Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nízkoenergetická dřevostavba u golfového hřiště

Nízkoenergetická dřevostavba u golfového hřiště

Rodinný dům s výhledem na golfové hřiště zaujme na první pohled svou střídmostí vnějšího architektonického výrazu, zároveň však dává tušit preciznost a luxus celého konceptu. Ačkoliv se na první pohled odlišuje od ostatních domů v okolí, současně své okolí i charakter rozvolněné zástavby respektuje.

Solitérní rodinný dům představují autoři

Dům je osazen v souladu s danostmi parcely a možnostmi dopravního napojení, respektování okolí a charakter rozvolnění zástavby nové zóny. Architektonické řešení je ovlivněno tvarem a orientací pozemku s důrazem pro vytvoření soukromého prostoru zahrady. Kompozice pracuje s jednoduchými formami. Celek je z důvodu členění velkého objemu rozdělen na dvě navzájem se doplňující hmoty, které jsou diferencované objemově i polohově. Je to denní část s převýšenou obývacím pokojem a dvoupodlažní noční část. Obě hmoty jsou do jednoho kompozičního celku

Dispoziční řešení rodinného domu

Provozně dispoziční řešení rodinného domu je rozvrženo do dvou podlaží, přičemž na 2. NP je umístěn blok dětského pokoje. Vstup je situován na rozhraní denní a noční části. Přidanou hodnotou domu je rozsáhlá terasa navazující na obytné prostory. Dispoziční schéma je jednoduchá. Otevřený prostor denní části je opticky dělený pouze stěnou krbu. Ložnice rodičů a dětský pokoj disponují vlastními koupelnami a šatníky. Celou dispozici doplňuje pracovna v přízemí přístupná ze vstupní haly.

Nízkoenergetická dřevostavba u golfového hřiště

Nosné konstrukce domu

Dům je konstrukčně řešen jako dřevostavba z CLT panelů. Svislé nosné konstrukce jsou tvořeny z lepených dřevěných panelů z masivního dřeva. Dřevěné stěny doplňuje soustava ocelových sloupů. Nenosné dělící konstrukce se také podílejí na statickém spolupůsobení s nosnou konstrukcí. Rodinný dům je zastřešen kombinací odvětraných plochých střech s klasickými jednoplášťovými.

Vytápění domu

Vytápění a chlazení zajišťuje tepelné čerpadlo typu vzduch-voda, které je napojeno na podlahové topení a stropní sálavé chlazení. Větrání je řešeno lokálními rekuperačními jednotkami. Tepelná zátěž v létě je minimalizována použitím přírodních izolací v dostatečné tloušťce, jakož i předsazeným vnějším stíněním.

Autoři: Ing. arch. Juraj Molnár, Ing. arch. Ľubomír Peráček st. & Ing. arch. Ľubomír Peráček ml. 

Zdroj: molnar-peracek.sk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock