Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Oceňovaná zahrada hraje všemi odstíny podzimních barev

Oceňovaná zahrada hraje všemi odstíny podzimních barev

Zahrada Four Seasons, která se nachází v anglickém hrabství West Midlands a získala již řadu národních ocenění, patří manželům Tonymu a Marii Newtonovým a ti ji začali budovat v roce 1982. Od té doby se jejich zahrada značně proslavila a díky jejich nezměrné péči je krásná v každou roční dobu a na podzim navíc hraje všemi barvami.

Zahrada jako umělecké dílo

V jejich stálobarevné zahradě se vyskytuje více než 3 000 různých stromů, keřů a rostlin. Manželé průběžně sledují počet rostlin v zahradě a mají ve svém uspořádání 120 japonských javorových stromů. K tomu, jak se jejich zahrada proslavila, uvedl 69letý Tony Newton: "Stalo se to před několika lety, kdy jeden fotograf odeslal jeden ze snímků naší zahrady do novin a najednou se o nás během jednoho dne psalo v pěti denících. Tak byla objevena naše zahrada." Pan Newton chápe svou zahradu spíše jako umělecké dílo než obyčejný předmět zájmu zahradníků: „To, co děláme, je vlastně určitá forma umění. Věnujeme pozornost každé rostlině, každému keři a pracujeme v plenéru, takže je to podobné, jako bychom malovali velký obraz.“ A manželka Marie k tomu dodává, "že je to, jako kdybyste vytvářeli obří květinové aranžmá, protože květinové aranžmá také není jen o květech, důležité jsou rovněž listy,” Zahrada byla po dvouleté přestávce znovu otevřena veřejnosti letos v polovině října na jeden den, kdy ji stihlo navštívit 672 lidí.

 

Dny otevřených dveří soukromých zahrad

Podle Národního zahradnického plánu je v Anglii běžnou tradicí, že jsou pro veřejnost v určitých termínech otevírány obzvláště vydařené soukromé zahrady a vybrané vstupné poté směřuje na charitativní účely. Zahradu Four Seasons zatím navštívilo v rámci dnů otevřených dveří zhruba 13 514 návštěvníků z 36 různých zemí světa a díky tomu bylo vybráno na charitu více než 43 000 liber.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Kuchyně se skleněnou zástěnou Onyx

Interiér Praha-Klánovice

Z garáže kanceláře

Rekonstrukce přízemí domu

Provence mezi betonem a sklem

Dům na kopci

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Perníková chaloupka

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock