Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekonstrukce domu v Jihlavě

Rekonstrukce domu v Jihlavě

Rekonstrukce rodinného domu v Jihlavě proběhla vážně od podlahy – a to od podlahy v garáži. Když už se s prací na domu a jeho okolí začalo, proč nepokračovat dál? Počáteční nevinné zásahy do stávajícího bydlení nakonec skončily tím, že se vybourala obě patra domu a zůstaly jen obvodové zdi. Zadání klienta znělo jasně: „Po realizaci to musí být pecka!“ Na to, jak si s takovou výzvou poradil designér Jaroslav Kašpar ze studia Duoton, se podívejte v našem dnešním příspěvku.

Bydlení na přání

Již ze stávajícího domu bylo znát, že jeho majitel je vášnivým odborníkem v oboru elektro. Jediný elektrorozvaděč umístěný v tomto domě by totiž bohatě stačil pro bytový dům s patnácti bytovými jednotkami. Kompletní elektroinstalace, vytápění a osvětlení – to vše je zde ovládáno natolik inteligentním systémem, že se to pro běžného uživatele může zdát jako science fiction. Není se tedy čemu divit, že si klient do svého domu přál zabudovat například dřevěný stůl, který by v noci fosforeskoval. Ačkoliv se toto přání zdálo být dosti odvážné, designér si s ním zdárně poradil. V obývacím pokoji pak vznikl opravdu originální konferenční stolek, který za pomoci truhlářů vyrobil samotný autor interiéru. Vizuálního svítícího efektu u něj bylo dosaženo odlitím epoxidové pryskyřice s fotoluminiscenčním práškem. Ve výsledku se však designérovi podařilo splnit hned několik přání klienta a přidal i řadu estetických a chytrých řešení navrch.

Nápaditá rekonstrukce

Při rekonstrukci tohoto domu neměli o výzvy nouzi ani statici. Opravdovým oříškem pro ně byla výměna podpory střešní konstrukce s cílem eliminovat viditelné svislé nosníky v podkroví. Nakonec se s tak náročným úkolem popasovali na jedničku. Podařilo se jim v celém podlaží umístit pět výztuh, z nichž jen jedna zůstala přiznaná. Nakonec byla chytře očalouněna stejnou látkou jako v případě zad postele. Od majitele firmy zabývající se likvidací starých domů se zase architektovi podařilo sehnat originální cihlové pásky, které skvěle zafungovaly jako obklad obývací stěny. Pokud jde o podlahu, v obytných místnostech dostal prostor vinyl s dekorem dřeva. Koupelnu zdobí keramická dlažba. Přírodní kámen naopak dominuje ochrannému podlahovému pásu pod krbem v obývacím pokoji a kuchyňské desce včetně ostrůvku. Zcela atypickým prvkem je pak červený umělý kámen použitý v nábytkové sestavě v koupelně, která se nachází v horním podlaží.

Rekonstrukce domu v Jihlavě

V hlavní roli lišejník

Mimo fosforeskující stůl měl majitel domu ještě jedno poněkud svérázné přání. Zalíbily se mu totiž skříně obrostlé lišejníkem. Také toto přání mu designér do určité míry vyplnil. Při vylévání schodiště se totiž objevila drobná chyba v armatuře. Než aby se vše předělávalo, padla volba na zakrytí originálním zeleným modifikovaným lišejníkem. Technologická nouze tak dala vzniknout nápaditému a přitažlivému řešení, které v sobě navíc obsáhlo i přání klienta.

Osobité bydlení

Celý dům působí velmi osobitým dojmem. Nebojí se odvážných prvků, ale dává prostor i eleganci. Velmi osobitě působí například zajímavě řešená knihovna v obývacím pokoji, již zmíněný svítící konferenční stolek, červený umělý kámen v koupelně nebo kostkovaná podlaha v zázemí. Tyto odvážnější prvky však střídají ty jemné a elegantní, které o sobě dávají vědět zejména v ložnici, kuchyni, na chodbě či v dětských pokojích.

Rekonstrukce rodinného domu v Jihlavě, která začala větou „Jardo, potřeboval bych něco vymyslet do garáže,“ proměnila nakonec celé bydlení. Teď září novotou a zaujme řadou inteligentních řešení i odvážných nápadů.

Zdroj: www.duoton.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Hmyzí hotel pro užitečné pomocníky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock