Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Pasivní dům plný světla a výhledů do zahrady

Pasivní dům plný světla a výhledů do zahrady

Jihozápadně od Paříže leží město Méréville, které se pyšní překrásnou přírodou a celou řadou historických skvostů. Učarovalo i majitelům pasivního domu, který si tu nechali postavit uprostřed lesa.

Pasivní dům v náruči zalesněné krajiny vznikl pod taktovkou architektů z francouzského architektonického studia Quinze Architecture. Zaujímá plochu o velikosti 150 m2 a je součástí údolí, pod kterým teče řeka. Využívá solární energie, velkorysých výhledů a všudypřítomné přírody, do které díky svému vzhledu naprosto přirozeně vrůstá.

V hlavní roli slunce

Osa domu je orientována severojižním směrem, přičemž na jih je situován plně prosklený štít. Na východ směřují výhledy na řeku a louku. Dům je složený ze dvou atypických kvádrů. Jejich specifické složení dává vzniknout dynamické fasádě a rovněž vytváří sluneční ochranu na jihu. Na opačné straně pak díky tomu nad garáží vznikl prázdný objem, výhledově se zde totiž počítá s přístavbou. Na jižním proskleném štítu jsou instalovány žaluzie. V kombinaci s přesahem střechy lámou horké sluneční paprsky a zabraňují tak přehřívání interiéru.

Interiér pasivního domu

V přízemí domu se nachází společenské prostory, technické zázemí a garáž. Zaujme především obývací pokoj s dvojnásobnou výškou, který je situován směrem na jih a dostatečně prosvětlen díky prosklenému štítu. V patře se nacházejí soukromé prostory, tedy ložnice a koupelny. Krása dřeva o sobě dává vědět nejen v exteriéru, ale také v interiéru, a to především ve světlých tónech v obývacím pokoji. Vedle dřeva byla při stavbě domu použita ještě řada dalších přírodních materiálů, ať už se jedná o dřevitou vlnu či buničitou vatu. Dům splňuje standardy označení pasivního domu a vystačí si pouze s topným doplňkem, které představuje malé podlahové vytápění v hlavním obytném prostoru, které se používá v chladném období.

Uprostřed překrásné francouzské přírody tak vzniklo neméně úchvatné bydlení, které bude stárnout s grácií. Zaujme celou řadou výhledů přímo do zahrady plné květin, ve které se příjemně stírá hranice mezi ní a divokou krajinou.

Foto: Matthieu Fiol
Zdroj: quinze.archi

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock