Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Penthouse BMMT s relaxační zahradou

Penthouse BMMT s relaxační zahradou

Na levém břehu Dunaje leží bratislavské obchodní centrum Eurovea, které spojuje nábřeží s centrem města. Zahrnuje kancelářské prostory, byty a hotel. Toto velkorysé obchodní centrum se navíc může pyšnit největší souvislou skleněnou střechou ve střední Evropě. V polyfunkční budově Eurovea se mimo jiné nachází i penthouse BMMT s kouzelnou relaxační zahradou.

Eurovea se vyznačuje vzdušností, lehkostí a zelenou promenádou podél Dunaje. Tyto vlastnosti se odráží i v jednom z mezonetových bytů, který se v této neobyčejné budově ukrývá. Zaujímá plochu o velikosti 470 m2 a vznikl podle návrhu architekta Petera Chabana.

Svěží bydlení pro aktivní pár

Koncept mezonetového bytu definuje oddělení denní a noční zóny. Spodní vstupní patro je primárně věnováno soukromým pokojům. Perlou těchto místností je nadmíru útulná ložnice, která je díky velké prosklené stěně plná slunce a překrásných výhledů do relaxační zahrady. K příjemné atmosféře zde napomáhá použití světlých barev a elegantních textilií. Ložnici doprovází velká koupelna. Na této úrovni se rovněž nachází pokoj pro hosty, samostatná koupelna přístupná ze vstupní haly a také studovna s balkonem. Bydlení je svěží a plné zeleně, jelikož bylo stvořeno pro mladý aktivní pár. Jednoduše řešený interiér byl proto vylepšen nejen o relaxační zahradu plnou vegetace, ale také o soukromé lázně s vířivkou. Další krok k dokonalosti představuje venkovní posezení u krbu ve zdravém a uvolněném prostředí.

Třístranný krb a deset metrů dlouhý stůl

Díky prosklené fasádě v úrovni horního patra byl přístřešek vyřešen poměrně neobvyklým způsobem. Do horního patra se vstupuje po působivém dřevěném schodišti, které vizuálně prohřívá chladnou betonovou zeď naproti vchodu. V horním patře se nachází moderní kuchyně, která zaujme především deset metrů dlouhým pracovním stolem. Ten se táhne podél severní fasády a končí až v prostorné jídelně. Centrem této zóny je obývací pokoj s menší knihovnou a salonkem na pódiu s třístranným krbem. Na vnitřní prostor navazuje terasa, která poskytuje dechberoucí výhledy na slovenské hlavní město a řeku Dunaj. Nejen tento prostor je tak ideálním místem pro setkávání se s přáteli.

Penthouse BMMT s relaxační zahradou
Foto: Robo Hubač

S hravostí dřeva

Kartáčovaná dřevěná podlaha a četné dřevěné prvky perfektně ladí s bílým pohledovým betonem a epoxidovou podlahou, která vyvolává velice silný dojem. Dřevo se objevuje napříč celým interiérem, přičemž o sobě dává vědět v poněkud netradiční hravé podobě. Svědčí o tom například designový věšák či originální lustr. Čistě bílá barva, hřejivé odstíny dřeva a svěží zeleň v relaxační zahradě společně vytvářejí harmonii, jednoduchost a přirozenost tohoto originálního mezonetového bytu.

V neobyčejné budově Eurovea tak vznikl opravdu působivý domov pro mladý aktivní pár, který si může užívat vysoce komfortního bydlení, jež poskytuje vše, co si moderní doba žádá.

Foto: Robo Hubač
Zdroj: flyingtree.house

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock