Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Industriální design v severském stylu

Industriální design v severském stylu

Industriální interiér, jehož proměna se stala výzvou pro designéry z polského studia Shoko design, si na nic nehraje. Hrdě přiznává, z čeho je vyroben a slouží svému účelu. Nebojí se odvážných kombinací materiálů a tvarů, přičemž absolutně bez zábran koketuje se severským stylem.

Krása rozmanitosti v interiéru

Přitažlivost tohoto bydlení, ve kterém se potkávají studené tóny industriálního stylu s hřejivými tóny dřeva, tkví především v jeho rozmanitosti. Rozmanité materiály, nápadité tvary, přírodní barvy, živé květiny, originální doplňky, … To všechno je do interiéru zakomponováno s takovým citem, že před každým z návštěvníků rázem vyrůstá neskutečně živá džungle nabitá energií. Všechno tu má svůj jasný řád, a přece celek působí příjemně nahodile a chaoticky. Interiér ani zdaleka není statický či nudný. Ve vší své živelnosti tak navazuje na volnost přírody za velkou prosklenou plochou.

Bydlení s dotekem přírody

Sluneční paprsky procházejí do obytné zóny pomocí zajímavě řešených oken, které spolu s dalšími prvky upomínají na zálibu majitelů v industriálním stylu. Nejenže je tak bydlení neskutečně prostorné, ale také příjemně světlé. Tomu napomáhá i velká míra využitých přírodních materiálů, které celek prohřívají a zjemňují. Příroda je zde zastoupena i řadou pokojových rostlin porůznu rozmístěných napříč jednotlivými místnostmi. Právě díky nim a převaze přírodních prvků působí tenhle interiér natolik svěžím a útulným dojmem.

Industriální design v severském stylu

Symbióza industriálního a severského stylu

Kombinace dvou zdánlivě odlišných stylů dodává tomuto interiéru na osobitosti. Černá barva chladného kovu si perfektně rozumí s hřejivými tóny dřeva, přiznané trámy i cihlové zdi svádějí k pozornosti. Střídání materiálů, z nichž jsou vyrobeny židle u masivního dřevěného stolu, je svěží a hravé. To samé platí i pro ostatní vybavení tohoto interiéru, který si díky skromné paletě barev může dovolit mnohem více experimentů.

Originální bydlení

Při pohledu na interiér z tvůrčí dílny ateliéru Shoko design zaujme nejen důmyslná skládanka stylů, ale také jednotlivé kusy vybavení, které díky své originalitě vystupují do popředí. To platí především pro atypický konferenční stolek v obývací zóně, nápadité židle, dveře v kuchyni, rozmanitá svítidla, osobité obrazy či zajímavé textilie. Pozornost si jistě zaslouží i prakticky využitý prostor pod televizí nebo ten pod kuchyňským ostrůvkem. Jako celek pak jistě zaujme i dechberoucí koupelna s krásnou mozaikou nebo ložnice s luxusní postelí.

Ideální domov

Světlo, prostor, útulno a soulad s přírodou – to je to, co činí tento interiér natolik přitažlivým. S paletou přírodních barev a materiálů se tak podařilo vytvořit kouzelné bydlení, které přestože vzdává hold industriálnímu stylu, je ideální domovem plným slunce i pohodlí.

Zdroj: www.shokodesign.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock