Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Pasivní dům plný světla a výhledů do zahrady

Pasivní dům plný světla a výhledů do zahrady

Jihozápadně od Paříže leží město Méréville, které se pyšní překrásnou přírodou a celou řadou historických skvostů. Učarovalo i majitelům pasivního domu, který si tu nechali postavit uprostřed lesa.

Pasivní dům v náruči zalesněné krajiny vznikl pod taktovkou architektů z francouzského architektonického studia Quinze Architecture. Zaujímá plochu o velikosti 150 m2 a je součástí údolí, pod kterým teče řeka. Využívá solární energie, velkorysých výhledů a všudypřítomné přírody, do které díky svému vzhledu naprosto přirozeně vrůstá.

V hlavní roli slunce

Osa domu je orientována severojižním směrem, přičemž na jih je situován plně prosklený štít. Na východ směřují výhledy na řeku a louku. Dům je složený ze dvou atypických kvádrů. Jejich specifické složení dává vzniknout dynamické fasádě a rovněž vytváří sluneční ochranu na jihu. Na opačné straně pak díky tomu nad garáží vznikl prázdný objem, výhledově se zde totiž počítá s přístavbou. Na jižním proskleném štítu jsou instalovány žaluzie. V kombinaci s přesahem střechy lámou horké sluneční paprsky a zabraňují tak přehřívání interiéru.

Interiér pasivního domu

V přízemí domu se nachází společenské prostory, technické zázemí a garáž. Zaujme především obývací pokoj s dvojnásobnou výškou, který je situován směrem na jih a dostatečně prosvětlen díky prosklenému štítu. V patře se nacházejí soukromé prostory, tedy ložnice a koupelny. Krása dřeva o sobě dává vědět nejen v exteriéru, ale také v interiéru, a to především ve světlých tónech v obývacím pokoji. Vedle dřeva byla při stavbě domu použita ještě řada dalších přírodních materiálů, ať už se jedná o dřevitou vlnu či buničitou vatu. Dům splňuje standardy označení pasivního domu a vystačí si pouze s topným doplňkem, které představuje malé podlahové vytápění v hlavním obytném prostoru, které se používá v chladném období.

Uprostřed překrásné francouzské přírody tak vzniklo neméně úchvatné bydlení, které bude stárnout s grácií. Zaujme celou řadou výhledů přímo do zahrady plné květin, ve které se příjemně stírá hranice mezi ní a divokou krajinou.

Foto: Matthieu Fiol
Zdroj: quinze.archi

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock