Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům s rákosovou fasádou

Dům s rákosovou fasádou

Rekreační dům nacházející se v letovisku Prerow u Baltského moře je moderním pojetím klasického rákosového domu. Jistě s námi budete souhlasit, když řekneme, že jde o místo naprosto ideální k trávení každé rodinné dovolené, ale i celoročnímu bydlení.

Kontrast mezi fasádami

Tento dům imitující typický rákosový dům se skládá ze dvou navzájem propojených celků. Směrem na sever, od ulice, se nachází jednopodlažní část domu s fasádou ze zrezivělé oceli. Směrem na jih, do zahrady, se nachází kontrastní dvoupodlažní část budovy, která má fasádu z rákosu. Při pohledu na dům z ulice, můžeme vidět krytý vstup do domu, který je tvořen černou stěnou, která dokonale kontrastuje s dřevem na podlaze a rzí na okolní fasádě.

Dům ze dvou celků

Co se týče půdorysu, dům je tvořen dvěma navzájem propojenými obdélníky. V domě můžeme najít jak prostor pro společné trávení svého volného času, tak i soukromé části. Kromě finské a parní sauny zde můžeme najít i prostorný obývací pokoj nacházející se v přízemí, který je jakýmsi srdcem tohoto domu. Obývací pokoj je propojen s kuchyní a jídelním koutem. Další pokoj, který můžeme v přízemí najít, je ložnice s koupelnou.

Dům s rákosovou fasádou

Dispoziční řešení domu

Do prvního patra se dostaneme přes schodiště, jemuž vévodí elegantně zakřivené zábradlí. Zde se rozprostírají další dvě ložnice, přičemž každá z nich disponuje vlastní koupelnou. Za hezkého počasí lze trávit volný čas na jedné ze dvou přiléhajících teras nebo na prostorné zahradě, kde najdeme i venkovní krb. Celý interiér se nese v duchu přírodních barev, zejména těch, které se vyskytují v lokalitě, kde dům stojí.

Za zmínku určitě stojí i velké prosklené plochy domu směřující do zahrady, které nabízí nejen dostatek přirozeného denního světla, ale i krásný výhled do okolí.

Zdroj: www.seestueck-prerow.de

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock