Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rovinný pozemek dnes už pro stavbu domu není nezbytností

Dům  je skrytý pod úrovní terénu
Dům je skrytý pod úrovní terénu

Stále více moderních staveb popírá předpoklad, že stavět se dá jen na rovném terénu. Se zajímavým řešením přišli architekti v Argentině. Rodinný dům zachyceny terénu tak, že s prostředím prakticky splynul. Na první pohled byste vůbec neřekli, že má 300 metrů čtverečních.

Hlavním cílem autorů projektu byl co nejmenší zásah do okolního prostředí. Jednoduše chtěli postavit dům, který nebude rušit přírodní scenérii, ale přesto bude moderní a pohodlný. Z ulice stavbu vůbec není vidět. Jako hlavní vchod slouží venkovní schodiště připomínající běžné schody, jaké vidíme v parcích. Vedou dolů k centrální terase, kde je samotný vstup do domu.

V jedné části bydlí, v druhé pracují

Jelikož dům slouží nejen k bydlení, ale i na práci, autoři ho rozdělili na dvě budovy. Hlavní budova je určena k bydlení, na opačné straně pozemku stojí druhá budova s ​​pracovnou a grilem. Obě budovy chrání před větrem terasu. Vytváří jedinečné mikroklima, díky němuž je tento prostor aktivní součástí života rodiny. Fasádní okna se dají zcela otevřít.

Dům, kde se z obýváku vstupuje rovnou do bazénu
Dům, kde se z obýváku vstupuje rovnou do bazénu
Foto: Gonzalo Viramonte

Otevřená denní zóna

Denní společenská zóna je umístěna o jednu úroveň pod hlavní ulicí. Představuje otevřený prostor o rozloze 7 x 23 metrů. Díky tomuto umístění je chráněn ze všech úhlů před nežádoucími pohledy. Na obývák navazuje terasa i bazén. Ze společenského patra je přístup do pokojů pod terénem. Autoři projektu ho přirovnávají "vchodu do jeskyně". Je zde velmi příjemná atmosféra.

Pohodu a minimální údržbu interiéru i exteriéru dosáhli autoři projektu použitím pohledového betonu na stěnách, porfyritu na podlahách a stropech, a také díky dřevu v obývacím pokoji. Efektním dokončovacím prvkem celé kompozice je nekonečný bazén otočený směrem k obzoru.

Foto: Gonzalo Viramonte
Zdroj: Bender Freiberg Arquitectos

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock