Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům s prosklenými stěnami orientovanými do svažité zahrady

Dům s prosklenými stěnami orientovanými do svažité zahrady

Pagoda House v Sofii zaujme příjemným vsazením do terénu, velkou prosklenou plochou, černobílým kontrastem, velkorysou zahradou a bazénem. Jedním z luxusních prvků tohoto osobitého bydlení je mercedes zaparkovaný uvnitř této dřevem obložené moderní rezidence.

Luxusní dům v bulharském hlavním městě vznikl podle návrhu architektů ze studia I/O Architects, jmenovitě se o něj zasloužili Viara Jeliazkova, Georgi Katov a Stefan Apostolov. Dům osvěžili prosklenými stěnami a z části jej ponořili do svažitého terénu. Rezidence je tak ve výsledku příjemně propojená s vyvýšenou zahradou. Obyvatelé jsou skryti před nežádoucími pohledy z ulice, a přitom se mohou kochat výhledy na panorama města.

Dům pro fanoušky mercedesů

Luxusní mercedes je jednou z ozdob rezidence. Prosklená stěna vložená mezi schodiště a vestavěnou garáž činí z klasického vozu majitele dekorativní kus, když se právě nepoužívá. Obyvatelům domu a jejich hostům se tak nabízí další velkolepá podívaná. Dům ve svahu na okraji Sofie se přitom nachází mezi městem a horami, a tak poskytuje panoramatický výhled ve dvou směrech - dolů do ulic města a nahoru přes zahradu na vrcholky hor. Střecha mírně vyčnívá do prostoru, aby svým majitelům poskytla chráněné přístřeší. Mohou odtud pozorovat dění v zahradě i překrásnou krajinu v dáli.

Uspořádání bydlení

Garáž s úchvatným mercedesem je v přízemí lemována užitnými prostory včetně prádelny a šatny. Nahoře jedno křídlo půdorysu ve tvaru písmene L sestává z otevřené kuchyně, obývací a jídelní části, a druhé zaplňují tři ložnice a dětský obývací pokoj. Zatímco fasády orientované do ulice jsou obložené dřevěnými prkny, zadní část budovy je pokryta posuvným zasklením, které umožňuje přístup do zvýšené zahrady a k bazénu. Díky tomu, že je první patro ukryté ve svahu, se hlavní prostor orientovaný směrem do ulice nachází nad zemí, směrem do zahrady pak na zemi. Přirozeně tak chrání soukromí rodiny.

Dům s prosklenými stěnami orientovanými do svažité zahrady
Foto: Assen Emilov

Dům propojený s přírodou

Velké prosklené plochy orientované do svažité zahrady z druhé strany doplňují zapuštěná okna, která byla zasazena do dřevěného obkladu. Pod nimi se táhne svěží živý plot vytvářející přirozeně krásnou bariéru mezi uliční a soukromou částí. Tato zástěna sleduje sklon ulice a svou zelenou barvou příjemně doplňuje dřevěnou fasádu domu. Zahradu krášlí stromy v čele se vzrostlým ořešákem. Výhledy na ni pak poskytují četná prosklená zákoutí domu. Vzniká tak působivé propojení interiéru s exteriérem.

Interiér Pagoda House

Dům z části ponořený do svažitého pozemku přivítá hosty příjemně vzdušným a otevřeným interiérem. Jednotlivé prostory na sebe plynule navazují a jejich už tak dosti velkorysé rozměry ještě umocňují velké prosklené plochy. V interiéru je vedle důrazu na prostor důležitý také komfort a kvalita použitých materiálů. Navzdory svému minimalistickému stylu působí bydlení v Padoga House velice útulným dojmem. Černobílou paletu barev prohřívají tóny dřeva za podpory pastelových akcentů. Občas dá o sobě vědět i jasně žlutá či červená barva. Nechybí zde ani několik osobitých doplňků, které odkazují na uměleckou duši obyvatelů domu. Obrazy, sošky, ale i designové lampy spoludotvářejí toto bydlení, které v sobě nezapře smysl pro originalitu.

Na okraji Sofie tak vznikla velkorysá rezidence, která v sobě spojuje lásku k přírodě se zálibou v umění i luxusních vozech. Svým obyvatelům poskytuje plnohodnotné bydlení důmyslně ponořené do zahrady.

Foto: Assen Emilov
Zdroj: ioarchitects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock