Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Horská chata v Bedřichově

Horská chata v Bedřichově

Chalet Bedřichov nabízí kouzelné prázdninové ubytování uprostřed Jizerských hor. Kdysi zapadlou osadu Bedřichov dnes připomíná už jen pár dřevěných a lidových chalup. Oblast v malebné krajině se těší velkému zájmu turistů, kteří si oblíbili nejen proslulý lyžařský běh Jizerská padesátka. Bohaté vyžití zde najdete i v teplých měsících.

Pokud do Bedřichova zavítáte na jaře či v létě, můžete se vydat ke kamenné rozhledně Královka, která za příznivého počasí nabízí výhled na Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj či Ještěd. Občerstvit se přitom můžete v restauraci s příznačným jménem Sluneční terasa. Osvěžit se můžete ve vodní nádrži na Černé Nise, která slouží jako přírodní koupaliště. Děti jistě zabaví i Mravenčí stezka, která je naučí něco nového o zvířátkách žijících v Jizerských horách. Ratolesti můžete zabavit i v lanovém parku, který se skládá z lanového centra v korunách stromů a horolezecké stěny. Zajímavá trasa vás zavede k legendárnímu bedřichovickému viklanu. Jeho nalezení však není tak jednoduché, a tak je pak za něj každý šikula odměněn malým dárkem v Informačním centru v Bedřichově.

Odpočinek na horské chatě

Buď můžete prozkoumávat okolí, nebo odpočívat v příjemné horské chatě. Jedná se o typový dům Futura Freestyle realizovaný společností Domesi, který byl klientům dodán i s veškerým vnitřním zařízením. Řešení prostoru stylem tón v tónu přitom odpovídá specifickému účelu – jedná se o pronájem na víkendy, prázdniny nebo dovolenou. Chalet Bedřichov je tak ideálním místem pro setkávání rodiny a přátel, může však rovněž sloužit pro různá sportovní soustředění či firemní akce.

Vzdušný interiér plný světla

Pro hosty jsou v horské chatě k dispozici dva pokoje s třemi lůžky, jeden pokoj s šesti lůžky a také prostorná společenská místnost s velkým stolem a místem k sezení až pro dvanáct osob. Centrální prostorná společenská místnost je plná slunce a výhledů do přírody. V případě pěkného počasí lze její prostor rozšířit o terasu, která nabízí komfortní posezení. Obdobné posezení se nachází také po boku domu či v prostoru u cesty. Zadní část chaty střeží vzrostlé stromy, které tak vytvářejí příjemný stín. Chatu krášlí prosklené stěny, kterými dovnitř proniká bezpočet slunečních paprsků. Tepelný komfort zajišťuje také moderní krb v obývacím pokoji. Ten mimo jiné zaujme vysokým stropem, který interiéru dodává opravdu majestátní ráz. Prostor v interiéru příjemně plyne, za což může i vhodně zvolený minimalistický styl.

Horská chata v Bedřichově

Prázdninové bydlení s vůní dřeva

Vůně stromů je patrná venku i vevnitř. Světlé tóny dřeva prohřívají neutrální paletu barev, které vévodí bílá, šedá a černá. Přinášejí do interiéru hřejivý dotek přírody a zajišťují zde pocit útulnosti. V jednotlivých místnostech je kladen důraz zejména na kvalitu materiálu, čistotu linií a střízlivou barevnou kompozici. Tu rozjasňuje především zeleň za oknem. Jakmile pohasne den, rozsvítí se četná designová svítidla a vznikne tak příjemné romantické zátiší. Romantiku a eleganci v interiéru doprovází také hravost. Ta je patrná jak na designových svítidlech, tak na střídání různobarevných židlí u jídelního stolu. Hravým dojmem působí i světlé skříňky u kuchyňské linky, které vytvářejí barevný kontrast se spodním úložným prostorem. Díky zvolené paletě barev se obdobný kontrast objevuje na více místech, čímž vzniká opravdu zajímavá podívaná. Jistou dynamiku do interiéru přinášejí také elegantní bílé schody s designovým zábradlím, které nahoře lemuje osobitou galerii.

Chalet Bedřichov představuje dokonalou volbu pro trávení zimní či letní dovolené. Ačkoliv se jedná o moderně zařízenou chatu, přece jen v sobě uchovává něco ze starých časů. Ať už je to hřejivý krb, pod stříškou vyskládaná polínka nebo muškáty za okny. Tato chata se nestydí ukázat půvab dřeva plného suků a nefandí přebytku dekorací. Je zkrátka čistým a vzdušným prázdninovým bydlením, které nabízí hromadu zážitků a tolik důležitý odpočinek od starostí všedních dnů...

Zdroj: chaletbedrichov.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock