Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Venkovní žaluzie a rolety ochrání interiér před přehřátím

Venkovní žaluzie a rolety ochrání interiér před přehřátím

Teplé dny na sebe nenechají dlouho čekat a brzy nastane chvíle, kdy ve svých domovech zažijete až příliš horké chvilky. Vyvarujte se jich a pořiďte si venkovní stínění oken, které s sebou nese celou řadu výhod.

Venkovní žaluzie, rolety či screeny vás ochrání před hlukem, zvědavými pohledy sousedů i extrémním počasím. Tyto stínicí prvky mají výbornou schopnost termoregulace, tím však jejich pozitivní vlastnosti zdaleka nekončí. Pokud bydlíte ve starším domě se silnějšími zdmi, máte oproti nadmíru vyhřátým bytům velkou výhodu. Také vám však dnešní sofistikované stínicí technologie mohou hodně nabídnout. Předokenní žaluzie a rolety se skládají z lamel, které bývají většinou z hliníku. V případě rolet jsou lamely tvořeny celistvým pancířem, v případě žaluzií jde o složení otáčivých lamel, které je možné libovolně naklánět. Montáž se provádí přímo do prostoru okna, na jeho rám či fasádu domu. Na instalaci venkovních žaluzií, rolet či screenů je třeba myslet dopředu, ideálně už ve fázi projektu. Přece jen se nejčastěji montují na okna v místnostech, kde probíhá běžný denní ruch. Ideální jsou do obývacích pokojů, pracoven a kuchyní, uplatnění však najdou také v dětských pokojích a ložnicích.

Ochrana před letními horky

Předokenní stínicí prvky blokují až 90% venkovního tepla. Umí totiž sluneční paprsky zachytit dříve, než se dostanou ke sklu. Jsou účinnější než vnitřní žaluzie a teplotu v interiéru snižují až o 10°C. Tyto stínicí prvky vám také umožňují pohodlné větrání. Ročně tak ušetříte až několik tisíc korun za klimatizaci. Díky venkovním roletám a žaluziím ochráníte v letních měsících svůj domov před přehřátím a v těch zimních zase před unikáním tepla. Ušetříte tak až čtvrtinu výdajů.

Snížení hluku a zvýšení bezpečí

Vedle tolik potřebného stínění mají tito předokenní pomocníci další velkou výhodu. Dokáží snížit hluk až o polovinu, a tak jsou skvělým doplňkem domů situovaných v rušných ulicích. Fungují tedy nejen jako skvělý tepelněizolační, ale i zvukový prvek. Zároveň ochrání vaše okna před nepříznivým počasím, ať už se jedná o kroupy, prudký déšť, vítr či námrazu. Můžete je také opatřit integrovanou sítí proti hmyzu nebo pojistkou zabraňující vytažení.

Venkovní žaluzie a rolety ochrání interiér před přehřátím
Foto: nhic.com.au

Ovládání pomocí čidla

Venkovní žaluzie a rolety se dají ovládat velice jednoduchým způsobem, a to manuálně pomocí šňůry či kliky. Tento způsob ovládání však bývá často nahrazován tím elektrickým. Stínicí prvky se tak ovládají pomocí dálkového ovladače, mobilu či tabletu. Automatický systém se tedy o vše postará sám. Ideální je, když všechny stínicí prvky ovládáme prostřednictvím slunečních čidel. Díky nim totiž dochází ke stínění ve chvíli, kdy to má opravdu smysl. Bezdrátová sluneční čidla slouží k automatickému zatažení rolet či žaluzií, jakmile sluneční svit dosáhne určité intenzity. Opravdu kvalitní čidla navíc poskytují zpětnou vazbu v reálném čase. Na displeji mobilního telefonu, tabletu či počítače tak můžete sledovat množství slunečního svitu a také aktuální stav připojeného zařízení – jak moc jsou stínicí prvky zatažené, lamely naklopené apod. Sluneční čidlo se instaluje jednoduchým způsobem podle návodu a umisťuje se nejlépe na fasádu domu či plot. Čidlo lze také efektivně využít spolu se zapojením do systému chytré domácnosti. S těmito pomocníky tak po nějaké době zjistíte, které žaluzie má smysl při větší intenzitě svitu stínit a nakolik. Taková řídicí jednotka kolikrát umožňuje ovládat i další zařízení v domácnosti, a to od osvětlení až po regulování vytápění. Při používání těchto bezdrátových systémů se vůbec nemusíte bát o bezpečnost své domácnosti. Systémy obvykle využívají bezpečné technologie, jejichž úroveň zabezpečení bývá srovnatelná s běžnými on-line bankovními systémy. Jsou tedy vysoce odolné proti prolomení hackery.

Klasické nebo screenové rolety a žaluzie chrání naše interiéry a terasy před přemírou slunečních paprsků, mohou nás však ochránit ještě lépe, a to díky propojení s čidlem. Naučíme je tak automaticky reagovat na intenzitu slunečního svitu a nebudeme se z práce vracet do nepříjemně přehřátého interiéru.

Venkovní žaluzie a rolety ochrání interiér před přehřátím
Foto: neva.eu

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock