Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěný dům uprostřed lesa

Dřevěný dům uprostřed lesa

Teplo krbu, hebkost přikrývek, vůně lesa a dostatek soukromí – to všechno a mnohem více nabízí moderní dřevěný dům obklopený vzrostlými jehličnany. Jeho interiér se nese převážně v severském duchu, má vkus a neobyčejný smysl pro detail.

Hravé severské bydlení

Severský styl, který v domě uprostřed lesa převažuje, příhodně odráží atmosféru nejbližšího okolí. Pokud je navíc za okny alespoň malý poprašek sněhu, získává stavba zvenku ještě osobitější charakter. Přitažlivost exteriéru tkví především v různorodosti fasády, která je z části ze dřeva a z části z horských kamenů. Stavba tak navíc získává jakousi plastičnost. Kombinace dvou přírodních materiálů působí o to tajemněji v pozdních večerních hodinách, kdy se dům rozzáří umělými svítidly.

Tak jako si světlo hraje s charakterem stavby, hraje si i severský styl se stylem lokálním – španělským, ale i dánským. Celek pak důmyslně zpestřují indické koberce v červených tónech, které si majitelé přivezli přímo z Indie. Ty navíc rozveselují převahu šedé a béžové barvy v interiéru.

Dřevěný dům uprostřed lesa

Světlo, prostor a vůně lesa

Dům je tak příhodně umístěn, že by byla škoda schovávat jeho překrásné výhledy za záclony a závěsy. Stínění tedy zajišťují jen skromné žaluzie a prostor pro fantazii zůstává neomezen. Velkými okny prostupuje do místností dostatek světla, o vůni lesa nemluvě. Komfortní prostory přitom vznikají zejména v obývacím pokoji a jídelně. Jsou otevřené, takže mohou volně dýchat. Jednotlivé zóny vlastně oddělují jen vhodně rozmístěné kusové koberce. Díky touze po prostoru a vzdušnosti se zde i schodiště obejde bez zábradlí.

Originalita a vkus

Zařizování domu bylo pro majitele snazší díky jejich módní firmě Mesie. Z přebytků látek si sami vyrábějí originální textilní doplňky. Většinu nábytku včetně jídelního stolu jim zase vyrobil stavitel a tesař Vincent Torrent, se kterým se kdysi seznámili. Nejen dobré kontakty a vlastní firma však majitelům pomohly k tak krásnému a důmyslnému bydlení. K úspěchu je totiž přivedl i jejich vytříbený vkus a smysl pro fantazii. Stačí se podívat třeba na část jídelny s barovým stolem, která může být v případě potřeby uzavřena mobilními šedými panely téměř až ke stropu. Zdejší stojan na víno je zase věrnou replikou stojanu z jedné francouzské restaurace.

Dřevěný dům uprostřed lesa

Ranní výhledy

Stejně jako řada ostatních místností fandí i ložnice velkorysým výhledům do přírody. Komfortní postel, dřevěné obklady, sada obrázků, hřejivé textilie a květiny – to všechno zde spoludotváří příjemnou oázu, ze které se hned po probuzení nabízí nádherný výhled do přilehlého lesa.

Vzdušnost a dotek přírody

Vysoce komfortně vyhlíží celý interiér. Jednotlivé místnosti spojuje shodný styl, díky čemuž působí celek tak světle, čistě a vzdušně. K odpočinku vybízí vedle dvou ložnic především obývací pokoj a naprosto luxusní koupelna.

Pro otužilejší povahy je tu však možnost relaxovat třeba i na terase. Taková snídaně na lehátku v dece a s šálkem dobré kávy, to musí být opravdový zážitek. Při kterém lze prý někdy z rána zahlédnout i jelena…

Zdroj: www.elmueble.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Perníková chaloupka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock