Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rozkládací pohovka, nebo postel pro každodenní spaní?

Rozkládací pohovka, nebo postel pro každodenní spaní?

Rozkládací pohovka může být díky své praktičnosti v každé domácnosti velkým pomocníkem, který umí plnit několik funkcí, ale ještě skvěle vypadá. Navíc zajímavě dotvoří jakýkoliv interiér.

Ať už její pořízení zamýšlíte do malého bytu místo manželské postele, do dětského pokoje či do pokoje pro hosty, je dobré před její koupí zvážit několik podstatných věcí.

Na co se zaměřit

Především je důležité si ujasnit, jak často plánujete rozkládací pohovku využívat k celonočnímu spánku. Pokud ji chcete umístit do malého bytu, kde bude rovnou plnit také funkci postele, je potřeba se raději poohlédnout po pohovce se zabudovanou kvalitní matrací a roštem. Díky tomu vám poskytne podobný komfort při spánku jako plnohodnotná postel. Pokud vám ale takový typ nevyhovuje, další variantou pro vás bude takzvaný krátký výsuv, kdy lze spát na polstrování sedačky. Při takovémto výběru si přijdou na své hlavně milovníci tvrdých matrací. Většinou totiž bývají rozkládací plochy tvrdší, a to hlavně kvůli tomu, aby se rychle nevyseděly a při pravidelném rozkládaní pevně držely. Pokud nepatříte mezi milovníky tvrdšího podkladu při spánku, lze si tuto variantu zpříjemnit tenkou matrací s paměťovou pěnou, která vám poskytne potřebný komfort.

Jak zvolit vhodný typ

V závislosti na velikosti prostoru, kde bude pohovka umístěna, lze volit mezi rohovým nebo rovným typem. Rohová pohovka je skvělou variantou do obývacích pokojů, kde umí nabídnout i úložný prostor na lůžkoviny a samozřejmě štědřejší prostor k posezení. Oproti tomu rovná pohovka se skvěle hodí do dětských pokojů, pokojů pro hosty nebo do pracovny. Při rozložení nabízí dostatek místa na spaní a ve své základní pozici nezabírá příliš místa.

Rozkládací pohovka, nebo postel pro každodenní spaní?

Druhy potahů

Ve chvíli, kdy už máte vybraný typ sedačky spolu s matrací, roštem a tvarem, zbývá se zaměřit na poslední velmi důležitou věc, kteru je potah. Dnes si lze vybrat z nepřeberného množství potahů různých barev, materiálů i zátěžových tříd. Pro pohovku sloužící zároveň i jako postel je ideální látkové čalounění povrchovou úpravou aquaclean, které zajišťuje snadnější čištění a odolnější povrch. Pokud ale látkové čalounění není úplně to, co byste si představovali, můžete se poohlédnout po pohovkách s čalouněním koženým nebo koženkovým.

Výběr je opravdu široký a je jen na vás, kterou variantu si zvolíte. Každopádně by koupě takového kusu nábytku měla být promyšleným a naplánovaným krokem, u kterého se rozhodně vyplatí investovat do kvality.

Štítky: bydlení postel spánek
Rozkládací pohovka, nebo postel pro každodenní spaní?
Rozkládací pohovka, nebo postel pro každodenní spaní?
Rozkládací pohovka, nebo postel pro každodenní spaní?
Rozkládací pohovka, nebo postel pro každodenní spaní?
Zdroj: Lumax, La-z-boy, Quality West Sofa Imports

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock