Jak na bylinkovou zahrádku? Klasicky, nebo od lesa?
Bydlení

Jak na bylinkovou zahrádku? Klasicky, nebo od lesa?

Odpradávna lidé využívali vlastnosti i léčivé účinky bylin, které v jejich okolí přirozeně rostly. I my dnes používáme bylinky zejména v kuchyni či když si chceme ulevit od nějaké choroby. Mít jich po ruce co nejvíc, a to zejména v čerstvém stavu, a případně si i nějaké nasušit do zásoby na zimu, je možná vysněná představa většiny z nás. Pokud máte k dispozici zahrádku či alespoň volný prostor u domu, můžete si založit bylinkovou zahrádku sami a vysadit do ní vámi nejvíce využívané byliny, které vám tak budou růst na dosah.
9. 6. 2018 / 0:46:14
83
Domácí gel na praní
Inspirace

Domácí gel na praní

Až vám zase jednou nečekaně dojde prostředek na praní (tak jako mně) zrovna ve chvíli, kdy nutně potřebujete vyprat ještě těchhle pár hadříků a do obchodu se vám tak zoufale nebude chtít, anebo si prostě budete chtít trochu zaexperimentovat, zkuste si vyrobit domácí gel na praní v pohodě doma. Nestojí to skoro nic a možná vás to bude i bavit a příště se už na kupovaný prací prášek vykašlete..
7. 6. 2018 / 1:40:04
122
Ideální víkendové bydlení? Útulná maringotka na Šumavě
Bydlení

Ideální víkendové bydlení? Útulná maringotka na Šumavě

Co vlastně znamená pro člověka domov? Pro někoho je to honosně zařízená vila, pro jiného byt 2+1, pro někoho místo, se kterým je bytostně spjatý, pro jiného představuje domov jeho rodina. Domovem může být i minimální prostor, pokud je v něm soustředěno to nejnutnější, co člověk k životu potřebuje, a hlavně pokud je to prostor osobní a pro člověka příjemný. To přesně splňuje moderně a komfortně zařízená maringotka od studia Miramari design, která je sice pojatá jako víkendové obydlí, ale bude vás svádět svou útulností k tomu, abyste v ní pobyli o něco déle.
1. 6. 2018 / 12:18:01
14323
Tygří dort s čokoládou
Vaříme

Tygří dort s čokoládou

A máme tu sezónu třešní a jahod a pro ně je tento vynikající tygří čokoládový dort jako dělaný. Získá si i vás tahle dobrota v americkém stylu svou lahodnou chutí?
30. 5. 2018 / 16:32:53
84
Byt ve skandinávském stylu  s panoramatickými okny
Bydlení

Byt ve skandinávském stylu s panoramatickými okny

Tento sympatický moderní polský byt, ve kterém žije mladý novomanželský pár se psem, na první pohled upoutá úžasně prostornými okny, díky nimž je celý apartmán naplněn enormním množstvím světla a která navíc umožňují ojedinělý panoramatický výhled na město.
26. 5. 2018 / 23:56:59
7910
Studenti architektury navrhli dům pro bezdomovce
Bydlení

Studenti architektury navrhli dům pro bezdomovce

Studenti oboru architektury z Yale University vytvořili v New Haven v Connecticutu budovu využívající prefabrikovaných konstrukčních prvků, která má sloužit lidem bez domova.
21. 5. 2018 / 22:14:21
256
Velšský rodinný dům připomíná stodolu
Bydlení

Velšský rodinný dům připomíná stodolu

Do pískovce oděný vesnický rodinný dům ležící v odlehlém údolí v Monmouthshire ve Walesu navržený architekty Martinem Hallem a Kelly Bednarczykem vzdává svým vzhledem poctu velšské lidové stodole.
14. 5. 2018 / 22:36:43
3842
Prosklená chata na Islandu pro milovníky polární záře
Bydlení

Prosklená chata na Islandu pro milovníky polární záře

Jestli se chystáte na Island a chcete vyzkoušet opravdu nezapomenutelné ubytování, které vám poskytne panoramatický výhled na hory i polární záři přímo z vašeho lože, pak vyzkoušejte stylovou Panorama Glass Lodge – jednoduchou chatku se skleněnou střechou i stěnami ležící pouhých třicet minut jízdy od Reykjavíku u pobřeží Grónského moře.
12. 5. 2018 / 13:37:40
1947
Romantické industriální podkroví
Bydlení

Romantické industriální podkroví

Tento romantický industriální podkrovní byt funguje souhrou různorodých užitých materiálů a stavebních prvků – ať už jsou to betonové stěny, dřevo, omítnuté cihly, klenutý strop či ocelové rámy u skleněných oken a dveří. Kombinace toho všeho vyvolává dojem příjemného a útulného prosvětleného prostoru. Mísí se tu teplé interiérové prvky (dřevěná deska stolu, proutěné křeslo, stolička) se studenou průmyslovostí (betonové stěny, ocelové rámy).
11. 5. 2018 / 0:49:30
1661
Vdechli nový život staré venkovské usedlosti
Bydlení

Vdechli nový život staré venkovské usedlosti

Architekti Lenka Míková a Ivan Boroš stojí za povedenou rekonstrukcí staré venkovské usedlosti v jižních Čechách a její úpravou na rodinné venkovské obydlí. K realizování tohoto projektu bylo třeba důkladně modernizovat stavby a zejména přizpůsobit stodolu pro budoucí bydlení, což se povedlo stoprocentně.
10. 5. 2018 / 21:50:02
10239
Pampeliškový med neboli zakonzervované jaro
Vaříme

Pampeliškový med neboli zakonzervované jaro

Každý rok, jakmile se jarní louka či zahrada rozsvítí žlutými kvítky pampelišek, je čas zapojit děti i sebe do sběru jejich léčivých kvítků, ze kterých lze díky jejich pylu vyrobit jeden z prvních jarních bylinných produktů do domácí lékárny, který se nám v zimě bude hodit, až na nás přijdou různé neduhy či jako sladidlo do čaje.
2. 5. 2018 / 23:26:42
1021
Elegantní byt v Polsku
Bydlení

Elegantní byt v Polsku

Tento elegantní byt v činžovním domě v Gdaňsku je skvělým příkladem toho, jak vkusně kombinovat různé styly a protikladné materiály. Užití dřevěných podlah společně s cihlovými obklady umně kontrastuje s bíle řešenou kuchyní a bílými zdmi na chodbě, které rozsvěcují moderní obrazy ve výrazných barvách.
27. 4. 2018 / 23:17:00
1188
Rezidence na plošině
Bydlení

Rezidence na plošině

V malebné vesničce Laurentians, kopcovité oblasti severně od Montrealu v kanadském Quebecu ve svahu nad jezerem Cabin se nachází Estrada Residence neboli „rezidence na plošině“, která jednoduchostí linií a užitými materiály působí téměř funkcionalistickým dojmem.
26. 4. 2018 / 22:10:00
5031
Prosklený dům s biotopem
Bydlení

Prosklený dům s biotopem

Tento architektonicky výjimečný dům tvořený ze tří skleněných stěn zaujímá rozlohu 177 m² a nachází se v půvabném francouzském městečku Ouerre. K domu náleží také rozlehlá zahrada o rozloze 1 545 m².
25. 4. 2018 / 17:11:38
9173
Rodinný dům ve tvaru kříže
Bydlení

Rodinný dům ve tvaru kříže

Skutečnost, že architekti ze společnosti Elliott Architects dali domu familiérní název „The Dell“, který lze mimo jiné přeložit jako „zalesněné údolíčko“, souvisí s tím, že od prvního okamžiku cítili velkou odpovědnost spojenou s projektem umístěným v tak krásném prostředí.
21. 4. 2018 / 0:06:10
1142