Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Svěží dům v Thajsku

Svěží dům v Thajsku

V jedné z thajských ulic se nachází dům, který prošel důkladnou rekonstrukcí. Svým atypickým vzhledem vyčnívá z řady okolních domů. Plný svěží zeleně a invence architektů zaujme nejednoho kolemjdoucího.

Dům zaujímající plochu o velikosti 160 m2 původně vypadal jako každý jiný. Ničím zajímavý vzhled však bylo zapotřebí ozvláštnit. Navíc do interiéru proudilo jen minimum světla a svěžího vzduchu. Rekonstrukce, která se ukázala jako nezbytná, proběhla pod taktovkou architektů ze studia Fatboy Factory.

Prosvětlení a osvěžení celého domu

Dům byl architektonicky pozměněn tak, aby mu žádné zbytečné zdi a panely nebránily v propojení s bezprostředním okolím. Interiér se plynule přelil do exteriéru. Bariéry zmizely a vzniklo mnohem více prostoru pro přísun světla a přirozené proudění vzduchu. Velkým oživením domu došlo také díky všeprostupující zeleni, která celému bydlení vetkla romantický a svěží nádech.

Originální bydlení

Pod dohledem zkušených architektů se nepříliš útulné bydlení proměnilo v pohodlný a velice praktický domov, který je navíc ozvláštněn působivou souhrou rozmanitých materiálů. Představuje tak originální koláž složenou z rozličných prvků, jež vyvolávají různé emoce. Přednost přitom dostaly surové materiály, aby vynikla jejich přirozená krása. Na první pohled tak v interiéru zaujme betonové schodiště, které je stěžejním prvkem celého bydlení. Velkou roli v domě hraje také udržitelnost materiálů. Platí to zejména pro dveře a okna, k jejichž výrobě posloužilo recyklované teakové dřevo. Výhodou tohoto starého teakového dřeva, které dostalo novou šanci na život, je především jeho odolnost vůči vlhkosti. Skvěle se tak hodí do thajského počasí, které je známé častými dešti střídajícími se s prudkým slunečním zářením.

Rekonstrukce domu v jedné z thajských uliček nebyla jednoduchá. Řemeslníci museli k práci přistupovat precizně a jemně. Výsledkem je však velice originální bydlení plné nápaditého designu a svěží zeleně.

Foto: Chaleamchai Somnayoung
Zdroj: Fatboy Factory

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock