Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Z bývalé stáje stáje rekreační dům s vodou z pramene

Renovace původní stáje pro hospodářská zvířata dopadla na výbornou
Renovace původní stáje pro hospodářská zvířata dopadla na výbornou

Kvalitně řešené rekonstrukce historických budov jsou stále vzácnější. Tato zajímavá rekonstrukce pochází ze Švýcarska, původní stavba byla postavena v roce 1850 a byla určena pro ustájení zvířat.

Autentický historický objekt z kamene se nachází v nejmenší obci Švýcarska - Corippo. Úkolem studia Rafael Schmid Architekten bylo obnovit, revitalizovat a proměnit původní již zubem času okousanou stodolu na útulný a plně udržitelný rekreační dům. Dříve tato stodola sloužila pro ustájení zvířat, věřili byste, že stavba byla postavena v roce 1850?

S prostorem opatrně

Když mluvíme o proměně hospodářských budov na rekreační nebo víkendové domy, obvykle hovoříme i o velkých prostorách, se kterými se dá pěkně vyhrát. Tato stodola je opakem. Nevelká, se stísněnými prostory, obzvláště v podkroví. Od začátku rekonstrukce bylo jasné, že architekt musí uvažovat nad každým centimetrem plochy.

Stylově naprosto čistý interiér ze světlého dřeva
Stylově naprosto čistý interiér ze světlého dřeva
Foto: Rafael Schmid

Schodiště s dvojitou úlohou

Kvůli potřebě šetřit prostor vznikly šikovné praktická řešení. Za velmi úsporný detail lze považovat skříňky a úložné prostory umístěné pod schody. Tím, že schodiště vytvořené ze dvou částí je posunuto zcela na kraj interiéru, zbytek prostoru zůstává otevřený, zbytečně nečleněný.

Téměř vše ze světlého dřeva

Celý interiér okouzluje jednoduchou paletou materiálů a barev. Všechny povrchové úpravy jsou vytvořeny z dřevěných panelů ve světlé barvě. Příjemný a čistý interiér výrazně kontrastuje s drsným kamenným exteriérem budovy. Ze stejného materiálu je nejen podlaha, kuchyňská linka a schodiště, ale i jídelní kout s lavicí a stolem.

Přečtěte si také

Dokonalá iluze starých času v sobě skrývá nečekaný luxus

Stará tesařská dílna se pere s drsnými rozmary anglického počasí už více než sto let a dnes se dokonce dočkala nového kabátku, který z ní dělá luxusní místo pro odpočinek na venkově. Jak se dá taková…

V podkroví najdete jednoduchou ložnici, opět plnou dřeva, s malým okénkem pod střechou. Dřevěnými panely je obložen i strop. Koupelnu s bílými obkladačkami a geometrickou šedo-modrou dlažbou prosvětlují skleněné dveře soukromé zahrady. Ani zde nechybí dřevo.

Energeticky soběstačný, vodu čerpá z pramene - za zmínku stojí fakt, že dům je energeticky soběstačný. Elektřinu si vyrábí díky solárním panelům a vodu čerpá přímo ze sladkovodního pramene, který teče při něm. Výsledná rekonstrukce původní stáje podporuje moderní životní styl na odlehlém místě, a zároveň intenzivně spolupracuje s okolní přírodou.

Foto: Rafael Schmid
Zdroj: www.rafaelschmid.ch

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Mikrobyty – novinka, která láká české investory

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock