Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Originální rodinný dům s výhledem na Beskydy

Originální rodinný dům s výhledem na Beskydy

V okrajové části obce Palkovice u Frýdku Místku se nachází originální rodinný dům. Zaujme interiérem plným světla, svěžích barev a rozmanitých průhledů. Vznikal v době, kdy majitelé bydleli ve starém domě poblíž, který už nevyhovoval jejich požadavkům.

Původní dům stával uprostřed parcely a jeho vzhled byl poplatný době, ve které vznikl, tedy 90. létům. Došlo k několika pokusům o proměnu domu a jeho přizpůsobení současnosti, nakonec se to však ukázalo jako prakticky nemožné. Architekti David Wittassek a Jiří Řezák se tak s majiteli dohodli na tom, že bude postaven dům nový.

Dům s výhledem na Beskydy

Nový dům byl umístěn do zadní části pozemku tak, aby směřoval na jih a zároveň poskytoval výhled na Beskydy. Koncept domu vzešel z požadavků majitelů na bydlení v jedné výškové úrovni. Ti si rovněž přáli, aby bylo jejich nové bydlení co nejvíce propojeno s exteriérem. Vznikla tedy různá zákoutí, terasy, dvorky a atria. V domě pak zaujmou i četné světlíky a vstupní chodby.

Originální rodinný dům s výhledem na Beskydy
Foto: Jiří Hurt

Uspořádání bydlení

Dům sestává z několika jednotlivých zón. Jedná se o garážovou část, vstupní část a na ni navazující soukromou část s dětskými pokoji. Polosoukromou část tvoří kuchyně, jídelna, obývací pokoj a také venkovní krytá terasa. V severní části domu se nachází ložnice, pracovna, koupelna a šatna. Osvěžujícím prvkem interiéru jsou již zmíněné světlíky do dětských pokojů a také uvnitř dispozice umístěná atria plná zeleně.

Přečtěte si také

Rodinný dům Greenline

V zásadě jednoduchý ortogonální koncept je rafinovaně rozčleněn na soustavu plynule prolínajících se prostor. Části, které potřebují soukromí jsou odděleny. Zbytek je velkoryse propojen. Vzniká tak…

Použité materiály

V domě se příjemně prolínají tři základní materiály, a to dřevo, kámen a sklo. Kamene je přitom využito tak, aby umožňoval propojení mezi interiérem a exteriérem. Zevnitř tedy plynule prostupuje ven. Podobnou funkci plní také velké prosklené plochy, které navíc přinášejí i překrásné výhledy do dalekého okolí. Kamenné stěny pak příjemně doplňují dřevěné obklady, podlahy a trámy. Právě díky zajímavé dřevěné konstrukci vypadá dům z venku otevřeně a křehce.

Interiér nového domu v Palkovicích působí neobyčejně svěžím dojmem. Může za to zajímavá kombinace materiálů i hra veselých barev. Ty se objevují především na sedací soupravě, jídelních židlích a překrásných designových lustrech. Zbrusu novému bydlení dodávají energii i úchvatné výhledy do přírody, která sem prostupuje pomocí oken a atrií.

Foto: Jiří Hurt
Zdroj: www.qarta.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock