Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům uprostřed kanadské přírody

Dům uprostřed kanadské přírody

Manželé toužili po životě v přírodě. Vyměnili městský život za dům uprostřed lesů s výhledem na jezero. S inspirací ve starých zemědělských usedlostech si nechali postavit prostorný dům ve stylu barnhouse s betonovou podlahou.

Rezidence Cap St-Martin se nachází na konci dlouhé klikaté silnice. Většina sousedních domů je od sebe izolována smíšeným lesem s výhledem na jezero a díky tomu je poskytováno naprosté soukromí. To umožnilo realizaci domu s hojností prosklených stěn a velkých oken. Rezidence se nachází na náhorní plošině obklopené zalesněnou mohylou na západ a strmým svahem na východ. Cesta je strmá, ale k jezeru vede schodiště. Majitelé měli jasnou představu jak má jejich dům vypadat. Oba si zamilovali styl zemědělských usedlostí a stodol, ten také chtěli převést do jejich nového domu. Návrh od architekta se ubíral směrem k jednoduchému a podlouhlému tradičnímu tvaru, který se vyznačuje moderní reinterpretací stodoly.

Dům uprostřed kanadské přírody

Uvnitř, ale pocitově venku

Když se přiblížíte, uvidíte dvě siluety známého tvaru se sedlovou střechou. V menší budově v popředí je podkroví s pokoji pro hosty, garáž a umělecké studio. Tato část rezidence je spojena s hlavní oblastí skleněnou chodbou, která poskytuje jemný přechod naplněný světlem a díky chodbě mohla vzniknout skvělá terasa u ložnice. Srdce této rezidence bylo inspirováno touhou majitelů mít prostorný, světlý a na jezero orientovaný velký pokoj. Tato centrální místnost, která slouží jako obývací pokoj, je docela překvapující. Jeho dvě dlouhé prosklené stěny nabízejí kontrast mezi výhledem na les a výhledem na jezero. Pokoj poskytuje dostatek denního světla po celý den, takže máte pocit, že jste venku. Tento průhledný efekt zdůrazňuje betonové podlahy na terase. Na opačném konci velké místnosti je jídelna a kuchyň, kde šedý nábytek a tmavá kuchyně doplňují leštěné betonové podlahy, ale zároveň kontrastují s jasným interiérem. Nahoře je ložnice vybavena minimem nábytku, protože její hlavní přednost je v překrásném výhledu.

Dům uprostřed kanadské přírody

Moderní stodola s tmavou fasádou

Strop pokrytý dřevem dává domu pocitové teplo a interiér zjemňuje. Obývacím pokojem vede lávka, která protíná místnost a vede do ložnic. Rezidence je navržena jako velké, otevřené a průchozí místo. Kuchyně se připojuje k jídelně, která je napojena na soukromou krytou terasu, schovanou ve stromoví. Nahoře nabízí hlavní ložnice vlastní terasu s nádherným výhledem. Venku jsou použity tmavé dřevěné obklady a kovová střecha záměrně, aby připomínaly staré zemědělské usedlosti, tolik typické pro tuto oblast. Polokrytá terasa označuje rozhraní mezi krajinou a domem. Čisté linie a rafinované zpracování fasády podporují integraci do přírodní a zastavěné krajiny.

Zdroj: www.bourgeoislechasseur.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock