Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěný dům uprostřed lesa

Dřevěný dům uprostřed lesa

Teplo krbu, hebkost přikrývek, vůně lesa a dostatek soukromí – to všechno a mnohem více nabízí moderní dřevěný dům obklopený vzrostlými jehličnany. Jeho interiér se nese převážně v severském duchu, má vkus a neobyčejný smysl pro detail.

Hravé severské bydlení

Severský styl, který v domě uprostřed lesa převažuje, příhodně odráží atmosféru nejbližšího okolí. Pokud je navíc za okny alespoň malý poprašek sněhu, získává stavba zvenku ještě osobitější charakter. Přitažlivost exteriéru tkví především v různorodosti fasády, která je z části ze dřeva a z části z horských kamenů. Stavba tak navíc získává jakousi plastičnost. Kombinace dvou přírodních materiálů působí o to tajemněji v pozdních večerních hodinách, kdy se dům rozzáří umělými svítidly.

Tak jako si světlo hraje s charakterem stavby, hraje si i severský styl se stylem lokálním – španělským, ale i dánským. Celek pak důmyslně zpestřují indické koberce v červených tónech, které si majitelé přivezli přímo z Indie. Ty navíc rozveselují převahu šedé a béžové barvy v interiéru.

Dřevěný dům uprostřed lesa

Světlo, prostor a vůně lesa

Dům je tak příhodně umístěn, že by byla škoda schovávat jeho překrásné výhledy za záclony a závěsy. Stínění tedy zajišťují jen skromné žaluzie a prostor pro fantazii zůstává neomezen. Velkými okny prostupuje do místností dostatek světla, o vůni lesa nemluvě. Komfortní prostory přitom vznikají zejména v obývacím pokoji a jídelně. Jsou otevřené, takže mohou volně dýchat. Jednotlivé zóny vlastně oddělují jen vhodně rozmístěné kusové koberce. Díky touze po prostoru a vzdušnosti se zde i schodiště obejde bez zábradlí.

Originalita a vkus

Zařizování domu bylo pro majitele snazší díky jejich módní firmě Mesie. Z přebytků látek si sami vyrábějí originální textilní doplňky. Většinu nábytku včetně jídelního stolu jim zase vyrobil stavitel a tesař Vincent Torrent, se kterým se kdysi seznámili. Nejen dobré kontakty a vlastní firma však majitelům pomohly k tak krásnému a důmyslnému bydlení. K úspěchu je totiž přivedl i jejich vytříbený vkus a smysl pro fantazii. Stačí se podívat třeba na část jídelny s barovým stolem, která může být v případě potřeby uzavřena mobilními šedými panely téměř až ke stropu. Zdejší stojan na víno je zase věrnou replikou stojanu z jedné francouzské restaurace.

Dřevěný dům uprostřed lesa

Ranní výhledy

Stejně jako řada ostatních místností fandí i ložnice velkorysým výhledům do přírody. Komfortní postel, dřevěné obklady, sada obrázků, hřejivé textilie a květiny – to všechno zde spoludotváří příjemnou oázu, ze které se hned po probuzení nabízí nádherný výhled do přilehlého lesa.

Vzdušnost a dotek přírody

Vysoce komfortně vyhlíží celý interiér. Jednotlivé místnosti spojuje shodný styl, díky čemuž působí celek tak světle, čistě a vzdušně. K odpočinku vybízí vedle dvou ložnic především obývací pokoj a naprosto luxusní koupelna.

Pro otužilejší povahy je tu však možnost relaxovat třeba i na terase. Taková snídaně na lehátku v dece a s šálkem dobré kávy, to musí být opravdový zážitek. Při kterém lze prý někdy z rána zahlédnout i jelena…

Zdroj: www.elmueble.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Hmyzí hotel pro užitečné pomocníky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock