Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Místo chaty mají vagón

Místo chaty mají vagón

Přemýšlíte, kam o prázdninách na výlet? Máme pro vás jeden tip! Co takhle netradiční ubytování ve vyřazených poštovních vagónech? No nebyla by to škoda, abychom byli ve slunných letních dnech zavření doma?

V krásné přírodě, u obce Jarov poblíž Prahy, můžete najít nenápadnou, ale velice netradiční stavbu. Jde o malou chatičku sestavenou z ničeho jiného než ze starých, vyřazených, poštovních vagónů. Z venku chatička vypadá velice jednoduše, přesto moderně. Dva modré vozy spojené malou chodbičkou s terasou a ohništěm. Odpočinek na nás přímo dýchá.

Relax na zahradě

Celý pozemek je oplocený, takže si každý může v klidu vypít svojí ranní kávu bez rušivých elementů z venku. Chatička je velmi dobře umístěna hlavně kvůli okolní zeleni. Zahrada je vyřešena velice jednoduše, kvůli stále se střídajícím návštěvníkům a celý pozemek obklopuje přirozená příroda. Ideální pro krátký odpočinek od betonového velkoměsta.

Na víkend? Na týden? Nebo snad jako letní sídlo?
Na víkend? Na týden? Nebo snad jako letní sídlo?
Foto: Ivan Svatoš

Ve vagónku jako doma

Interiér vagónků je ještě působivější než zahrádka. Majitelé si šikovně pohráli s malým prostorem, který měli k dispozici. Zařídili dostatek úložného prostoru, odkládacích ploch a míst pro odpočinek. Do vagónků se vejde celá rodina, a přesto místnosti nepůsobí stísněně. Do prvního vozu se vešla malá kuchyňka, kterou byste možná našli v moderních bytech, a rozkládací gauč s odkládacím stolkem, kde je možné si po večerech číst, nebo hrát stolní hry.

Přečtěte si také

Dům u rybníka v malé obci na jihu Čech

Jižní Čechy jsou krajem po staletí spravovaným lidmi v souladu s nároky přírody, který svou krásou očaruje snad každého návštěvníka. Zaujme nejen historickými památkami, ale také důmyslnými…

Do druhého vagónku se dostanete průchodem přes krátkou chodbičku, která zároveň funguje i jako koupelna. Najdete zde jednu příjemně zařízenou „rodičovskou“ ložnici s dobře umístěným oknem, které dodává místnosti dostatek slunečního světla. Hned naproti je „dětský“ pokoj neboli místnost s dvěma samostatnými postelemi. Je zde dost místa na hraní, skotačení a večerní odpočinek.

Majitelé si rozhodně velice dobře rozvrhli místo a příhodně pracovali s prostorem. Každé volné místo je využité a nic tu není jen tak. Celková atmosféra z chatky je velmi příjemná a uvolňující. Netradiční ubytování můžete objednat na webu www.ubytovanivagony.cz

Foto: Ivan Svatoš
Zdroj: www.ubytovanivagony.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock