Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Z bývalé stáje stáje rekreační dům s vodou z pramene

Renovace původní stáje pro hospodářská zvířata dopadla na výbornou
Renovace původní stáje pro hospodářská zvířata dopadla na výbornou

Kvalitně řešené rekonstrukce historických budov jsou stále vzácnější. Tato zajímavá rekonstrukce pochází ze Švýcarska, původní stavba byla postavena v roce 1850 a byla určena pro ustájení zvířat.

Autentický historický objekt z kamene se nachází v nejmenší obci Švýcarska - Corippo. Úkolem studia Rafael Schmid Architekten bylo obnovit, revitalizovat a proměnit původní již zubem času okousanou stodolu na útulný a plně udržitelný rekreační dům. Dříve tato stodola sloužila pro ustájení zvířat, věřili byste, že stavba byla postavena v roce 1850?

S prostorem opatrně

Když mluvíme o proměně hospodářských budov na rekreační nebo víkendové domy, obvykle hovoříme i o velkých prostorách, se kterými se dá pěkně vyhrát. Tato stodola je opakem. Nevelká, se stísněnými prostory, obzvláště v podkroví. Od začátku rekonstrukce bylo jasné, že architekt musí uvažovat nad každým centimetrem plochy.

Stylově naprosto čistý interiér ze světlého dřeva
Stylově naprosto čistý interiér ze světlého dřeva
Foto: Rafael Schmid

Schodiště s dvojitou úlohou

Kvůli potřebě šetřit prostor vznikly šikovné praktická řešení. Za velmi úsporný detail lze považovat skříňky a úložné prostory umístěné pod schody. Tím, že schodiště vytvořené ze dvou částí je posunuto zcela na kraj interiéru, zbytek prostoru zůstává otevřený, zbytečně nečleněný.

Téměř vše ze světlého dřeva

Celý interiér okouzluje jednoduchou paletou materiálů a barev. Všechny povrchové úpravy jsou vytvořeny z dřevěných panelů ve světlé barvě. Příjemný a čistý interiér výrazně kontrastuje s drsným kamenným exteriérem budovy. Ze stejného materiálu je nejen podlaha, kuchyňská linka a schodiště, ale i jídelní kout s lavicí a stolem.

Přečtěte si také

Kamenná chaloupka pro dva jako z nejromantičtějšího snu

Máte rádi romantiku uprostřed přírody a rustikální styl? Pak se vám bude určitě líbit tato zrekonstruovaná stodola. Přeměna někdejší hospodářské budovy zahalené do šestnácti akrů výjimečné přírodní…

V podkroví najdete jednoduchou ložnici, opět plnou dřeva, s malým okénkem pod střechou. Dřevěnými panely je obložen i strop. Koupelnu s bílými obkladačkami a geometrickou šedo-modrou dlažbou prosvětlují skleněné dveře soukromé zahrady. Ani zde nechybí dřevo.

Energeticky soběstačný, vodu čerpá z pramene - za zmínku stojí fakt, že dům je energeticky soběstačný. Elektřinu si vyrábí díky solárním panelům a vodu čerpá přímo ze sladkovodního pramene, který teče při něm. Výsledná rekonstrukce původní stáje podporuje moderní životní styl na odlehlém místě, a zároveň intenzivně spolupracuje s okolní přírodou.

Foto: Rafael Schmid
Zdroj: www.rafaelschmid.ch

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Krb bez komínu? S biolihem ano!

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Bioplynová stanice do vašeho domova

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock