Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Beton je jedním z nejvíc trendy materiálů současnosti!

Beton je jedním z nejvíc trendy materiálů současnosti!

Některé tento materiál fascinuje, jiní mu nemohou přijít na jméno. Řeč je o betonu, který už dávno není jen materiálem, který jsme vídali především v exteriéru. Nyní čím dál tím více proniká do domů a bytů, a to spolu se svou nezaměnitelnou tváří a zajímavou strukturou.

Beton je opravdovým hitem industriálních interiérů. Pod jeho dotekem se kdysi potemnělé průmyslové sklady jako mávnutím kouzelného proutku mění na sluncem zalité lofty. V moderních a otevřených interiérech nejlépe vyniknou zejména betonové podlahy, které příjemně slévají celkový prostor. Ač se tomu nechce věřit, beton si přijde na své i v rustikálně laděných interiérech. Stačí mít ten správný vkus. Vedle betonových podlah jsou další volbou betonové stěny, které tolik svádějí k pohlazení. Je to totiž právě hmat, další ze smyslů, který přítomnost betonu tolik provokuje. Některé betonové stěny zaujmou svou hladkostí, jiné zase hrubostí.

Kouzlo textury

Tento čím dál tím oblíbenější materiál je skvělým prvkem pro vytváření kontrastů, nejen co se týče jeho zajímavého povrchu. Velice mu sluší, když může v interiéru sousedit se dřevem. Tyto dva materiály se totiž výborně doplňují. Cesta kontrastu funguje i při použití barevné palety. Šedé betonové plochy tak skvěle rozbijí výrazné odstíny barev na jednotlivých kusech vybavení. O romantický dojem se zase postará spojení betonu a květinových motivů.

Beton, který šokuje

Pro větší odvážlivce, kterým nestačí betonové zdi či podlahy, je tu možnost vsadit na sebevědomější betonový prvek. Ten se může stát například výraznou součástí obývacího pokoje, jakožto ústřední místnosti pro setkávání s rodinou a přáteli. Takovým betonovým prvkem, který okamžitě upoutá pozornost, může být například krb, konferenční stolek, kuchyňský ostrůvek či barový pult. Beton je pro takové experimenty materiálem jako stvořeným. Působí totiž pozoruhodně monumentálním a masivním dojmem.

Beton je jedním z nejvíc trendy materiálů současnosti!
Foto: BoysPlayNice

Detailně zpracovaný či průhledný beton

Pro opravdové fajnšmekry se nabízí další designové prvky z betonu, které spolehlivě osvěží interiér. Řada výrobců nabízí unikátní produkty a do jisté míry určují trendy a směr, kterým se tento materiál může vyvíjet. Podle návrhu designéra Daniela Ogassiana z Los Angeles tak například vznikla edice luxusních betonových a keramických obkladů, které zaujmou především originálními vzory a detailním zpracováním. Rakouská firma, která se specializuje na výrobu interiérového nábytku, pro změnu použila pohledový beton na svůj koncept kuchyňské linky. Tenká stěna zajišťuje přijatelnou váhu a úpravy povrchu zase odolnost proti vodě a horkým předmětům. S revoluční novinkou pak přišla na trh tuzemská firma zaměřující se na výrobu luxusních tenkostěnných produktů z pohledového betonu. Touto novinkou je pevný betonový panel, který prostřednictvím svých povrchů propouští světlo. Je tedy skvělým prvkem pro všechny architekty a designéry, kterým se tímto v rámci jejich profesního zaměření otevírají zcela nové možnosti.

Snadná údržba jako bonus

K výhodám betonu patří také jeho velice nenáročná údržba. Čím dál tím víc se tak tento moderní a zároveň poněkud nezvyklý materiál těší oblibě těch, kteří nemají příliš času na úklid. Ten je třeba vynaložit jen ve chvíli, kdy dochází k prvotní instalaci betonových prvků v interiéru. Tehdy bude zapotřebí uklidit například odrolenou suť. Při výběru nábytku z betonu určitě dbejte na kvalitní povrchovou úpravu. Pak už totiž stačí povrch sem tam otřít suchým nebo navlhčeným hadříkem. Pamatujte však na to, že k čistění betonových povrchů nesmíte používat abrazivní prostředky.

Z exteriéru se beton úspěšně probojoval do interiérů, ve kterých plní úlohu skvělého designového spojence. Když víte, jak a kde ho použít, může vašemu bydlení dodat docela novou tvář. Stačí, když k němu budete přistupovat s citem, a wow efekt je zaručen.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock