Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům s rákosovou fasádou

Dům s rákosovou fasádou

Rekreační dům nacházející se v letovisku Prerow u Baltského moře je moderním pojetím klasického rákosového domu. Jistě s námi budete souhlasit, když řekneme, že jde o místo naprosto ideální k trávení každé rodinné dovolené, ale i celoročnímu bydlení.

Kontrast mezi fasádami

Tento dům imitující typický rákosový dům se skládá ze dvou navzájem propojených celků. Směrem na sever, od ulice, se nachází jednopodlažní část domu s fasádou ze zrezivělé oceli. Směrem na jih, do zahrady, se nachází kontrastní dvoupodlažní část budovy, která má fasádu z rákosu. Při pohledu na dům z ulice, můžeme vidět krytý vstup do domu, který je tvořen černou stěnou, která dokonale kontrastuje s dřevem na podlaze a rzí na okolní fasádě.

Dům ze dvou celků

Co se týče půdorysu, dům je tvořen dvěma navzájem propojenými obdélníky. V domě můžeme najít jak prostor pro společné trávení svého volného času, tak i soukromé části. Kromě finské a parní sauny zde můžeme najít i prostorný obývací pokoj nacházející se v přízemí, který je jakýmsi srdcem tohoto domu. Obývací pokoj je propojen s kuchyní a jídelním koutem. Další pokoj, který můžeme v přízemí najít, je ložnice s koupelnou.

Dům s rákosovou fasádou

Dispoziční řešení domu

Do prvního patra se dostaneme přes schodiště, jemuž vévodí elegantně zakřivené zábradlí. Zde se rozprostírají další dvě ložnice, přičemž každá z nich disponuje vlastní koupelnou. Za hezkého počasí lze trávit volný čas na jedné ze dvou přiléhajících teras nebo na prostorné zahradě, kde najdeme i venkovní krb. Celý interiér se nese v duchu přírodních barev, zejména těch, které se vyskytují v lokalitě, kde dům stojí.

Za zmínku určitě stojí i velké prosklené plochy domu směřující do zahrady, které nabízí nejen dostatek přirozeného denního světla, ale i krásný výhled do okolí.

Zdroj: www.seestueck-prerow.de

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Developerský projekt ve Spáleném Poříčí

Kuchyně z prvotřídních materiálů, navždy jako nová

Interiér Ostrava

ROMANTICKÁ KUCHYNĚ

Domácí kino

Prázdninový apartmán

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Originální adventní věnce

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock