Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinný dům s černou fasádou

Rodinný dům s černou fasádou

Bydlení v bývalém ovocném sadě. Kontext a vztah k okolí je důležitější než samotná forma. Projekt pracuje s nedokonalostí a stárnutím materiálu. Opalované modřínové dřevo se postupně stává organickou součástí přírodního prostředí. Precizní interiér je protikladem k surové vnější podobě.

Dům z Neveklova pracuje se základním, archetypálním tvaroslovím rodinného domu se sedlovou střechou. Uvnitř v sobě ovšem ukrývá naprosto současný pohodlný interiér moderního bungalovu, vzdušný prostor plný světla a průhledů do velké zahrady. 

Rodinný dům Neveklov

Interiér dřevostavby vychází skandinávském stylu. Možství prosklených a otevíravých ploch zajišťuje dostatek světla v interiéru a přímý kontakt obyvatel s rozsáhlou zahradou. Lineární stavba je složena ze dvou objemů se stejným sklonem střechy, ale s rozdílnou výškou. Segmenty jsou navzájem posunuty a propojeny proskleným krčkem. Vnitřní prostory v obývacím pokoji a v koncovém segmentu ložnice otevřené až do krovu. Takové řešení umožnilo, aby se forma domu se sedlovou střechou promítla i do proskleného čela ložnice.

Rodinný dům s černou fasádou

Fasáda domu dostane patinu

Dům je komponovaný tak, aby se časem se stal časem nedílnou součástí zahrady. Při navrhování architekti hledali krásu v nedokonalosti. Počítají s přirozeným stárnutím materiálů. Černá fasáda časem dostane patinu, Opršal, dřevěné terasy zvětrají ... Už nyní "hrubé" povrchy postupně splývají s přírodním prostředím. Rodinný dům, který svým obyvatelům dává skutečný pocit Domova

Konstrukci dřevostavby tvoří skelet s s předsazenou instalační stěnou. Fasády včetně šikmé střechy jsou ošetřeny starou japonskou technikou. Modřínové desky jsou ručně hloubkově opalované. Plynulý přechod mezi fasádou a střechou zajišťuje skrytý zaatikový žlab. V interiéru jsou obvodové konstrukce obloženy deskami natřenými na bílo. Vnitřní příčky jsou sádrokartonové. Na podlaze je použita litá cementová stěrka, jedna z koupelen má černobílé obklady.

Zdroj: www.atelierkunc.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock