Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nadčasový rodinný dům nedaleko Hostivických rybníků

Nadčasový rodinný dům nedaleko Hostivických rybníků

Na západním okraji Prahy se v obci Hostivice nachází velkoryse řešený dům, který se díky nedávné kompletní rekonstrukci znovu nadechl k životu. Svým obyvatelům poskytuje vysoce komfortní bydlení plné výhledů do zahrady.

Tento rohový podsklepený dům s praktickou dispozicí stojí na klidném místě z dosahu rušného centra Prahy. Obklopen zahradou se vzrostlými stromy klade důraz na prostor, minimalismus a propojení s přírodou. Interiér domu je prostorný a vzdušný, čemuž napomáhají zejména vysoké stropy.

Vysoce komfortní bydlení

Výškou stropu přesahující tři metry zaujme velký obývací pokoj, který se nachází v přízemí. Ten je praktickým způsobem propojený s kuchyní a jídelnou. Z obývacího pokoje lze přitom vstoupit přímo do zahrady. V přízemí zaujímá své místo také pokoj pro hosty s vlastní koupelnou, samostatná toaleta, schodišťová hala a vstupní chodba. V patře se naproti tomu nacházejí hned čtyři ložnice, velká šatna a koupelna. Dva z pokojů přitom disponují vstupem na prostorný balkon orientovaný jižním směrem.

Svěží  interiér domu

V exteriéru i interiéru domu hraje důležitou roli dřevo. Ze dřeva jsou okna i podlahy. Kuchyni na míru zdobí mimo jiné pracovní deska z umělé žuly. Teplo zajišťuje plynový kotel, v koupelně je podlahové vytápění. Časem je doplní také krb. Interiér domu působí příjemně svěžím dojmem. Hojně použitá bílá barva si skvěle rozumí se světlým dřevem a jeho překrásnou kresbou, která je patrná zejména na velkém jídelním stole. Nechybí dostatek úložného prostoru a pokojových květin. Zaujme zde také velká knihovna, prostorná kuchyňská linka i krásné skříně s historickým nádechem. Na zahradě nechybí ani praktický zahradní domek a pěkné venkovní posezení. Pozornosti jistě neunikne starý strom, který svorně doplňuje nově vzniklou terasu.

V obci Hostivice tak vyrostl nadčasový rodinný dům, který zaujme nápaditým interiérem i exteriérem. Nedaleko od něj se navíc nacházejí Hostivické rybníky. Ty doplňuje naučná stezka seznamující s historií, flórou a faunou této pozoruhodné přírodní památky.

Zdroj: svoboda-williams.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock