Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Penthouse BMMT s relaxační zahradou

Penthouse BMMT s relaxační zahradou

Na levém břehu Dunaje leží bratislavské obchodní centrum Eurovea, které spojuje nábřeží s centrem města. Zahrnuje kancelářské prostory, byty a hotel. Toto velkorysé obchodní centrum se navíc může pyšnit největší souvislou skleněnou střechou ve střední Evropě. V polyfunkční budově Eurovea se mimo jiné nachází i penthouse BMMT s kouzelnou relaxační zahradou.

Eurovea se vyznačuje vzdušností, lehkostí a zelenou promenádou podél Dunaje. Tyto vlastnosti se odráží i v jednom z mezonetových bytů, který se v této neobyčejné budově ukrývá. Zaujímá plochu o velikosti 470 m2 a vznikl podle návrhu architekta Petera Chabana.

Svěží bydlení pro aktivní pár

Koncept mezonetového bytu definuje oddělení denní a noční zóny. Spodní vstupní patro je primárně věnováno soukromým pokojům. Perlou těchto místností je nadmíru útulná ložnice, která je díky velké prosklené stěně plná slunce a překrásných výhledů do relaxační zahrady. K příjemné atmosféře zde napomáhá použití světlých barev a elegantních textilií. Ložnici doprovází velká koupelna. Na této úrovni se rovněž nachází pokoj pro hosty, samostatná koupelna přístupná ze vstupní haly a také studovna s balkonem. Bydlení je svěží a plné zeleně, jelikož bylo stvořeno pro mladý aktivní pár. Jednoduše řešený interiér byl proto vylepšen nejen o relaxační zahradu plnou vegetace, ale také o soukromé lázně s vířivkou. Další krok k dokonalosti představuje venkovní posezení u krbu ve zdravém a uvolněném prostředí.

Třístranný krb a deset metrů dlouhý stůl

Díky prosklené fasádě v úrovni horního patra byl přístřešek vyřešen poměrně neobvyklým způsobem. Do horního patra se vstupuje po působivém dřevěném schodišti, které vizuálně prohřívá chladnou betonovou zeď naproti vchodu. V horním patře se nachází moderní kuchyně, která zaujme především deset metrů dlouhým pracovním stolem. Ten se táhne podél severní fasády a končí až v prostorné jídelně. Centrem této zóny je obývací pokoj s menší knihovnou a salonkem na pódiu s třístranným krbem. Na vnitřní prostor navazuje terasa, která poskytuje dechberoucí výhledy na slovenské hlavní město a řeku Dunaj. Nejen tento prostor je tak ideálním místem pro setkávání se s přáteli.

Penthouse BMMT s relaxační zahradou
Foto: Robo Hubač

S hravostí dřeva

Kartáčovaná dřevěná podlaha a četné dřevěné prvky perfektně ladí s bílým pohledovým betonem a epoxidovou podlahou, která vyvolává velice silný dojem. Dřevo se objevuje napříč celým interiérem, přičemž o sobě dává vědět v poněkud netradiční hravé podobě. Svědčí o tom například designový věšák či originální lustr. Čistě bílá barva, hřejivé odstíny dřeva a svěží zeleň v relaxační zahradě společně vytvářejí harmonii, jednoduchost a přirozenost tohoto originálního mezonetového bytu.

V neobyčejné budově Eurovea tak vznikl opravdu působivý domov pro mladý aktivní pár, který si může užívat vysoce komfortního bydlení, jež poskytuje vše, co si moderní doba žádá.

Foto: Robo Hubač
Zdroj: flyingtree.house

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Bioplynová stanice do vašeho domova

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock