Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bílý dům mezi stromy

Bílý dům mezi stromy

Minimalistický bílý dům na sebe upozorňuje jakousi výjimečnou čistotou. Jeho jednoduchá elegance, hranaté linie i čistá bílá se tyčí uprostřed vzrostlých stromů a doplňují je. Interiér vás zaujme otevřeným a chytře řešeným prostorem i skandinávským minimalismem.

Novou architekturu vnímáme v její objektivitě, která je pečlivě plánována ve všech fázích a je sama o sobě soudržná. Pocit, že je projekt hotový do posledního detailu je zásadní. Návrh bíleho domu vyšel z podstaty příslušného místa, které bylo pečlivě prozkoumámo a především zohledněno, protože objekt se vždy váže na své okolí. Řešení stavebního úkolu z hlediska architektury a ekomiky vedlo k jednotě s ohledem na náklady, termíny a projektovou dokumentaci. Bílý dům je výsledek reakce na jasné linie a jasnou strukturu v kombinaci s moderními nápady a zkušenostmi v oblasti designu.

Bílý dům je koncipován jako součást architektonického souboru dvou obytných budov, který se nachází v oblíbené příměstské čtvrti Waldvillenviertel ve městě Mainz. Na velkém pozemku cíleně vznikl bílý a černý dům. Kromě umístění dvou budov, byl jasným požadavkem i šikmý tvar střechy a umístění domu tak, aby příjemně navazoval na zahradu, která je velmi často majiteli využívána k trávení volného času. Samotný bílý dům je o dvou bytových jednotkách. Jedna je využívána jako kancelář architektů i jako víkendové ubytování pro klienty. Druhá bytová jednotka je stylovým bytem.

Bílý dům mezi stromy
Foto: David Schreyer

Bílá v bílé

Interiér byl jasně rozdělen na společenskou a soukromou zónu. Nezapomnělo se ani na technické místnosti, které slouží i jako skladovací prostory. Velká okna a prosklené stěny přináší do prostoru velkorysou dávku denního světla a spolu s bílou opticky pokoje rozšiřují. V přízemí pak prosklení spojuje vizuálně obytný prostor a zahradu. Na rozdíl od horního patra s jednotlivými uzavřenými místnostmi, je podkroví navrženo jako skutečně velkorysý prostor. Nevšední prosklená stěna navazuje na soukromou střešní terasu. Zde si můžete odpočinout mezi korunami vzrostlých dubů. Asymetrická poloha hřebene odráží vnitřní uspořádání. Architekti se rozhodli pokrýt střechu bílými střešními taškami a ve stejném odstínu jako je barva fasády, aby získali co nejvíce monolitický vzhled domu. Nosné zdi byly konstruovány z izolačních cihel.

Rámy oken, parketová podlaha a terasy jsou vyrobeny z dubu. Konstrukční detaily byly vyvinuty jako druh optimalizovaných standardních detailů s ohledem na požadovaný monolitický vzhled. Je zde cílený rozdíl mezi bílým a černým domem, které jsou oba současně zasazené do jednoho zeleného prostředí. Spolu tvoří celek, paradoxně dosažený silným kontrastem. Staré vzrostlé duby tvoří srdce celé zahrady a jsou ceněným prvkem v letních měsících, kdy pomáhají prostředí kolem sebe ochlazovat a majitelům nabízí tolik vítaný stín.   

Foto: David Schreyer
Zdroj: www.marcflick.de

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock