Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Originální rodinný dům s výhledem na Beskydy

Originální rodinný dům s výhledem na Beskydy

V okrajové části obce Palkovice u Frýdku Místku se nachází originální rodinný dům. Zaujme interiérem plným světla, svěžích barev a rozmanitých průhledů. Vznikal v době, kdy majitelé bydleli ve starém domě poblíž, který už nevyhovoval jejich požadavkům.

Původní dům stával uprostřed parcely a jeho vzhled byl poplatný době, ve které vznikl, tedy 90. létům. Došlo k několika pokusům o proměnu domu a jeho přizpůsobení současnosti, nakonec se to však ukázalo jako prakticky nemožné. Architekti David Wittassek a Jiří Řezák se tak s majiteli dohodli na tom, že bude postaven dům nový.

Dům s výhledem na Beskydy

Nový dům byl umístěn do zadní části pozemku tak, aby směřoval na jih a zároveň poskytoval výhled na Beskydy. Koncept domu vzešel z požadavků majitelů na bydlení v jedné výškové úrovni. Ti si rovněž přáli, aby bylo jejich nové bydlení co nejvíce propojeno s exteriérem. Vznikla tedy různá zákoutí, terasy, dvorky a atria. V domě pak zaujmou i četné světlíky a vstupní chodby.

Originální rodinný dům s výhledem na Beskydy
Foto: Jiří Hurt

Uspořádání bydlení

Dům sestává z několika jednotlivých zón. Jedná se o garážovou část, vstupní část a na ni navazující soukromou část s dětskými pokoji. Polosoukromou část tvoří kuchyně, jídelna, obývací pokoj a také venkovní krytá terasa. V severní části domu se nachází ložnice, pracovna, koupelna a šatna. Osvěžujícím prvkem interiéru jsou již zmíněné světlíky do dětských pokojů a také uvnitř dispozice umístěná atria plná zeleně.

Přečtěte si také

Kouzelná Bukovanská chaloupka

Nedaleko od Kyjova se v jedné z malých sklepních uliček ukrývá Bukovanská chaloupka, která svým půvabem přiláká nejednoho kolemjdoucího. Jak už její název napovídá, nalézá se v Bukovanech, ve…

Použité materiály

V domě se příjemně prolínají tři základní materiály, a to dřevo, kámen a sklo. Kamene je přitom využito tak, aby umožňoval propojení mezi interiérem a exteriérem. Zevnitř tedy plynule prostupuje ven. Podobnou funkci plní také velké prosklené plochy, které navíc přinášejí i překrásné výhledy do dalekého okolí. Kamenné stěny pak příjemně doplňují dřevěné obklady, podlahy a trámy. Právě díky zajímavé dřevěné konstrukci vypadá dům z venku otevřeně a křehce.

Interiér nového domu v Palkovicích působí neobyčejně svěžím dojmem. Může za to zajímavá kombinace materiálů i hra veselých barev. Ty se objevují především na sedací soupravě, jídelních židlích a překrásných designových lustrech. Zbrusu novému bydlení dodávají energii i úchvatné výhledy do přírody, která sem prostupuje pomocí oken a atrií.

Foto: Jiří Hurt
Zdroj: www.qarta.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock