Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malá dřevostavba z Nového Zélandu

Malá dřevostavba z Nového Zélandu

David Maurice navrhl prázdninový domov pro svou rodinu. Na první pohled malý dům stojí v Puhiu, na venkově, na Novém Zélandu. Je postaven v mírném svahu a je obklopen divokou přírodou, zalesněnými kopci a dává rodině možnost uniknout každodennímu městskému životu.

Nepřáli jste si někdy utéct z ruchu velkoměsta a odpočinout si ve vlastním domečku obklopeném jen lesy? Mít své soukromí, klid a slyšet jen ševelení listí ve větru a zpěv ptáků. Zajet si odpočinout kdykoliv mátě chuť do svého vlastního vysněného království. Ne každému se taková možnost naskytne.

Stříbrná patina dřevěného obložení

David Maurice, který provozuje studio umístěné v australském městě Auckland, navrhl prázdninový domov pro svou rodinu. Tento dům byl postaven na mírném svahu, uprostřed zalesněné oblasti. Stavba je obložena vnějším pláštěm z přírodního dřeva. Už při návrhu David počítal s přirozeným zašednutím dřeva, proto byl hned na začátku použitý nátěr, díky kterému dřevo okamžitě zešedne a stavba tak nebude procházet zdlouhavým procesem, který by znamenal nestejné a časově náročné přirozené šednutí. Tím je zaručena nižší pozdější údržba a dům se tak může chlubit stříbrnou patinou.

Projekt se skládá z několika částí domu provázaných v jeden výsledný celek. Stavba je posazena na rovné ploše, jinak svažitého pozemku. Pro stavbu musela být plocha upravena, ale i tak je dům částečně uzpůsoben okolnímu prostředí.

Malá dřevostavba z Nového Zélandu

Vířivka na terase

V přízemí se kuchyň a obývací pokoj doslova otevírá na terasu. Celá stěna je prosklená a lze celý prostor otevřít vstříc přírodě. Z terasy se tak stává velké prodloužení obývacího pokoje. Maximálním luxusem jsou dvě vířivky na terase, ze kterých je možné pozorovat nádherné panorama. Je zde i na zakázku vyrobený krb, díky kterému může být terasa užívaná po celý rok.

V přízemí je také dětský koutek, jako navazující část obývacího pokoje. Z obývacího pokoje se pak po schodech vychází do patra, kde je koupelna a místo pro spaní. V ložnici je také praktický pracovní stůl a netradičně zavěšená postel. Zajímavé je řešení spaní na galerii. Ze všech oken jsou také krásné výhledy na zeleň okolo. No není to ideální dům na víkendy? 

Zdroj: ltdarch.co.nz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock