Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak nám slunce může změnit život?

Jak nám slunce může změnit život?

Svit slunce je pro nás natolik samozřejmý, že si běžně neuvědomujeme, jak moc množství slunečních paprsků ovlivňuje náš život. Někdo je na míru slunce citlivý více, někdo méně. Dotýká se ale všech z nás, ať už nad tím přemýšlíme, nebo ne.

Jak nám slunce může změnit život?

Většinu života trávíme v budovách – doma, v práci… Ve chvílích volna, například při dovolené, míříme obvykle za pěkným počasím, tedy za sluncem. Někteří za ním cestují k moři, jiní do hor. Slunce zkrátka vědomě či podvědomě vyhledáváme, potřebujeme.

Normy a vyhlášky na tento aspekt života pamatují a určují minimální oslunění pro byty, rodinné domy, školy, školky a další místa. Důraz je ovšem na slově „minimální“. Splnění zmíněných předpisů je opravdu pouze minimem, nikoliv ideálem. Žádoucí je pustit si do domova slunce mnohem více. A jak jinak ho tam dostat než velikými okny.

Jak nás slunce ovlivňuje?

Slunce je do velké míry alfou a omegou naší dobré nálady i zdraví. Absence slunečního svitu a přirozeného světla ji pak přirozeně ovlivňuje naopak negativně. Člověk má tendenci podléhat melancholickým náladám, je unavenější a tak nějak celkově bez chuti do života. Však to znáte ze sychravých podzimních dnů. S tím vším pak přímo souvisí i schopnost vyrovnávat se se stresem a v konečném důsledku to nejpodstatnější v každé domácnosti – úroveň mezilidských vztahů. Bez nadsázky lze tedy říci, že pokud si do nového bydlení pustíme více slunečního svitu, úroveň našeho života se citelně zvýší.  

Slunce přináší i ekonomické výhody

Prosluněný dům má pozitivní vliv také na peněženku. Díky solárním ziskům, které vznikají dopadáním slunečních paprsků na prosklené plochy, se dům v zimě lépe vytopí a vy ušetříte peníze za vytápění. S tím jde ruku v ruce i menší potřeba umělého osvětlení. I to peněžence trochu ulehčí.

Na rozdíl od jiných míst, na kterých se pohybujeme, a kde propustnost slunečního světla ovlivnit nemůžeme, ve vlastním domově bychom se na ni zaměřit měli. Pokud jste ve fázi návrhu nebo výběru budoucího domova, neopomeňte tento faktor. V budoucnu za to budete rádi.

Zajímavé je, že si dnes spousta lidí kupuje vozy s panoramatickými střešními okny. Jsou velikým tahákem hned několika automobilek. Stejně tak se zdá, že se tento trend úspěšně prosazuje i ve stavebnictví a lidé mu přiházejí na chuť.

Dopřejte si dům, který vás bude dobíjet pozitivní energií. O tom přece domov je. Měli bychom v něm nabrat novou sílu na další den v práci, najít v něm příjemné útočiště, když se nedaří, a v pohodlí odpočívat, když jsme unavení… Velmi k tomu přispěje, když bude dům správně orientovaný dostatečně velkými okny.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock