Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Ekologicky šetrný dům z kamene

Ekologicky šetrný dům z kamene

Na ukrajinském venkově vyrostl naprosto luxusní kamenný dům s bazénem a zajímavě členěnou zahradou. Spojuje v sobě kámen, dřevo a beton, a vytváří tak úchvatnou architektonickou poezii.

O pozoruhodnou tvář domu z kamene se postarali architekti z kyjevského studia 33bY Architecture. Podařilo se jim vytvořit návrh domu, který přes svůj luxusní vzhled působí příjemným rustikálním dojmem. Mohou za to majestátní kamenné zdi, na jejichž stavbu byl použit kámen ze staré školy. Tyto zdi pak byly doplněny dřevěným a betonovým obkladem, čímž vznikla zajímavá pohledová mozaika.

Ideální útočiště uprostřed kamenných zdí

Kamenný dům se vším, co k němu náleží, působí jako dokonalá oáza klidu. Jeho interiér je dostatečně prostorný a vzdušný. Jedná se zkrátka o ideální místo jako stvořené pro odpočinek od shonu městského života. Jedno z jeho pozitiv představuje strop s dvojitou výškou, který se rozprostírá přes obytnou část. Další přidanou hodnotou je to, že každou ložnici doprovází terasa, jež poskytuje úchvatné výhledy do krajiny.

Bydlení v kamenném domě

Dům klasického objemu nabízí vysoký komfort. Byl koncipován jako příjemné předměstské bydlení s úzkým vztahem k přírodě. Díky materiálům, z nichž byl postaven, je navíc ekologicky šetrný. Zajímavě se v něm tak prolíná kombinace městského a venkovského bydlení. Co se týče uspořádání kamenného domu, společenskou funkci nese obývací pokoj s dvojitou výškou, orientovaný na východ a západ. Je propojený s kuchyní, jídelnou a prostorem určeným pro trávení volného času. Všechny pokoje mají terasu, díky níž interiér plynule navazuje na exteriér.

Ekologicky šetrný dům z kamene
Foto: Oleg Stelmah

Rustikální styl s dotekem elegance

Bydlení v kamenném domě působí díky velkému podílu dřeva příjemně hřejivým dojmem. O rustikální nádech se zde starají obnažené dřevěné stropní trámy, ale rovněž holé cihlové zdi. Interiér je zařízen v minimalistickém stylu, a tak mohou plně vyniknout použité materiály a vhodně zvolené barvy a tvary. Na první pohled tak zaujmou zajímavé koberce, elegantní závěsy či originální svítidla. Dotek elegance pokračuje také v zahradě, v níž s vkusem vysázené květiny, keře a stromy vytvářejí četná pozoruhodná zákoutí. Z ryze praktického hlediska zde nechybí ani vyvýšené záhony plné zeleniny a bylinek.

Dům z kamene tak představuje luxusní bydlení, které si zachovává svůj rustikální styl. Je z něj cítit vůně venkova a starých časů, přestože je postaven tak, aby vyhovoval požadavkům na bydlení v moderní době.

Foto: Oleg Stelmah
Zdroj: 33by.pro

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock