10 trendů, které ovládly Milano Design Week 2024
Bydlení

10 trendů, které ovládly Milano Design Week 2024

Světová metropole designu opět ožila během veletrhu Milano Design Week, jedné z nejvlivnějších událostí v oblasti interiérového designu. Tisíce návštěvníků z celého světa se sjely do italského velkoměsta, aby nasály nejnovější trendy a inspiraci pro své domovy. A rozhodně se bylo na co dívat.
30. 4. 2024 / 13:42:57
276
Je spižírna přežitek?
Bydlení

Je spižírna přežitek?

Dětství má většina z nás spojené s létem u prarodičů. Tajné toulky do spíže, kde se schovávali ty nejlahodnější domácí marmelády z ovoce, které jsme jen několik hodin předtím natrhali na zahradě nebo v lese. Ve spíži byla vždy ta nejlepší skrýš, a to nejen díky laskominám, které sem babička před nájezdníky schovávala, ale i příjemný chládek po celý rok včetně parných letních dnů. Kromě spíže schovávali prarodiče potraviny, které potřebovaly ještě větší chlad, též do sklepa. Obě řešení měla svá kouzla, avšak poplatná své době.
30. 12. 2022 / 15:54:59
4520
Interiér podle nejnovějších trendů, nebo radši ověřená klasika?
Bydlení

Interiér podle nejnovějších trendů, nebo radši ověřená klasika?

Volbu správného interiéru byste neměli při stavbě nebo rekonstrukci vašeho domu či bytu podceňovat. Má totiž vliv na funkčnost jednotlivých místností, cenu nemovitosti, a v neposlední řadě i vaši náladu. Možností, z nichž můžete vybírat, je spousta, a zvolit takový design, který bude praktický, moderní, ale zároveň vás za pár let neomrzí, tak jednoduché nebývá. Zeptali jsme se proto odborníků, kteří vám s volbou poradí.
30. 6. 2022 / 15:02:30
5387
Nová zelená úsporám pomáhá rodinným i bytovým domům také letos
Bydlení

Nová zelená úsporám pomáhá rodinným i bytovým domům také letos

Ceny energií už od loňského roku prudce rostou a spolu s tím i náklady na provoz domů. Stále více se tak potvrzuje, že investice do energeticky úsporných řešení se vyplatí. Využít lze navíc státní dotace Nová zelená úsporám, která je dostupná pro soukromé a podnikatelské účely i v letošním roce. Nově navíc také pro bytové domy.
10. 3. 2022 / 15:37:56
3495
Když je bydlení s rodinou tou nejvyšší životní hodnotou
Bydlení

Když je bydlení s rodinou tou nejvyšší životní hodnotou

Kvalitní bydlení hledá pravděpodobně každý z nás, minimálně po určitou část svého dospělého života, kdy už se nechce spokojit s kompromisem v podobě pronájmu či domova s nedostatkem prostoru. Někomu takto zásadní rozhodnutí nečiní problém, protože zná své životní hodnoty a nechá se jimi zavést k lepšímu a vyhovujícímu bydlení. Kritéria pro výběr bydlení se však během života mohou změnit, někdy dokonce úplně. Nicméně pro většinu lidí zůstává jedna hodnota neměnná. Hodnota často nejdůležitější, velmi přirozená a o to častěji paradoxně opomíjená. Řeč je o blízkosti členů rodiny.
29. 10. 2021 / 16:19:38
3859
Jak se bránit slunci
Bydlení

Jak se bránit slunci

Jak již bylo zmíněno v článku Jak nám slunce může změnit život?, slunce je nedílnou součástí našeho života. Jenže všeho moc škodí. Tentokrát tedy budeme řešit naopak to, jak slunce v našich domovech dostatečně odstínit.
29. 4. 2021 / 15:17:10
5450
Nepodceňujte fasádu domu
Bydlení

Nepodceňujte fasádu domu

Stejně jako šaty dělají člověka, fasáda dělá dům. Různým výběrem oblečení se můžeme ze společnosti buď vyčlenit, nebo do ní naopak zapadnout. Pokud byste si vybírali oblečení na celý život, nejspíše by vám výběr chvíli trval a jistě byste se radili i se svým okolím či profesionálem v daném oboru.
21. 12. 2020 / 13:14:29
3082
Jak nám slunce může změnit život?
Bydlení

Jak nám slunce může změnit život?

Svit slunce je pro nás natolik samozřejmý, že si běžně neuvědomujeme, jak moc množství slunečních paprsků ovlivňuje náš život. Někdo je na míru slunce citlivý více, někdo méně. Dotýká se ale všech z nás, ať už nad tím přemýšlíme, nebo ne.
30. 10. 2020 / 14:32:31
4963
Vše, co jste chtěli vědět o polystyrenu
Bydlení

Vše, co jste chtěli vědět o polystyrenu

Při stavbě rodinného domu je polystyren hojně využívaný materiál, jehož spotřeba stále roste. Na trhu je k dostání hned několik druhů. V článku si projdeme jednotlivé označení a použití v různých částech domu. Základní rozdělení polystyrenu dle výrobního postupu je na polystyren extrudovaný (XPS) a expandovaný (EPS). Extrudovaný polystyren je při stavbě rodinného domu okrajovou záležitostí. Proto se budeme věnovat především expandovanému polystyrenu.
30. 9. 2020 / 17:21:30
4444
Není metr jako metr
Bydlení

Není metr jako metr

Ti z vás, kteří už někdy v životě řešili nemovitost, dobře vědí, že nejdůležitějším parametrem bývá při výběru bytu, pozemku nebo rodinného domu kromě ceny také počet metrů čtverečních. Přesněji řečeno se díváme především na poměr těchto dvou hodnot. Každý zastavěný metr čtvereční, respektive kubický, stojí peníze a navyšuje rozpočet stavby. Logicky se pak lidé snaží za danou cenu získat co nejvíce těchto jednotek. Ve skutečnosti je ale ne vždy rozloha pozemku či zastavěné plochy tím nejdůležitějším hlediskem.
31. 8. 2020 / 11:42:22
5075
Může dvougenerační bydlení fungovat?
Bydlení

Může dvougenerační bydlení fungovat?

Zatímco dnes si ho řada rodin neumí představit, v minulosti mělo dvougenerační bydlení ve společnosti vždy své místo. Hlavním důvodem takového typu bydlení bývá častokrát nutnost starat se o své rodiče. Spokojený domov by ovšem neměl být pouze o funkčním řešení nastalé životní situace. Dovede tedy dvougenerační bydlení nabídnout více? Pohodlí a soukromí pro obě generace?
29. 7. 2020 / 13:57:26
14178
Vysněná ložnice
Bydlení

Vysněná ložnice

Ačkoliv se mnoho lidí s ložnicí uskromňuje ve prospěch většího dětského pokojíčku, při hledání nového bydlení mohou jít kompromisy stranou. Rodiče si konečně mají příležitost dopřát vysněnou ložnici s ideálním umístěním v dispozici domu, tak akorát prostornou, s vlastní koupelnou, šatnou… Ony ideální vlastnosti jsou však pro každého jiné. Na co tedy u návrhu ložnice nezapomenout?
21. 2. 2020 / 10:55:25
5694
Je rovinný pozemek ideální?
Bydlení

Je rovinný pozemek ideální?

Najít a vybrat ten správný pozemek, který by uspokojoval všechny představy vysněného bydlení, není nic jednoduchého. Je potřeba si dát pozor na řadu nástrah, které na vás při výběru pozemku číhají, jakými jsou třeba nekvalitní podloží, chybějící napojení na inženýrské sítě, složitá dostupnost parcely nebo hluk v jejím okolí. Důležitý je ale i sklon pozemku. Většina lidí přitom upřednostňuje rovinný pozemek. Je ale vždy rovina to ideální?
24. 1. 2020 / 15:47:42
5569
Individuální nebo typový návrh domu?
Bydlení

Individuální nebo typový návrh domu?

Preferujete originální řešení, do kterého můžete vnést kus sebe, nebo si naopak raději vybíráte z toho, co si rovnou můžete prohlédnout? První úvahou před stavbou domu je, zda koupit typový projekt, nebo si nechat vytvořit individuální návrh od architekta. Každá z variant má své plusy a mínusy. Tento článek má za cíl poukázat na jednotlivé výhody a nevýhody a s tímto leckdy nelehkým rozhodnutím trochu pomoci.
16. 12. 2019 / 17:29:08
7521