Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Kvalitně omítnutý komín je z hlediska bezpečnosti i estetiky naprostou nutností. Pro všechny, které netěší pohled na drolící se omítku komínu svého domu, přinášíme řešení v podobě revoluční omítky Izonil.

Problém rozpadajících se komínů

Rozpadající se komíny jsou nebezpečím pro majitele domu i jejich blízké okolí. Odpadávající kusy malty, omítky i cihel mohou ohrožovat kolemjdoucí a navíc nejsou právě lichotivou vizitkou majitelů domu. Pokud se ani vy nechcete smířit s vítězstvím přírody nad prací člověka, renovujte komín tak, aby splňoval bezpečnostní i estetická kritéria. Staré a dnes už nevyhovující omítce komínů dejte vale a zamyslete se nad některým z dlouhotrvajících řešení.

Životnost a stabilita komínu

Nevýhodou komínů je jejich částečné vystavení působení klimatických vlivů. Jejich povrch tak střídavě sužuje vítr, déšť, sníh, mráz i prudké sluneční záření. Klimatické vlivy narušují nadstřešní část komínu, a tak se časem může rozpadnout jeho konstrukce i stavební hmota. Životnost a stabilita komínu je tedy přímo závislá na kvalitě stavební práce, ale i na materiálech, které při ní byly použity. Všechno tedy funguje v jasné symbióze. Kvalitní tedy musí být jak vyzdění komínu, tak jeho omítnutí. Při renovaci komínu je tak nejprve zapotřebí poškozené zdivo demontovat, komín znovu dozdít a zbavit jej staré omítky.

Omítat či neomítat?

Náročnost omítání nadstřešních částí komínů tkví v extrémních podmínkách. Někteří majitelé domů tak v části nad úrovní střešního prostupu jen vytmelí spáry, komín ale neomítají. Panuje totiž přesvědčení, že omítky nedovedou odolávat klimatickým vlivům v kombinaci s tepelným a chemickým působením.

Komín nejprve zbavíme původních omítek zasažených vlhkostí, případnou degradací a důkladně očistíme před nanášením sanační omítky.
Komín nejprve zbavíme původních omítek zasažených vlhkostí, případnou degradací a důkladně očistíme před nanášením sanační omítky.

Omítka Izonil na extrémním místě

Pro všechny majitele domů, kteří se však z estetického i bezpečnostního hlediska rozhodli pro omítnutí komínu, je tu chytré řešení v podobě omítky Izonil. Tahle celosvětově unikátní omítka v sobě účinně spojuje systém sanace i hydroizolace, a tak se hodí právě k využití do extrémních míst. Omítka Izonil funguje pomocí dvou zabudovaných systémů. Prvním je 100% voděodolný systém, který zajišťuje hydroizolaci omítky, druhým 100% vysoušecí systém, jenž umožňuje sanační funkci omítky. Ve výsledku to funguje tak, že v případě omítnutí komínu omítkou Izonil nedokáže voda do omítky vstoupit. Tento typ omítky navíc dokáže ze stěny vytáhnout vlhkost v podobě vodní páry, která se poté vypaří ven.

V jednom kroku naneseno -  100 % vodonepropustná (voděodolná) a páropropustná omítka s vysoušecím sanačním efektem.
V jednom kroku naneseno - 100 % vodonepropustná (voděodolná) a páropropustná omítka s vysoušecím sanačním efektem.

Další výhody omítky Izonil

Velkou výhodou unikátní omítky Izonil je, že v jejím případě existuje sanační a hydroizolační systém vlastně jen v jedné vrstvě jednoho výrobku. Omítka Izonil nabízí také skvělou přilnavost a nanášet se může i na mokrý povrch. Při aplikaci má minimální odpad, je síře odolná a funguje rovněž jako prevence proti krystalizaci solí. Nanášet se může buď ručně (natahováním hladítkem), nebo omítacím strojem. Navíc se jedná o zcela netoxický produkt.

Oprava komínu pomocí omítky Izonil

Pokud se rozhodnete pro opravu komínu pomocí omítky Izonil, stačí komín zbavit zbytků staré omítky, zdivo komínu očistit a začít s aplikací. Omítka Izonil se z hlediska přípravy povrchu, nanášení a ukončení povrchu neliší od běžných cementově-pískových omítek a je aplikovatelná z negativní i z pozitivní strany. Omítková směs se nanáší maximálně ve třech vrstvách v celkové tloušťce omítky od 10 do 30 mm, přičemž je třeba použít sklolaminátovou síťku. Při zvolení tloušťky vrstvy je určující stupeň zatížení zdiva vůči vlhkosti. Plochu každé vrstvy je před nanesením další vrstvy třeba trochu zdrsnit. Na připravený povrch se jednotlivé vrstvy nanášejí po 24 hodinách. V případě suchého a větrného počasí je nakonec třeba v průběhu sedmi dní povrch omítky jemně zvlhčit.

Štítky: omítky / stěrky
Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil
Zdroj: PR článek společnosti

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock