež to v životě nemá vůbec lehké. Do pořadu ji přihlásily její dvě sestry a pomohly jí tak splnit její velký sen.
17. 2. 2019 / 12:23:45
5586
Pěkné a praktické využití místa pod schodištěm
Bydlení

Pěkné a praktické využití místa pod schodištěm

Pokud váš domov krášlí schodiště, nemusí místo pod ním zůstat nevyužité. Nabízí se celá řada nápadů, jak si s prostorem pod schody pohrát. O důvtip a praktičnost přitom zdaleka nemají nouzi.
16. 2. 2019 / 15:52:20
805
Biopool neboli biologicky čištěný bazén
Zahrada

Biopool neboli biologicky čištěný bazén

Vlna s biotopickými jezírky dosáhla svého vrcholu. Majitelé větších i menších zahradních ploch se začínají poohlížet po lepším řešení, se kterým nebudou mít tolik práce, pokud jde o čištění vody. Vstříc jim přichází nový trend v oblasti relaxačních i estetických vodních prvků – biopool neboli biologicky čištěný bazén.
16. 2. 2019 / 13:43:05
2867
Norský interiér s cihlovou zdí
Bydlení

Norský interiér s cihlovou zdí

Čisté linie, elegantní minimalismus, vzdušnost a severský nádech – to všechno v sobě spojuje bydlení v norském interiéru s cihlovou zdí. Vracíme se tak do míst původu skandinávského stylu, dnes už tolik oblíbeného po celém světě. Také tomuto interiéru tak dominují světlé tóny, přírodní materiály a jednoduché siluety, a to v čele s důmyslně pojatou zdí z přiznaných cihel.
14. 2. 2019 / 12:19:29
3294
Moderní dřevěný dům na finském venkově
Bydlení

Moderní dřevěný dům na finském venkově

V městečku Oulu na severu Finska vyrostl moderní dřevěný dům pro šestičlennou rodinu, která po letech strávených ve vlhkém viktoriánském domě v Anglii zatoužila po návratu do rodné země. Tento dům otevřený na jih směrem k moři a prosluněný díky řadě velkých oken v sobě snoubí moderní architekturu a tradiční materiál, kterým je dřevo ve vší své přirozené kráse.
14. 2. 2019 / 11:08:49
4080
Hygge, fredagsmys, niksen a còsagach – lenošivé styly ze severu
Bydlení

Hygge, fredagsmys, niksen a còsagach – lenošivé styly ze severu

Se severskými styly útočícími na naši mysl i bydlení se v poslední době roztrhl pytel. A není se čemu divit. Nabízejí nám chvilku ztišení a koncentrace tolik důležitou v dnešním nadmíru uspěchaném světě. Vedle vcelku zdomácnělého stylu hygge dostávají svůj prostor také další životní a interiérové styly - fredagsmys, niksen a còsagach.
13. 2. 2019 / 11:47:25
1317
Unikátní tiny house se skleníkem
Bydlení

Unikátní tiny house se skleníkem

Roztomilé a praktické domky na kolečkách jsou čím dál tím oblíbenější především mezi mladými dobrodruhy. Jsou ekologické, nezávislé a skromné, přesto však svou krásou mnohdy upoutají na první pohled. I do detailu promyšlený tiny house přitom nemusí doživotně setrvávat na jednom místě – na cestování je totiž jako stvořený. Navíc si s ním můžete odvézt i kousek své vlastní zahrádky.
13. 2. 2019 / 10:01:32
2963
Ranč se zahradou na bývalé skládce
Bydlení

Ranč se zahradou na bývalé skládce

V drsné krajině Aspenu v Coloradu, se kterou si střídavě pohrává ostré slunce i silný vítr, najdeme moderně pojatý ranč se zahradou. Ta se otevírá od nádvoří jednopatrové rezidence, kterou uvádí řady vzrostlých osik (angl. – aspen). Napadlo by vás při pohledu na tuto zahradu, že vznikla na skládce?
11. 2. 2019 / 12:51:54
2065
Víkendové bydlení v rustikálním duchu
Bydlení

Víkendové bydlení v rustikálním duchu

V Chorvatsku se nedaleko od moře nachází tento překrásný dům, jehož interiér vzdává hold rustikálnímu stylu. Azurově modrá obloha této oblíbené prázdninové destinace splývá s hladinou bazénu a vytváří tak atmosféru klidu, luxusu a pohodlí.
28. 1. 2019 / 18:50:07
2724
Zrekonstruovaná dřevostavba v Norsku
Bydlení

Zrekonstruovaná dřevostavba v Norsku

Dřevostavba v norském lyžařském středisku Sjusjøen nedaleko od Lillehammeru padla do oka páru, jehož koníčkem je právě lyžování. Než se však mohli noví majitelé spolu se svou dcerkou plně zabydlet a užívat si zimních radovánek v blízkém okolí, bylo zapotřebí důkladné rekonstrukce.
28. 1. 2019 / 15:31:35
2318
Bydlení v neutrálních tónech
Bydlení

Bydlení v neutrálních tónech

V Pamploně, hlavním městě španělského autonomního společenství Navarra, se ukrývá působivě zařízený byt se severskou duší. Díky neutrálním tónům v něm může plně vyniknout přirozená krása dřeva i důmyslná hra světel.
28. 1. 2019 / 13:16:20
1825
Skandinávský interiér v černobílé kombinaci
Bydlení

Skandinávský interiér v černobílé kombinaci

Na Morningtonském poloostrově v australském státě Victoria vzniklo přitažlivé bydlení v černobílé kombinaci a skandinávském stylu. Přímo v srdci malé venkovské obce Red Hill se tak nachází domov jako stvořený pro ztišení a relaxaci.
23. 1. 2019 / 15:39:36
1771
Moderní interiér s výhledem na Tatry
Bydlení

Moderní interiér s výhledem na Tatry

Po rekonstrukci starého bytu vyrostl v blízkosti Tater přitažlivý interiér s industriálními prvky. Byt, který dříve sloužil jen pro občasné scházení se s přáteli, se tak díky ateliéru Seman architecti proměnil v trvalé bydlení s úchvatnými výhledy na hřebeny hor.
23. 1. 2019 / 14:14:28
2504
Dva domy v Popovičkách
Bydlení

Dva domy v Popovičkách

V obci Popovičky nedaleko od Prahy vznikly dva domy vybočující z tradiční nevyvážené zástavby. Spojuje je jeden architekt, jedna zahradní architektka a jedna zahrada. Dva domy v Popovičkách zůstávají v kontaktu, a přesto mají dostatek soukromí. Navíc svým vzhledem účinně bojují proti běžné satelitní výstavbě.
23. 1. 2019 / 12:22:02
2787
Moderní statek na břehu jezera
Bydlení

Moderní statek na břehu jezera

Statek situovaný na břehu jezera ve Vermontu vděčí za svou nadčasovou krásu architektům ze studia Joan Eaton Architects. Svým zevnějškem přirozeně zapadá do okolního prostředí, a to především díky bílé fasádě tolik typické pro tento region.
18. 1. 2019 / 14:06:17
2998
Moderní statek ve Skotsku
Bydlení

Moderní statek ve Skotsku

Moderní statek, který své současné podobě vděčí architektům ze studia Hen & Crask Edinburgh, najdeme ve skotském North Berwicku, města ležícího na východ od Edinburgu. Jeho převážně bělostný interiér oživuje souhra světlého dřeva a pastelových barev.
18. 1. 2019 / 13:01:30
2007
Zahradní dům u jezírka
Bydlení

Zahradní dům u jezírka

V jižním podhůří Krkonoš vyrostl díky spolupráci ateliéru Mardou pěkný a praktický zahradní domek. Tenhle příjemný doplněk k již stojící vile byl pro architekty výzvou, museli se totiž popasovat s jistými limity včetně již založeného tvaru koupacího jezírka.
18. 1. 2019 / 11:13:29
2199
Podkrovní byt s terasou
Bydlení

Podkrovní byt s terasou

Pražský činžovní dům z počátku 20. století v sobě ukrývá velkoryse pojatý byt s dostatkem soukromí pro každého. Čtyřčlenné rodině spolu se psí slečnou se tu dostalo domova plného prostoru a světla, ale i moderního designu.
17. 1. 2019 / 10:59:02
1277
Moderní garsonka
Bydlení

Moderní garsonka

Vysoce moderní a designové bydlení se dá vytvořit i v malém bytě. Příkladem je stylově zařízený interiér ve Volgogradu. Vyvedený v šedých odstínech a s akcenty tmavě tyrkysové barvy působí velmi osobitě a dynamicky.
17. 1. 2019 / 10:54:19
2649
Luxusní glamour interiér
Bydlení

Luxusní glamour interiér

Nedaleko od Václavského náměstí a Františkánské zahrady se nachází luxusně zařízený byt ve stylu glamour. Prošel si nákladnou a velmi precizní rekonstrukcí, nyní tak nabízí vysoce komfortní bydlení přímo v centru historické Prahy. Přitažlivost tohoto bytu tkví především v jeho lesku, pastelových barvách a květinových motivech.
17. 1. 2019 / 10:44:27
2372
Postel na pódiu
Bydlení

Postel na pódiu

Postele na pódiu si získávají své fanoušky. Potom co dobyly mnohé dětské pokoje, zaměřují se nyní i na ložnice dospěláků. Pokud chcete zkusit něco odlišného, dejte vale klasickým postelím a ustelte si na pódiu. Vedle nových úložných prostorů získáte i pocit většího soukromí, o dobrodružném nádechu nemluvě.
12. 1. 2019 / 15:41:32
1304
Nejlepší materiály pro zateplení vašeho domu
Bydlení

Nejlepší materiály pro zateplení vašeho domu

Ceny energií závratně rostou. Ať už se tedy chystáte na stavbu nebo rekonstrukci domu, je třeba se zamyslet nad výběrem vhodné tepelné izolace. Nejenže dobře izolovaný dům ušetří vaše náklady na vytápění v zimním období, ale také zabrání přehřívání interiéru v letních měsících.
12. 1. 2019 / 13:50:35
1129
Energeticky šetrný rodinný dům
Bydlení

Energeticky šetrný rodinný dům

Díky britsko-české architektonické kanceláři Jestico + Whiles vyrostl v půvabném prostředí hrabství Buckinghamshire severovýchodně od Londýna energeticky šetrný dům s nulovou uhlíkovou stopou. Tato stavba je skvělým příkladem současného udržitelného designu. Oceněna byla dokonce i Královským institutem britských architektů.
12. 1. 2019 / 11:55:57
604
Starý důlní objekt v Anglii
Bydlení

Starý důlní objekt v Anglii

Z bývalého důlního objektu v anglickém hrabství Cornwall se jako ze skořápky vylouplo neskutečně romantické bydlení. Se svou úchvatnou atmosférou a dechberoucími výhledy do přírody se není čemu divit, že se tento zrekonstruovaný důlní objekt stává zamilovaným místem všech budoucích novomanželů. Ať už jde o svatby nebo o klasické pobyty, nejsou na tomto kouzelném místě ničím jiným než splněným snem.
11. 1. 2019 / 14:00:25
4126
Kamenný statek v Pyrenejích
Bydlení

Kamenný statek v Pyrenejích

V překrásné oblasti La Cerdanya se na pomezí Francie a Španělska vyjímá kamenný statek s bohatou historií. Ze zemědělské usedlosti patřící po staletí katalánské rodině tu vzniklo moderní bydlení se zachovalými dobovými prvky. Jaký je to asi pocit bydlet ve zrekonstruovaných stodolách a stájích?
11. 1. 2019 / 12:09:00
1101
Eko styl v interiéru
Bydlení

Eko styl v interiéru

Pro všechny obdivovatele přírodních krás je eko styl tím pravým ořechovým. V interiéru vyjadřuje touhu po návratu ke kořenům a obnovení symbiózy s přírodou. Eko styl není jen interiérový styl, ale i styl života. Jeho prioritou je zdraví a duševní pohoda.
11. 1. 2019 / 9:37:07
1162
Podkrovní byt cestovatelů (mladé rodiny) v podhůří Beskyd
Bydlení

Podkrovní byt cestovatelů (mladé rodiny) v podhůří Beskyd

Ve zrekonstruovaném podkroví domu z 19. století vzniklo pod taktovkou interiérové designérky Kateřiny Kersey Kratochvílové přitažlivé bydlení pro manželský pár cestovatelů a jejich dceru. Odráží v sobě touhu poznávat nové i vracet se ke starému. Vydejte se spolu s námi na návštěvu moderně zařízeného domu se smyslem pro sentiment.
8. 1. 2019 / 15:14:17
6327
Retro se skandinávskými prvky a růžovými akcenty
Bydlení

Retro se skandinávskými prvky a růžovými akcenty

Interiér malého polského bytu je opravdovou pastvou pro oči. V čele s rozkošnou růžovou ledničkou tu vzniká hravě zařízený prostor, který působí jemně a něžně díky příjemným kombinacím pastelových barev. Spojení retro a skandinávského stylu tu navíc vytváří neskutečně svůdnou atmosféru.
8. 1. 2019 / 12:48:20
2704
Bydlení ve srubu
Bydlení

Bydlení ve srubu

Bydlení ve srubu má tu správnou dávku romantiky i dobrodružství. V dnešních moderních dobách však může zajistit také potřebný komfort a citlivost k lidskému zdraví. Kdo by si navíc nechtěl užívat mrazivé zimní dny ve vyhřáté stavbě ze dřeva, na kterou se pomalu snáší čerstvý sníh?
8. 1. 2019 / 11:11:08
2728
Spojení klasického a moderního stylu
Bydlení

Spojení klasického a moderního stylu

Klasický a moderní styl spojený v bytě z dílny designového studia InArch vypadá velmi přitažlivě. Moderní tvary, mosazné akcenty a odvážné barevné detaily – to všechno dalo vyrůst pozoruhodnému interiéru v hlavním městě Litvy. Své nepopiratelné kouzlo má i zajímavá střešní geometrie, díky které mohou plně vyniknout překrásné dřevěné trámy.
7. 1. 2019 / 14:28:56
1826
Útulná chalupa v Pyrenejích
Bydlení

Útulná chalupa v Pyrenejích

Katalánské údolí Arán ukrývá chalupu s působivou architekturou i interiérovým designem. Ta skýtá dechberoucí výhledy na vrcholky zasněžených hor a je dokonalou oázou tepla, klidu a soukromí. Její hlavní devizou je hojné využití přírodních materiálů a také velmi přitažlivá kombinace barev.
7. 1. 2019 / 13:12:10
1378
Dřevěný dům uprostřed lesa
Bydlení

Dřevěný dům uprostřed lesa

Teplo krbu, hebkost přikrývek, vůně lesa a dostatek soukromí – to všechno a mnohem více nabízí moderní dřevěný dům obklopený vzrostlými jehličnany. Jeho interiér se nese převážně v severském duchu, má vkus a neobyčejný smysl pro detail.
5. 1. 2019 / 16:20:04
8419
Srub snů ve španělských horách
Bydlení

Srub snů ve španělských horách

Srub ukrytý ve španělských horách skýtá neobyčejně hřejivou atmosféru. Vykouzlit ji pomohly především dřevěné obklady, doplňky z přírodních materiálů a také kamna, která nemohou chybět v žádné stavbě tohoto typu. A tak je pro všechny, kdo milují hebké textilie, záplavy polštářků a dřevěných či proutěných doplňků, tohle bydlení to pravé ořechové.
5. 1. 2019 / 14:31:03
5965
Půvabná roubenka v Jeseníkách
Bydlení

Půvabná roubenka v Jeseníkách

Uprostřed téměř nedotčené přírody se v chráněné krajinné oblasti Jeseníků nachází tradiční, ale komfortně vybavená roubenka. Zatímco za okny neúnavně sněží, uvnitř je příjemně hřejivá atmosféra. Může za to láska k tradici, dřevu a řemeslné práci.
5. 1. 2019 / 13:01:15
3141
Stylový mezonet s cihlovou stěnou
Bydlení

Stylový mezonet s cihlovou stěnou

Přiznané cihly nemusí být cool výhradně v interiérech industriálního stylu. Skvěle totiž mohou zapadnout i do elegantně laděného mezonetu, který svou teplou barvou prohřejí i zkrášlí. Nadčasovost, prostor, elegance a styl – to jsou synonyma pro interiér mezonetu, který najdete v jedné z prestižních polských čtvrtí.
3. 1. 2019 / 16:21:53
4663
Svěží bydlení ve skandinávském stylu
Bydlení

Svěží bydlení ve skandinávském stylu

V jednom z nejstarších polských měst se nachází byt s přitažlivou atmosférou skandinávských interiérů. Má osobité kouzlo, dostatek světla i originálního vybavení. A vzhledem k dozvukům svátečního období v něm nemůže chybět ani vánoční stromeček. Jak se tady asi bydlí?
3. 1. 2019 / 15:26:31
1919
Vánoční prostírání stolu
Inspirace

Vánoční prostírání stolu

Slavnostní okamžiky si žádají slavnostní prostírání. A kdy jindy si hospodyňky mohou dosyta vyhrát s výzdobou jídelního stolu než právě o Vánocích? A tak vám přinášíme tipy, jak si vánoční čas plný návštěv a gurmánských zážitků ještě více zpříjemnit.
14. 12. 2018 / 14:58:35
2247
Pražský rodinný dům s dotekem Středomoří
Bydlení

Pražský rodinný dům s dotekem Středomoří

Dokonce i v Praze může vzniknout kousek Středomoří. Důkazem je moderní rodinný dům s přilehlým bazénem a zahradou, který najdete v malé obci, která dnes už tvoří součást Prahy. Tahle laskavá oáza se vysokými zdmi skrývá jak před větrem, tak před zvědavými pohledy sousedů. Vyzařuje klid a středomořskou pohodu.
14. 12. 2018 / 12:30:10
1263
Elegantní kuchyně v šedé barvě
Bydlení

Elegantní kuchyně v šedé barvě

Nový rok se nezadržitelně blíží. Co jej prožít v nové kuchyni? Pokud se vám vaše kuchyně okoukala, připadá vám fádní a nehostinná, inspirujte se naší dnešní návštěvou v elegantní šedé kuchyni. Uvidíte, že šedá vůbec neznamená nudná – ba právě naopak!
13. 12. 2018 / 19:15:42
2133
Dům v horách
Bydlení

Dům v horách

Toto bydlení v horách je opravdovou oslavou dřeva a půvabných odstínů šedé barvy. Hlavní roli v něm hraje prostor, vkus a elegance. Po obdivuhodné práci architektů zde vzniklo úžasné místo pro setkávání početné rodiny i přátel. Jak se tady asi bydlí?
13. 12. 2018 / 14:57:58
6388
Chatka postavená za tři dny
Bydlení

Chatka postavená za tři dny

V oblasti Pakalniškės v Litvě vyrostla za neskutečně krátkou dobu malá, ale dostatečně zařízená chatka. Plynule navazuje na okolní prostředí a je příjemnou oázou klidu a pohodlí mezi dvěma litevskými velkoměsty.
26. 11. 2018 / 10:47:40
2036
Dům inspirovaný valašskou architekturou
Bydlení

Dům inspirovaný valašskou architekturou

Jak dobře může fungovat spojení tradice s moderní architekturou? Na to vám odpovíme při procházce bývalou zahrádkářskou kolonií na pomezí Kopřivnice a Štramberka, při níž se podíváme do moderního domu inspirovaného tradiční valašskou architekturou.
25. 11. 2018 / 16:56:12
2530
Moderní srub v náručí přírody
Bydlení

Moderní srub v náručí přírody

V jižní Anglii se nedaleko přímořského města Lime Regis rozprostírá moderně vyhlížející srub. Svým obyvatelům nabízí pohled do nedotčené přírody v údolí mezi staletými stromy, kde se sem tam míhají jeleni i divocí koně. Po duši tu tak pohladí těsné sepětí s přírodou i samotný charakter stavby a její vybavení.
23. 11. 2018 / 14:34:28
1869
Rýmovník a angínovník – domácí lékárna v květináčích
Zahrada

Rýmovník a angínovník – domácí lékárna v květináčích

Zima s sebou přináší nejen kouzelné období očekávání nejkrásnějších svátků v roce, ale bohužel i mrazivé počasí škádlící náš imunitní systém. Proto abyste si letos Vánoce užili spolu se svými blízkými, a nikoliv v posteli s horečkou, je třeba opatřit si malou domácí lékárnu, ve které nesmí chybět takové zázračné rostliny jako rýmovník a angínovník.
22. 11. 2018 / 13:56:06
1875
Kouzlo industriálního bydlení
Bydlení

Kouzlo industriálního bydlení

Zajímavě řešený penthouse v Krakově je skvělou ukázkou industriálního stylu bydlení, které si získává čím dál tím více fanoušků. Odvážná kombinace materiálů a tvarů spoludotváří přitažlivý charakter bytu, ve kterém dostává prostor i elegance.
22. 11. 2018 / 12:20:06
2408
Ekologický dům v samém srdci Beskyd
Bydlení

Ekologický dům v samém srdci Beskyd

V dolíčku mezi vzrostlými stromy a na místě jako stvořeném pro zdravý životní styl plný sportu i relaxace vyrostl unikátní ekologický dům. Toto dřevem obložené stavení uprostřed zeleně najdete ve Vsetíně. Nechte se spolu s námi okouzlit ekologickou stavbou, která skrývá podmanivý skandinávský interiér.
22. 11. 2018 / 10:53:25
1732
Pasivní dům ze slámy jako ekologický projekt roku
Bydlení

Pasivní dům ze slámy jako ekologický projekt roku

Pasivní dům ze slámy v obci Dobřejovice u Prahy se stal absolutním vítězem 10. ročníku soutěže E.ON Energy Globe, která každoročně oceňuje nejlepší projekty usilující o ochranu přírody a úsporu energií. Z hlíny, dřeva a ze slámy si jej vlastníma rukama postavil sám majitel. Jak se v této energeticky pasivní stavbě asi bydlí?
21. 11. 2018 / 14:26:25
2268
Kuchyně s vůní Provence v jižních Čechách
Bydlení

Kuchyně s vůní Provence v jižních Čechách

Také v jižních Čechách může vzniknout kuchyně s vůní levandulových polí, vinic a moře. Přesvědčí vás o tom šestičlenná rodina, která se po cestování krajem galského kohouta vrhla do rekonstrukce stavení starého víc jak tři sta let. Proměnu kuchyně přitom příjemně okořenila špetka Provence.
21. 11. 2018 / 12:56:39
2226
První postýlka pro bezpečí novorozeněte a klid matky
Inspirace

První postýlka pro bezpečí novorozeněte a klid matky

Ještě dříve než se vaše rodina rozroste o malého drobečka, je třeba začít přemýšlet nad jeho docela první postýlkou. Měla by být bezpečná, praktická, dostatečně velká a samozřejmě i příjemná na pohled. Přesně tyhle vlastnosti a ještě nějaký ten bonus navíc přináší profesionální postýlka MiMi!
21. 11. 2018 / 11:15:52
2330
Romantické bydlení ve stylu Provence
Bydlení

Romantické bydlení ve stylu Provence

Bydlení ve francouzském stylu si u nás získává čím dál tím více obdivovatelů. Nemusí přitom jít jen o milovníky Francie a romantiky. V tomto stylu něhy, elegance, romantiky a vůně levandulových polí se může příjemně cítit i ten, do koho byste to vůbec neřekli. Jste připraveni na proměnu vašeho domova ve stylu něžně bílé a fialové krásy venkova?
14. 11. 2018 / 12:10:28
3333
Kompletní proměna horské chaty
Bydlení

Kompletní proměna horské chaty

Proměna horské chaty byla pro architekty ze studia Alp'Architecture Sàrl příjemnou výzvou. Po jejich vkusném zásahu tu vzniklo moderní bydlení oslavující přirozenou krásu dřeva. Jak se asi odpočívá v téhle chatě obklopené švýcarským Val de Bagnes?
14. 11. 2018 / 10:56:21
3869
Pěstování sukulentů – hodně světla, málo vody
Zahrada

Pěstování sukulentů – hodně světla, málo vody

Sukulenty jsou ty pravé rostliny pro všechny, kdo nemají čas nebo vlohy k pěstování tradičních pokojových rostlin. Za naprosto minimální péči vás odmění zajímavými tvary, barevnými květy i exotickou atmosférou.
13. 11. 2018 / 15:53:44
3133
Luxusní designové bydlení
Bydlení

Luxusní designové bydlení

Díky fantazii a vkusu architektů ze studia YoDezeen se vám dnes naskytne pohled do moderně zařízeného bytu s dramatickým efektem. Styl fandící umění, otevřenému prostoru a kontrastu barev dodává tomuto bytu v Kyjevě neskutečné charisma. Bydlet tady musí být umění!
13. 11. 2018 / 13:59:10
1521
Vzdušný byt v retro a zelené
Bydlení

Vzdušný byt v retro a zelené

Byt oslavující retro a zelenou barvu vznikl v Kyjevě. V kombinaci s hojně využitým dřevem, velkými okny a zajímavě řešeným umělým osvětlením působí velice příjemným a vzdušným dojmem. Navíc je tím pravým ořechovým pro všechny milovníky minimalismu.
13. 11. 2018 / 12:59:08
1562
Venkov i exotika v pražském činžovním domě
Bydlení

Venkov i exotika v pražském činžovním domě

Díky vytříbenému ženskému vkusu a citu pro detail vznikl v Holešovicích opravdu kouzelný byt. Je plný barev, materiálů a stylů. Především je v něm však patrný dotek venkova a exotiky.
13. 11. 2018 / 10:54:03
1222
Italské podkroví samé dřevo
Bydlení

Italské podkroví samé dřevo

Interiér plný dřeva, tepla a pastelových akcentů barev - to je podkrovní bydlení, do kterého se dnes podíváme. Nachází se v italském Bormiu a o fantazii v něm není nouze. A už vůbec ne o dřevo…
12. 11. 2018 / 17:56:16
2724
Ručně vyráběné ozdoby pro kouzelné Vánoce
Inspirace

Ručně vyráběné ozdoby pro kouzelné Vánoce

Rok se s rokem sešel a na dveře už pomalu klepou Vánoce. Poznat je to zejména v obchodech, které se už od října plní nepřeberným množstvím vánočních dekorací. Ty se blyští a září, navíc jsou tu opravdu pro všechny. Proč ale splývat s davem, když si předvánoční domov můžeme vyzdobit originálními, ručně vyráběnými ozdobami?
10. 11. 2018 / 8:55:02
2472
Trendy adventních věnců pro rok 2018
Inspirace

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Advent se nezadržitelně blíží. Pokud se vám nechce přebírat posledních pár sériových a předražených adventních věnců v obchodě těsně před první adventní nedělí, vyrobte si svůj vlastní. Díky vaší fantazii a našim tipům bude takový adventní věnec opravdu originální a od srdce!
9. 11. 2018 / 11:12:55
13039
Eklektický interiér s opravdovým kouzlem
Bydlení

Eklektický interiér s opravdovým kouzlem

Eklektický styl patří k těm nejosobitějším stylům. Málokdo ho dokáže ve vší úctě k estetice vytvořit a málokdo se v něm cítí jako doma. Zvykli byste si na bydlení v interiéru, který vám teď představím? O notnou dávku luxusu, barev a experimentů vážně nemá nouzi.
27. 10. 2018 / 17:05:11
1981
S citem rekonstruovaný vinohradský byt
Bydlení

S citem rekonstruovaný vinohradský byt

Sehnat v Praze vyhovující byt za přijatelnou cenu, to není žádný med. Mladý pár však po únavném hledání přece jen našel jeden, který se stal jejich novým domovem. Nachází se v pražském činžovním domě z roku 1889 a díky trpělivosti a citu svých nových majitelů mu byla navrácena elegance secesního měšťanského bydlení.
27. 10. 2018 / 15:40:41
2250
Dům v anglickém stylu – po rekonstrukci „od podlahy“
Bydlení

Dům v anglickém stylu – po rekonstrukci „od podlahy“

Když se majitel procházel tichou uličkou v obci Zálesie nedaleko hlavního města, na první pohled ho zaujal cihlou obložený dům s vysokými stromy na pozemku. Už tři měsíce po koupi a následné rekonstrukci „od podlahy“ se do vyhlídnutého domu mohl nastěhovat. Naše dnešní kroky sice vedou na Slovensko, nahlédneme však do interiéru zařízeném v půvabném stylu anglického venkova.
27. 10. 2018 / 13:50:36
7667
Dům pro pár spisovatelů a jejich kočky
Bydlení

Dům pro pár spisovatelů a jejich kočky

V poklidné brooklynské čtvrti Windsor Terrace v New Yorku vzniklo díky profesionálům ze studia BFDO Architects naprosto luxusní bydlení pro pár spisovatelů, kteří jsou milovníky knih a umění, ale také dvou roztomilých kočičích kamarádek. Jak se asi všem čtyřem bydlí v řadovém domku plném knih?
26. 10. 2018 / 15:36:45
1245
Inteligentní digestoře jako nádherné lustry
Bydlení

Inteligentní digestoře jako nádherné lustry

Zapomeňte na klasické digestoře, které kazí krásu vašich kuchyní. Ukážeme vám digestoře, které nejen skvěle fungují, ale i nádherně vypadají. Okouzlí i vás?
26. 10. 2018 / 12:25:38
1416
Luxusní mezonetový byt v centru Prahy
Bydlení

Luxusní mezonetový byt v centru Prahy

V blízkosti Václavského náměstí se nachází byt, který uprostřed rušného historického centra vytváří ostrůvek klidu, luxusu a pohodlí. Stačí vyjet výtahem do pátého patra činžovního domu a vstoupit do příjemně klimatizovaného mezonetu. Jeho moderně zařízený interiér, to je podívaná sama pro sebe.
25. 10. 2018 / 14:55:20
1243
Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin
Zahrada

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Okna a balkony ještě stále zdobí vytrvalé muškáty připomínající teplý dotek letních dnů. Ty však už brzy zažene první mráz - a okna i balkony tak nějak posmutní. Chcete mít i nadále truhlíky plné rostlin, které bez problémů přežijí celou zimu a ještě nadělají plno parády?
18. 10. 2018 / 15:29:43
2441
K podzimu patří dýně
Inspirace

K podzimu patří dýně

Vedle kouzelně zbarveného listí a sametových kaštanů patří k symbolům podzimu také dýně, která k nám zavítala spolu s čím dál tím oblíbenějším Halloweenem. Nejenže skvěle chutná, ale také krásně vypadá. Vytvořit si z ní tak můžeme celou řadu podzimních dekorací.
14. 10. 2018 / 13:42:29
1289
Podkrovní byt ze severu
Bydlení

Podkrovní byt ze severu

Podkrovní byt, do kterého dnes nahlédneme, je jasným důkazem toho, že interiér zařízený v bílé, šedé a černé barvě může působit útulně hřejivým dojmem.
13. 10. 2018 / 14:31:13
5528
Roubenka jako z pohádky
Bydlení

Roubenka jako z pohádky

Kdo by nechtěl bydlet v pohádkové roubence vonící dřevem i láskou ke starým dobrým časům? Pojďme se podívat, jak se asi bydlí v tomto kouzelném stavení a v místě, kde lišky dávají dobrou noc.
13. 10. 2018 / 12:30:24
5008
Rustikální kuchyně s mozaikou
Bydlení

Rustikální kuchyně s mozaikou

Naprosto půvabnou kuchyni jako ze zámku, do které dnes nahlédneme, zdobí přitažlivá mozaika v modrobílém provedení. Jemná elegance je tu však zastoupena i řadou dalších prvků.
13. 10. 2018 / 11:20:07
3787
Podzimní dekorace pro krásu domova
Inspirace

Podzimní dekorace pro krásu domova

„Podzim představuje druhé jaro, ve kterém každý list je květinou,“ řekl kdysi slavný spisovatel Albert Camus a měl pravdu. Jakmile se příroda začne barvit do typicky podzimních odstínů, jako by rázem znovu rozkvetla. Rozkvést může i váš domov, pokud jej necháte rozzářit veselými podzimními dekoracemi. Jakou podobu na sebe vezmou letos?
10. 10. 2018 / 15:21:48
1201
Na program Zelená úsporám půjde rekordní množství peněz
Bydlení

Na program Zelená úsporám půjde rekordní množství peněz

Na zelené dotace půjde rekordní množství peněz, a to díky vyšším výnosům z prodeje emisních povolenek. Program Nová zelená úsporám tak bude mít k dispozici až tři miliardy korun. Příští rok tedy o finanční příspěvek mohou požádat ti, na které se zatím s dotací na zateplení fasády domu nebo například na nákup nového kotle dosud nedostalo.
10. 10. 2018 / 13:05:01
3314
Modrá rustikální kuchyně
Bydlení

Modrá rustikální kuchyně

V téhle modré rustikální kuchyni nemá místo nuda ani špatná nálada. Působí vřelým venkovským dojmem, a přesto není vůbec zastaralá. Vařit se tu určitě musí jedna radost!
9. 10. 2018 / 15:06:46
4815
Dřevostavba u jezera
Bydlení

Dřevostavba u jezera

Dřevo, lesy, kámen, slunce a voda – to jsou stěžejní prvky spoludotvářející tento kouzelný dům u jezera. Přestože je zařízený v severském stylu, je plný světla, tepla a pozitivní atmosféry.
9. 10. 2018 / 13:30:28
5289
Interiér v bílé s barevnými akcenty
Bydlení

Interiér v bílé s barevnými akcenty

Interiér bytu, do kterého dnes nahlédneme, vděčí za svou proměnu polskému studiu Architekci. Dominuje v něm bílá barva sem tam roztříštěná barevnými akcenty. Jak se asi bydlí v tomto moderním interiéru?
3. 10. 2018 / 14:02:43
1427
Moderní zahrada inspirovaná Novým Zélandem
Zahrada

Moderní zahrada inspirovaná Novým Zélandem

V hrabství Hampshire na jižním pobřeží Anglie vznikla zahrada plná trav a barevných akcentů. Tato zahrada kolem dokola obrůstá moderní rodinný dům a vzniká tak příjemná symbióza jasně inspirovaná architekturou Nového Zélandu, předchozího bydliště majitelů.
3. 10. 2018 / 12:45:10
9094
V londýnské zahradě
Zahrada

V londýnské zahradě

Přeměnou zahrady ve vesničce Stamford Brook v západní části Londýna, do které se dnes podíváme, strávila zahradní architektka Butter Wakefield dlouhých osmnáct let. Nedávno se konečně dočkala zasloužené chvíle, kdy se těsné okolí jejího londýnského domu zazelenalo přesně podle zamýšlených pravidel. A kdy se jako celek mohlo stát zajímavou inspirací nejen pro všechny kolemjdoucí, ale i pro vás, naše čtenáře.
15. 9. 2018 / 14:31:28
3270
Okouzlující vila na severu Holandska
Bydlení

Okouzlující vila na severu Holandska

Nedaleko Amsterdamu vzniklo naprosto skvostné bydlení obklopené vodou a lesy. Tato kouzelná vila usazená v blízkosti přírodní rezervace je jakoby vytržená z reality všedních dnů. Působí totiž neskutečně klidným a vyrovnaným dojmem, čemuž vděčí těsnému sepětí s přírodou.
13. 9. 2018 / 12:42:40
9386
Moderní stylový interiér
Bydlení

Moderní stylový interiér

Dnes společně nahlédneme do moderně zařízeného interiéru domu v blízkosti polského města Tarnów. Tento interiér se stal díky velké míře fantazie opravdu originálním bydlením. A tak se pojďte podívat do interiéru majitelů, kteří mají místo konferenčních stolků pařezy a místo obrazů historické lyže!
11. 9. 2018 / 12:23:29
4497
Zimní zahrada zvětší váš dům
Bydlení

Zimní zahrada zvětší váš dům

Po letošní nebývalé vlně veder si zasloužíme nějaké to osvěžení. Proto se dnes podíváme na výhody pořízení zimní zahrady, která může sloužit třeba jako zastřešení bazénu nebo skýtat pohled z tepla a pohodlí do okolní zasněžené krajiny.
19. 8. 2018 / 9:41:55
10213
Chytré nápady do dětského pokoje
Bydlení

Chytré nápady do dětského pokoje

Správně zařízený dětský pokoj roste spolu s dítětem. Dokáže se přizpůsobit, a tak i šetřit vaši peněženku. Nejen díky chytrému nábytku v něm mohou naprosto pohodlně bydlet děti různého věku.
13. 8. 2018 / 10:57:13
3829
Bungalov v moderním etno stylu
Bydlení

Bungalov v moderním etno stylu

V německém Augsburgu vyrostl uprostřed městské džungle zajímavě řešený bungalov. Z každé strany jej obklopují stromy, na které je z interiéru díky velkým oknům nádherný výhled. Vzniklo tak bydlení v náručí přírody, kterému fandí i uvnitř využitý moderní etno styl.
12. 8. 2018 / 14:04:43
4182
Skandinávské bydlení s pastelovými akcenty
Bydlení

Skandinávské bydlení s pastelovými akcenty

Byt, do kterého nyní společně nahlédneme, zaujme především dokonalou hrou barev. Na ploše 66 m² zde totiž vzniklo příjemné bydlení ve skandinávském stylu s pastelovými akcenty.
12. 8. 2018 / 10:57:08
4803
Luxusní bílé podkroví
Bydlení

Luxusní bílé podkroví

Dnes se vydáme na prohlídku naprosto luxusního podkrovního bytu. Nachází se ve Švédsku a na svých 119 m² prezentuje příjemné spojení skandinávského a industriálního stylu bydlení, kterému nechybí ani romantické prvky.
10. 8. 2018 / 17:29:29
3752
Dům jako oáza v Randall Street
Bydlení

Dům jako oáza v Randall Street

Randall Street se nachází na západním pobřeží USA, v San Franciscu. V jednom z nejkrásnějších a turisty nejvyhledávanějších měst se nachází i moderně zařízený dům, který dnes společně navštívíme. Obklopený městskou zástavbou přece jen nabízí kousek oázy pro potěchu duše.
8. 8. 2018 / 15:56:28
4891
Byt vyladěný do posledního detailu
Bydlení

Byt vyladěný do posledního detailu

Byt, do kterého dnes nahlédneme, se nachází v Gdańsku, v jednom z nejstarších a největších polských měst. Konkrétně jej najdeme ve Stachurově ulici pojmenované tak po legendárním polském spisovateli a písničkáři Edwardu Stachurovi. A protože se Gdańsk rozkládá přímo při pobřeží Baltského moře, je i v bytě patrný letmý dotek námořnické modři.
8. 8. 2018 / 13:23:48
3366
Chalupa s klasickým venkovským interiérem
Bydlení

Chalupa s klasickým venkovským interiérem

Největší hrabství ve Velké Británii, Severní Yorkhsire, v sobě ukrývá nespočet půvabných historických budov. Jednou z nich je i nově zrekonstruovaná chalupa, která se rozkládá přímo v náruči zdejšího národního parku. Pochází ze 17. století a je typickou ukázkou interiérů ve stylu anglického venkova.
7. 8. 2018 / 10:50:47
18621
Zelené střechy jako přírodní klimatizace
Bydlení

Zelené střechy jako přírodní klimatizace

Nezvyklá vlna veder sužuje celou Českou republiku. Zeleň, která padla na úkor rozrůstání městské zástavby, nyní chybí. Existuje možnost, jak se proti změně klimatu pojistit a dát přírodě znovu šanci. Zelené střechy, které čím dál častěji pokrývají česká obydlí, nejenže krásně vypadají, ale zejména plní dnes tak důležitou funkci přírodní klimatizace.
5. 8. 2018 / 12:42:21
5607
Byt v historickém činžovním domě
Bydlení

Byt v historickém činžovním domě

Dnes nahlédneme do bytu v historickém činžovním domě, který se stal pro architekty opravdovou výzvou. Ve velkorysém prostoru tak zde vzniklo vcelku extravagantní bydlení s vysokými stropy, velkým přísunem denního světla a opravdu inovativním a velmi odvážným designem.
17. 7. 2018 / 11:38:43
2760
Moderní podkrovní byt ve Stockholmu
Bydlení

Moderní podkrovní byt ve Stockholmu

Ačkoliv se může zdát velmi těžké až nemožné udělat z malého prostoru funkční a stylové bydlení, švédským architektům, kteří stojí za tímto projektem, se to povedlo na výbornou. Vzniklo tak naprosto úchvatné podkrovní bydlení ve skandinávském stylu, jehož nádech je citelně znát od koupelny až po terasu.
16. 7. 2018 / 11:15:11
2471
Moderní interiér s černou stěnou
Bydlení

Moderní interiér s černou stěnou

Dnes nahlédneme do luxusního interiéru s černou stěnou, jehož autorem je designové studio Davidsign. S převažující černou a krémově hnědou barvou je spolu s bílými, šedými a stříbřitými akcenty ideálním bydlením pro všechny, kteří milují kombinaci těchto barev, ale také čisté linie a dotek luxusu.
16. 7. 2018 / 11:04:31
2506
Eklektické bydlení plné barev a vzorů
Bydlení

Eklektické bydlení plné barev a vzorů

Dnes společně nahlédneme do eklektického bydlení, které na první pohled upoutá působivou směsí energických barev a vzorů. Ačkoliv se tento odvážný interiér nachází ve Varšavě, vnesla do něj bytová designérka i sladký dotek Madridu.
6. 7. 2018 / 17:32:57
1616
Kouzelný dům ve velšské vesnici
Bydlení

Kouzelný dům ve velšské vesnici

Tentokrát si prohlédneme opravdu kouzelně zařízené bydlení ve vesnici Libanus ve Walesu, které se rozkládá poblíž Národního parku Brecon Beacons. Společně tak nahlédneme do překrásné venkovské rezidence, která byla navržena roku 2017 společností Unique Home Stays.
6. 7. 2018 / 15:31:49
6240
Překrásná georgiánská chalupa po rekonstrukci
Bydlení

Překrásná georgiánská chalupa po rekonstrukci

Dnes si uděláme výlet do vesnice Barbon v severozápadní Anglii, kde navštívíme půvabnou georgiánskou chalupu postavenou už v roce 1800, které noví majitelé díky citlivé rekonstrukci vdechli ještě silnější kouzlo anglického venkova.
6. 7. 2018 / 13:10:43
3385
Minimalistické bydlení s akváriem
Bydlení

Minimalistické bydlení s akváriem

Současný minimalistický styl fandí v interiéru hlavně bílé, šedé a černé barvě. V tomto duchu je zařízen i interiér dvoupodlažního domu ve čtvrtém největším litevském městě Šiauliai, jehož tvůrci jsou architekti Ramūnas Manikas a Valdas Kontrimas. Černo-šedo-bílé bydlení zde barevně rozbíjí jen moderně pojaté akvárium, které na sebe okamžitě strhává pozornost.
5. 7. 2018 / 14:58:19
1746
Skvěle řešená finská dřevostavba u jezera
Bydlení

Skvěle řešená finská dřevostavba u jezera

Vydejme se na prohlídku venkovského stavení, které se rozkládá u malého jezera v blízkosti města Tenala, asi 60 mil na západ od Helsinek. Skvěle řešená finská dřevostavba z tvůrčí dílny architekta Mathiase Nyströma v sobě snoubí autentičnost a neskutečně svůdnou atmosféru. Pojďme se podívat, jak se asi bydlí v domě, který svým charakterem tak dokonale zapadá do zdejší přírody.
5. 7. 2018 / 13:25:53
10036
Dům pod korunami borovic
Bydlení

Dům pod korunami borovic

Protože léto patří přírodě a my zaručeně fandíme bydlení v její těsné blízkosti, podíváme se dnes na dům doslova pod korunami borovic. V případě tohoto domu se totiž umně stírají rozdíly mezi tím, co je uvnitř a co venku. A tak zde vlastně vznikl takový obrovský rozčleněný pokoj posazený doprostřed lesa.
5. 7. 2018 / 12:11:34
1954
Rekonstrukce 200 let staré stodoly
Bydlení

Rekonstrukce 200 let staré stodoly

V parném létě je zapotřebí se příjemně osvěžit, a tak se dnes vydáme na výlet do Sarreyeru, jedné z nejpůvabnějších vesnic ležících na svahu Valley of Bagnes ve francouzském kantonu Valais, který se rozprostírá v alpské oblasti jihozápadního Švýcarska. V této oblasti plné nádherných přírodních kontrastů se totiž nachází 200 let stará stodola, kterou si zamiloval a koupil mladý pár – a vdechl jí tak nový život.
5. 7. 2018 / 11:02:41
10407
Panelákový byt vyměnili za dřevostavbu na zahradě rodičů
Bydlení

Panelákový byt vyměnili za dřevostavbu na zahradě rodičů

Kdo by nechtěl vyměnit byt v panelovém domě za dům v oblíbené části zahrady? Pojďme se dnes podívat za mladým párem, který si splnil sen o krásném bydlení v zahradě rodičů a v náruči tří starých bříz.
3. 7. 2018 / 14:27:16
6665
Jak zabezpečit byt či dům před odjezdem na dovolenou?
Bydlení

Jak zabezpečit byt či dům před odjezdem na dovolenou?

Slunce pálí a každý by nejraději trávil veškerý svůj čas u vody. Dětem začaly prázdniny, dospělým čas dovolených. A zlodějům? Čas žní. Proto aby vás po příjezdu z exotických dálek nebo z venkovských prázdnin u babičky nečekalo neštěstí v podobě vykradeného domova, je třeba jej před odjezdem důkladně zabezpečit.
3. 7. 2018 / 12:32:56
1339
Stát půjčí mladým rodinám na bydlení až dva miliony korun
Bydlení

Stát půjčí mladým rodinám na bydlení až dva miliony korun

Už od 15. srpna začne přijímání žádostí o finanční podporu mladých rodin do 36 let. Návrh Ministerstva pro místní rozvoj schválila vláda. Má pomoci mladým párům s kvalitním bydlením, na které ještě v takovém věku často nedosáhnou. Návrh ministerstva tak rovněž podporuje instituci manželství, růst natality a také větší osídlení venkova a menších měst.
30. 6. 2018 / 13:33:18
25419
Bydlení v kontejneru
Bydlení

Bydlení v kontejneru

Spojení „bydlení v kontejneru“ u vás asi nevyvolá právě lákavé představy. My vám dnes ale rozhodně nenabízíme bydlení ve stylu lidí bez domova. Domy z přepravních kontejnerů totiž právě teď zažívají svůj boom a jsou opravdu lichotivým módním výstřelkem důvtipných designérů, kteří navíc uvažují chytře a ekonomicky.
17. 6. 2018 / 13:44:06
21531
Kulatý dům
Bydlení

Kulatý dům

Naše dnešní cesta za architekturou vede do Polska. Kousek od města Pština tam na přání manželského páru vyrostl pozoruhodný kulatý dům. Tato univerzální dřevostavba je úžasná v tom, že může stát prakticky kdekoliv a ještě je působivým architektonickým výstřelkem.
17. 6. 2018 / 11:42:38
1991
Kuchyně v obývacím pokoji, nebo zvlášť?
Bydlení

Kuchyně v obývacím pokoji, nebo zvlášť?

Současné trendy fandí čím dál tím více otevřeným prostorům v interiéru. Otevřenost, vzdušnost a jednotný design, to je vizitka moderního bydlení. Ty tam jsou časy kuchyně oddělené od obývacího pokoje. Chcete jít s dobou, nebo chcete odolat? Má ještě vůbec oddělená kuchyně oproti té spojené s obývacím pokojem zaručené výhody?
15. 6. 2018 / 21:23:08
2834
Jak se zbavit krtka v zahradě?
Zahrada

Jak se zbavit krtka v zahradě?

Možná jste si spolu se svými dětmi oblíbili toho roztomilého krtečka z kreslených televizních příběhů. Co si ale počít s tím skutečným živočichem, který vám z vašeho trávníku udělal překážkovou dráhu plnou hromádek?
15. 6. 2018 / 19:51:38
2688
Zařízený freedomek – levný dům bez nutnosti úřadů a řemeslníků
Bydlení

Zařízený freedomek – levný dům bez nutnosti úřadů a řemeslníků

Stavba domu není v dnešní době vůbec snadná záležitost. Při představě vlastního bydlení v rodinném domě se vám ihned vybaví závratné finanční částky, nekonečné obíhání úřadů a parta nespolehlivých řemeslníků. Co když vám ale prozradíme, že můžete mít na zahradě domek rychle, levně a navíc bez veškerých podobných starostí?
11. 6. 2018 / 12:46:00
8380
Zahradní domek jako dámské útočiště
Zahrada

Zahradní domek jako dámské útočiště

V mnohých zahradách teď zažívají svůj boom „dívčí kůlny“, které jsou určitým protipólem „mužských jeskyní“. Obvykle se nacházejí do 15 metrů od domova, kde fungují jako maximálně útulné útočiště – zejména pro dívky a ženy. Bývají zařízeny ryze ženským způsobem a zvenku vypadají jako zmodernizovaný skleník, zahradní domek či zimní zahrada. Uvnitř však působí jako klasický dívčí pokojík, v němž bývalou kůlnu připomíná leda vyskládané dříví nebo štafle, ze kterých se stal stojan na květiny. Zatímco si tak muži libují v domě nebo zavření ve svých dílnách, je tady konečně i útočiště pro ženy.
10. 6. 2018 / 16:02:14
3649
Vybourali strop i příčky a vznikl unikátní prostor
Bydlení

Vybourali strop i příčky a vznikl unikátní prostor

Pokud si chcete zachovat svébytný charakter starého domu, jehož dispozice už však nevyhovují požadavkům moderního bydlení, probourejte strop a příčky, třeba získáte stejně krásný interiér jako pár z naší dnešní stavitelské proměny.
10. 6. 2018 / 13:56:52
2601
Ve stylu francouzského venkova
Bydlení

Ve stylu francouzského venkova

Dnes společně nahlédneme do interiéru ve stylu francouzského venkova, který působí něžným i historickým dojmem. Tento půvabně zařízený byt v sobě příjemně snoubí prvky romantického francouzského venkova i honosného koloniálního stylu. Každá místnost je zde do detailu vyšperkovaným prostorem, jemně podtrženým paletou těch nejkrásnějších pastelových barev. Pojďme se po špičkách podívat, jak úchvatně se tu asi bydlí...
10. 6. 2018 / 11:51:25
12733
Postavte dům, ve kterém nebudete trpět alergiemi a nemocemi
Bydlení

Postavte dům, ve kterém nebudete trpět alergiemi a nemocemi

V současné době je čím dál tím více lidí postiženo alergiemi. Může za to především nezdravé bydlení, kterým se lidstvo mílovými kroky vzdaluje od přírody. Odsunutí přírodních stavebních materiálů na samý okraj zájmu a jejich nahrazení umělými materiály si vyžádalo svou daň, která dopadá hlavně na děti. Podle pediatrů trpí v České republice alergiemi 23% dětí a tento počet stále narůstá. Není vám zdraví vašich dětí lhostejné? Dopřejte jim zdravé bydlení.
6. 6. 2018 / 13:19:00
991
Moderní vliesové tapety – svěžest až na půdu
Bydlení

Moderní vliesové tapety – svěžest až na půdu

Zapomeňte na staré papírové tapety, které vás děsily svými vzory, zatraceně krátkou výdrží a neoprávněnou všudypřítomností. Moderní vliesové tapety jsou půvabné a svěží! S radostí si je tak pustíte domů – do všech pokojů, na toaletu a třeba i do podkroví, pokud jste jeho šťastným vlastníkem.
4. 6. 2018 / 14:38:58
2278
Moderní ušák jako výjimečný solitér
Bydlení

Moderní ušák jako výjimečný solitér

Ušáky byly vždy symbolem ztišení, klidu a pohodlí. Snad každý se z práce těšil na chvilku strávenou s knihou a šálkem dobré kávy v náruči svého nejmilejšího křesla. Retro ušáky už povětšinou odvál čas, můžete si je ale připomenout díky moderním ušákům, které se právě teď usazují v celé řadě pokrokových interiérů. Ušáky se tak vracejí na místo činu, v novém a mnohem lehčím kabátě. Přemýšlíte i vy nad tím, že si maximálně komfortní křeslo pořídíte do relaxačního koutku u knihovny?
4. 6. 2018 / 12:36:51
3204
Návrat břidlice do interiéru i do zahrady
Bydlení

Návrat břidlice do interiéru i do zahrady

Česká břidlice se u nás těží už od 18. století a ve světě si získala natolik uznávané jméno jako třeba značka Škoda či Baťa. Zatímco se břidlice dříve využívalo výhradně jako střešní krytiny, dnes se vrací a zaobírá mnohem širší pole působnosti – v interiéru i v zahradě. V rámci návratu k přírodním materiálům tak svět designu nezapomíná ani na břidlici, snadno dostupnou napodobeninu mramoru.
2. 6. 2018 / 11:08:24
1482
Nahé cihly v interiéru
Bydlení

Nahé cihly v interiéru

Cihla nemusí být jen materiálem schovaným pod omítkou, interiér může zkrášlit i v celé své nahotě. Přiznané cihly jsou čím dál tím úspěšnějším dekorativním prvkem v interiéru, který rázem získá kouzlo nepravidelné surovosti, jak ve venkovských, tak v moderních domovech.
1. 6. 2018 / 16:36:19
10250
Květiny, na kterých si pochutnáte!
Zahrada

Květiny, na kterých si pochutnáte!

Kdo by si rád nepochutnal na zelenině z vlastní zahrádky. Rajčata, okurky, ředkvičky, saláty... Máte na zahradě striktně oddělené zeleninové a květinové záhony? A co takhle si ještě založit záhon na květiny, které chutnají jako zelenina, ovoce nebo koření?
31. 5. 2018 / 18:04:05
2869
Kuchyně jako moderní galerie
Bydlení

Kuchyně jako moderní galerie

Kuchyně už dávno neslouží jen jako praktický prostor pro vaření a stravování. Tento frekventovaný a domácí pohodou provoněný koutek se zejména v moderních časech stává opravdovou designovou záležitostí. Pokud navíc patříte mezi milovníky umění, co říkáte nápadu proměnit kuchyni v okázalou galerii?
28. 5. 2018 / 15:01:20
1757
Kouzlo venkovské kuchyně na chalupě
Bydlení

Kouzlo venkovské kuchyně na chalupě

Zatímco nás zařizování kuchyně v městském bytě může snadno zlákat k jednoduchosti a ryzí praktičnosti bez většího důrazu na osobní vkus, se stylem venkovské kuchyně si můžeme pohrát dosyta. Taková kuchyně na chalupě totiž otevírá mnohem prostornější cestu možností, díky jejichž využití se můžeme vrátit do starých dobrých časů – s vůní venkova a domácké kráse skryté i v tom sebemenším detailu.
26. 5. 2018 / 14:44:10
5415
Staré dřevo hitem v moderních interiérech
Bydlení

Staré dřevo hitem v moderních interiérech

Staré dřevo s působivou patinou se směle zabydluje nejen v rustikálně vyvedených interiérech, ale začíná už dobývat i ty moderní, u kterých by vás užití dřeva s výraznými suky ani nenapadlo. Čím to je? Vracíme se ke kořenům a chceme mít doma alespoň letmý dotek živoucí přírody?
26. 5. 2018 / 12:52:04
3820
Cordwood – moderní dřevěný dům ze starověku
Bydlení

Cordwood – moderní dřevěný dům ze starověku

Moderní domy stavěné pomocí staré techniky skládaných polen právě zažívají svůj boom. Do současného světa se tak s plnou pompou navrací lidová architektura, která se stovky let těšila oblibě především v Kanadě a Skandinávii. Ani nám však není cizí, o čemž svědčí chalupy třeba na Krkonošsku stavěné speciální špalíčkovou technikou před 150 lety. Nyní jí však budeme říkat "Cordwood" a podíváme se na její největší tajemství. Nepřijde vám přece jen zvláštní dávat do malty dřevo?
26. 5. 2018 / 11:40:52
9089
Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie
Bydlení

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Řada majitelů rodinných domů s velkou zahradou dává při potřebě letního osvěžení přednost bazénům. Podřídili jejich vzhledu celkový styl zahrady, nebo se zkrátka smířili s tím, že bazén v zahradě má plnit spíše praktickou než estetickou funkci. Dokázal by vůbec nějaký vodní prvek naprosto přirozeně splynout s atmosférou vaší zahrady a ještě podtrhnout její přírodní a svobodomyslný ráz?
25. 5. 2018 / 12:44:20
63072
Hmyzí hotel pro užitečné pomocníky
Zahrada

Hmyzí hotel pro užitečné pomocníky

V současné krajině čím dál tím více plundrované technologickým pokrokem ubývá celé řady živočichů včetně hmyzu. Pokud patříte mezi přátele přírody a chcete si na zahrádku nastěhovat užitečné pomocníky, postavte jim hmyzí hotel.
8. 5. 2018 / 14:27:08
6854
Police na knihy jako výstřelek designérů
Bydlení

Police na knihy jako výstřelek designérů

Kupí se vám doma hromady knih bez ladu a skladu? Pokoj, ve kterém komíny knih fungují jako barikády, z vás spolehlivě udělá intelektuála (s ohledem na výběr titulů), ale co na to návštěvy třeba jen s minimální zálibou v designu? Proto aby se úspěšně probouraly vaším pokojem přitom stačí jediné – nebrat knihy pouze jako studnici vědění, ale udělat z nich zároveň designový doplněk.
8. 5. 2018 / 13:03:04
1149
Křišťálové kouzlo luxferových stěn
Bydlení

Křišťálové kouzlo luxferových stěn

Luxfery se vrací s velkou pompou! Už to nejsou ty staré známé skleněné tvárnice vpasované do konstrukcí skleníků nebo záchodových okýnek, moderní luxfery boří staré mýty a stávají se materiálem budoucnosti.
5. 5. 2018 / 13:10:39
3361
Vyvýšené záhony - bohatá úroda a konec bolavých zad
Zahrada

Vyvýšené záhony - bohatá úroda a konec bolavých zad

Čím dál tím více zahrádkářů dává přednost pěstování na vyvýšených záhonech. Aby ne, když má oproti klasickému zahradničení tolik výhod! Ačkoliv si postavení vyvýšených záhonů vezme něco z vašeho času, energie i trpělivosti, bohatě se vám odmění – s brzkou a nadmíru kvalitní úrodou a minimem pletí. A nejvíc? Nejvíc vám poděkují vaše záda.
3. 5. 2018 / 13:58:21
14939
Romantické večery strávené u biokrbu – bez nutnosti komínu
Bydlení

Romantické večery strávené u biokrbu – bez nutnosti komínu

Odpočinek v příjemně vytopené místnosti, jejímž centrem je romanticky hořící krb, už nemusí být pro obyvatele bytů pouhým snem. S moderním biokrbem získáte nadčasové doplňkové topivo, ale také moderní kamna povýšená na opravdovou designovou záležitost.
3. 5. 2018 / 11:36:43
1710