Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení u jezera

Bydlení u jezera

V posledních letech je čím dál častější situace, kdy se lidé z měst stěhují do přírody, nebo si tam alespoň pořizují chaty, které jim nabídnou nejen klid, ale i dostatečné soukromí, které jim ve městě často chybí. Přesně tato kritéria splňuje i tento domek u jezera, který se nachází v Norsku. O jeho výstavbu se postaralo studio Snorre Stinessen. Pojďme se spolu podívat na tento velmi atypický domeček, který je tak dobrý, že by se v něm dalo bydlet i celoročně.

Tento krásný víkendový dům se nachází asi hodinu jízdy od města Tromsø v severním Norsku. Lokalita, ve které se nachází, je opravdu neskutečná. Dům obklopuje nejen jezero, ale i les, který tvoří dostatečnou clonu poskytující soukromí. Celý dům má velmi nezvyklý design, protože je složen z více objektů, které nám mohou svým vzhledem připomínat krabice či kabiny.

Dům je otočen stěnami k lesu, takže získáme pocit soukromí, zatímco opačná stěna ve všech kabinách je celá ze skla s výhledem na jezero. Úkol od klientů byl jasný. Vytvořit bydlení, které bude prostorné, aby se zde mohlo vyskytovat i více lidí, například rodina a přátelé. Na druhou stranu, najdeme zde i část, která dává majitelům své soukromí, které je také velmi potřebné.

Bydlení u jezera

Dispoziční řešení a hlavní znaky domu

Dům se skládá ze dvou částí. První z nich je veřejná část, která slouží ke scházení celé rodiny, druhá část je soukromá a slouží potřebám svých majitelů. Oba tyto objekty spojuje kryté nádvoří, které může v zimních měsících sloužit jako zimní zahrada. Celkovou atmosféru tomuto prostoru dodává krb. K tomu, aby se dosáhlo dostatečného oddělení místností od sebe slouží tvary místností ve formě oddělených kabin. Hlavní část domu se skládá z užitkových místností a místa na relaxaci, ke kterému je připojena i sauna s výhledem na jezero. Součástí je i místnost pro hosty. V soukromé části najdeme dětský pokoj spojený s menším obývacím pokojem, v druhé kabině ložnici s hlavní koupelnou. V kuchyni najdeme i vstup na venkovní plochu, která může sloužit k venkovnímu posezení za hezkého počasí.

Přečtěte si také

Přidali k domu vzdušnou ocelovou konstrukci

Villa Fleisch stojí v rakouském městě Dornbirn už od roku 1929. Směrem do ulice vyhlíží tradičním a vcelku nenápadným dojmem. Návštěvníci přilehlé zahrady však mohou obdivovat estetickou a praktickou…

Materiálové řešení

Kabiny jsou vyrobeny ze dřeva s vnějším obložením z cedrového dřeva, které bylo ošetřeno síranem železa, díky čemuž se dosáhlo rovnoměrné patiny. Hlavní plochy jsou jako kontrast tvořeny z jiného dřeva, kterým je převážně dub. Podlaha v každé místnosti je dělána tak, aby zapadala do konečného vzhledu. Stropy tohoto domu jsou zhotoveny z dubových lamel, které jsou ošetřeny tak, aby byly v některých místech o něco tmavší než jinde.

Interiér

Ačkoliv byla většina důležitého řečena, jsou tu ještě nějaké prvky, které stojí za povšimnutí. Celý interiér je dělaný v k sobě ladících přírodních tónech, které na nás působí velmi uklidňujícím dojem. Nejčastější barvy, které zde byly použity - hnědá, šedá a krémově bílá se zde propojují tón v tónu a jedna zvolna přechází v druhou. Ozvláštnění je zde v podobě některých kusů nábytku, které jsou vytvořeny z kovu a k dřevěnému základu tvoří dobrý akcent.

Zdroj: snorrestinessen.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock