Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevostavba jako kombinace dřeva a skla?

Dřevostavba jako kombinace dřeva a skla?

Plánování jednopodlažního domu stojícího nad starým cihlovým sklepem bývalého statku trvalo projektantům téměř rok. Následná stavba domu pak zabrala rok a půl. A co bylo výsledkem této dlouhé práce? Krásná novostavba plná skla a dřeva.

Dům plný světla a přírody

Hlavním cílem architektů bylo vytvořit takový dům, do něhož se dostane velké množství přirozeného denního světla i přírody. Těmto požadavkům se učinilo zadost, když se uvnitř domu vytvořily světlíky, ale i velké skleněné plochy v obývacím pokoji a jídelně, dále pak konzolová a částečně krytá terasa. Právě terasa se stala jakýmsi místem, kde lze trávit svůj volný čas v létě i v zimě – za neustálého pocitu, že se nacházíme v přírodě.

Prosklené stěny jako spojení s exteriérem

Hodně lidí se prosklených stěn bojí. Ve skutečnosti jsou ale tyto stěny pevné a lépe čistitelné než například bíle vymalované stěny, které nijak neumyjete. Právě v tomto interiéru vypadají prosklené stěny více než dobře. Je tomu tak díky stropům dosahujících až 340 cm na výšku v obýváku i jídelně. Díky tomu se v těchto místech cítíte uvolněně a svobodně.

Dřevostavba jako kombinace dřeva a skla?

Ekologické materiály byly nutností

Mimo jiné, celá novostavba byla stavěna s ohledem na ekologii. Pokud bude dům třeba někdy zlikvidovat, nebude třeba jej označovat za nebezpečný odpad. Majitel, projektant, ale i architekti kladli důraz na udržitelnost této výstavby. Pracovali s ekologickými materiály – bez použití fosilních paliv při výstavbě. Použité dřeva je přirozené, jako izolace zde byla použita ovčí vlna, kterou najdeme i ve formě koberců. Nemluvě o tom, že svoji zásluhu zde mají i místní řemeslníci, od kterých tyto produkty pochází.

Všechny tyto aspekty vytvořily jedno: nenápadný, přirozený, ale přesto krásný dům.

Zdroj: www.berktold-architekten.at

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock