Jedná se o novostavbu rodinného domu – stavba pro bydlení 4-členné rodiny s dispozicí 5+kk o celkové užitné ploše 326,92 m2.

Příjezd a vchod k rodinnému…

O realizaci

Jedná se o novostavbu rodinného domu – stavba pro bydlení 4-členné rodiny s dispozicí 5+kk o celkové užitné ploše 326,92 m2.

Příjezd a vchod k rodinnému domu jsou z východní strany ze stávající přilehlé komunikace. U hlavního vstupu je navrženo zádveří, na které navazují TZB místnost, sklad a dále prostorná hala se šatnou a schodištěm, které navzájem propojuje přízemí s ložnicovou částí ve druhém nadzemním podlaží. Na halu dále navazuje velký obytný prostor s kuchyňským koutem a spíží a dále samostatný pokoj pro hosty a koupelna s toaletou. Přízemí domu doplňuje a v letním období vhodně rozšiřuje navržená jihozápadní terasa. Dále je zde umístěna garáž pro dva osobní automobily. Ve druhém nadzemním podlaží je navržena pracovna, koupelna, pokoj, šatna a ložnice se samostatnou koupelnou, saunou a toaletou. Tyto pokoje jsou navázány na chodbu podél severní stěny domu, která propojuje dispozici druhého nadzemního podlaží s obytným prostorem v přízemí přes otevřenou galerii.

Zvolená architektura domu umožňuje jednoduché a přehledné řešení vnitřního uspořádání a umisťování okenních otvorů dle jejich skutečného dispozičního požadavku. Objekt je uspořádán do tří hlavních hmot.

Jedná se o přízemní část technického zázemí s garáží, o dvoupodlažní blok s obytnými místnostmi a dále vystupující hmotu vnitřního schodiště na severní straně, která celý objekt vhodně doplňuje a podtrhává celkový výraz domu.

Objekt se rozkládá na půdorysu písmene T se vstupním prostorem z východní strany. Obytné místnosti jsou situovány na jih a západ, technické zázemí na sever a východ.

Z důvodu architektonického ztvárnění objektu a docílení plasticity fasády je na objektu vystřídáno více materiálů.

Fasády objektu jsou řešeny klasickou venkovní omítkou v různém barevném provedení v kombinaci s kamenným obkladem a fasádními deskami.

Rodinný dům je založen klasicky na základových pasech z prostého betonu s vyzděným horním stupněm ze

Obrázky

Komentáře

Další realizace