Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Luxusní maringotka

Luxusní maringotka

Kempování ale stylově. Nebo rovnou plnohodnotné bydlení? Jestli jste rádi blízko přírodě a k životu vám stačí málo, může být maringotka tím ideálním řešením. Maringotka, kterou si dnes ukážeme, není jen tak ledajaká. Ručně je vyrábí zkušení řemeslníci na míru a jsou vyladěné do posledního detailu.

První maringotku postavil v garáži

Po dvaceti letech praxe v truhlárně se rozhodl vyzkoušet něco nového. Postavil si svou první maringotku. Tehdy ještě ve své garáži a úplně sám. Jeho dílo mělo obrovský úspěch, přátelům i rodině se moc líbilo. Navíc ho stavba natolik bavila, že se rozhodl výrobou maringotek živit. V roce 2011 založil William Vickery společnost Blackdown Shepherd Huts. Jeho tým se úctyhodně rozrostl a nyní se může chlubit mnoha spokojenými zákazníky.

Každá maringotka je vyrobena na míru majiteli. Sám William říká: ,,Nejlepší je osobní setkání se zákazníky. Uvařím jim čaj, provedu je naší dílnou a ukážu jim, jak vypadají naše maringotky naživo. Potom se posadíme a povíme si, jak by si představovali svůj vlastní domov na kolech.“

Luxusní maringotka

Poskytovaly pastýřům dobytka přístřeší 

Dílna pana Williama sídlí v Anglickém Ilminsteru. Svou práci má opravdu rád, stala se jeho vášní a na výsledcích je to vidět. Každý domeček je krásný, do detailu promyšlený, poctivě vyrobený a kladné recenze klientů hovoří samy za sebe.

Historicky byly maringotky mobilní stavby, které byly přesouvány na různá místa, aby poskytovaly pastýřům dobytka přístřeší. Byly stavěny z toho, co bylo zrovna po ruce. Materiály byly různé, od dřeva, přes proutí až po kůže, či vlnu. Podle potřeby se lišily i tvarem a velikostí.

Luxusní maringotka

Kouzlo je v detailech

,,Vzali jsme inspiraci z těchto původních staveb a přizpůsobili je modernímu životu.“ Komentuje pan William. Domy jsou vyrobené ručně, především z dubového dřeva. Zaručují perfektní celoroční bydlení pro dvě osoby. Součástí je kuchyňská linka z masivu, dřevěná podlaha i obložení uvnitř. Interiér se nese v příjemných hřejivých tónech dřeva v kombinaci s bílým nátěrem a něžnými doplňky.

Okna zakrývají látkové závěsy, nebo stylové okenice. V koupelně si zase můžete užít koupání v solitérní retro vaně s příjemným intimním osvětlením v podlaze. Prostor je vyhříván litinovými vintage radiátory šedé barvy. V detailu se skrývá kouzlo a tak mysleli i na takové maličkosti jako jsou keramické vypínače osvětlení. Směs nového i starého, to vše zde můžete najít.

Zdroj: blackdownshepherdhuts.co.uk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock