Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Zrekonstruovaná dřevostavba v Norsku

Zrekonstruovaná dřevostavba v Norsku

Dřevostavba v norském lyžařském středisku Sjusjøen nedaleko od Lillehammeru padla do oka páru, jehož koníčkem je právě lyžování. Než se však mohli noví majitelé spolu se svou dcerkou plně zabydlet a užívat si zimních radovánek v blízkém okolí, bylo zapotřebí důkladné rekonstrukce.

Kroky k novému bydlení

Velkorysá dřevostavba se čtyřmi ložnicemi, velkou kuchyní, jídelnou a dalšími místnostmi byla v poměrně dobrém stavu, přesto si však říkala o rekonstrukci. K vytoužené proměně byla pozvána Christine Fikseaunet, která má s rekonstrukcemi venkovských stavení bohaté zkušenosti. V prvé řadě tak bylo třeba opravit poškozenou střechu a oživit stávající fasádu. Vnější stěny dřevostavby dostaly ochranný nátěr v černé barvě. Proto, aby dům nepůsobil tak ponuře, rozsvítily ho okenní a dveřní rámy v kontrastní bílé. Významně se proměnil také interiér. Vstupní dveře našly své nové místo a na úkor jednoho pokoje se zvětšila chodba, ve které doposud nebylo téměř k hnutí. S vytříbeným vkusem Christine Fiksaunet vznikalo krok po kroku docela nové bydlení odrážející lásku majitelů k přírodě i sportu.

Velkoryse pojatá dřevostavba

Prostor je v této dřevostavbě na prvním místě. Tento velkoryse pojatý dům v sobě zaujímá předsíň, lyžárnu, čtyři ložnice, dvě koupelny, obývací pokoj, kuchyň s jídelnou a dva salonky. Vzniká tak příjemný prostor jak pro setkávání, tak pro odpočinek o samotě. Interiér je navíc otevřený, vzdušný a s dostatkem světla. Díky příjemným odstínům barev, kvalitním materiálům a citu pro detail skýtá tahle dřevostavba opravdu útulné místo pro život.

Zrekonstruovaná dřevostavba v Norsku

Příjemné barvy, světlo i prostor

Každé z místností dřevostavby vévodí světlá textura dřeva a také bílošedá kombinace barev. Do této palety občas zasáhnou i jiné barvy ve svém tlumenějším odstínu. Celkově se přitom jedná o bydlení, které fandí severskému a rustikálnímu stylu.

Dostatečným prostorem disponují všechny místnosti v domě. Neobvykle vzdušná je jídelna, kuchyně i obývací pokoj. Z řady oken sem proudí dostatečný přísun světla, čímž vzniká příjemný prostor pro setkávání se s rodinou i s přáteli. Také poličky jsou tu vzdušné a otevřené. Nic se tu neschovává za dvířky. Pohodlí fandí i další pokoje, ve kterých se opět dostává ke slovu severský styl. Jeho kouzlo plně vynikne při dopadu denního světla z četných oken, ale i ve chvíli, kdy se setmí a interiér rozzáří řada umělých designových svítidel včetně luceren, svícnů a svíček. Chybět tu samozřejmě nemůže ani krb.

Terasa jako stvořená k odpočinku

Výsledný charakter dřevostavby odráží aktivní životní styl jejích majitelů. Ti si po náročném dni plném adrenalinu mohou odpočinout na působivě řešené terase, kterou spoludotváří lehátka, stůl s lavicemi a také romantické světlo luceren a ohniště. Rovněž v interiéru se však najde hned několik příjemných zákoutí, ve kterých se dá odpočívat o samotě a třeba v očekávání dalších zážitků uprostřed zasněžené krajiny...

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock