Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní stodola se sedlovou střechou

Moderní stodola se sedlovou střechou

Na předměstí Poznaně stojí moderní dům připomínající stodolu. Odkazuje tak na tradiční architekturu a svou dřevěnou fasádou příjemně navazuje na okolní prostředí. Interiér domu je otevřený a plný světla, vzniká tak dokonalý domov s četnými výhledy do přírody.

Dům se sedlovou střechou vděčí za svůj vzhled architektům ze studia PL.architekci. Jejich hlavním cílem bylo, aby se dům co nejlépe vepsal do svého okolí. Proto také zvolili dřevěnou fasádu, jejíž výhodou je přirozený proces stárnutí, postupná změna barvy a žádoucí popraskání. Na dřevěnou fasádu totiž využili dřevo ze sibiřského modřínu, které ponechali bez impregnace. Z toho důvodu bude fasáda přirozeně patinovat a tím příjemně vroste do okolí. Záměrem architektů rovněž bylo vytvořit budovu, jejíž štíhlá střecha a jednoduchý styl budou odkazovat na tradiční dům. Ve výsledku tak tato budova připomíná stodolu.

Stavba moderní stodoly

Hlavní část budovy tvoří otevřený prostor pokrytý sedlovou střechou s viditelným střešním nosníkem. Střecha přesahující štíty navíc od západní strany vytváří střechu terasy. Neustálý kontakt obyvatelů domu s přírodou zajišťují zcela zasklené štítové stěny. Velké okno se táhne téměř přes celou délku domu a rámuje překrásné výhledy do okolí. Na vnější okenní rám bylo využito vláknocementu, který se odráží také uvnitř, přičemž zdůrazňuje rám i mimo okno.  Na jižní straně domu navíc díky dvojitému zasklení vznikl skleník určený k pěstování kaktusů, což je jedna ze zálib majitele domu.

Moderní stodola se sedlovou střechou
Foto: Tom Kurek

Barvy, materiály a tvary v interiéru

Zatímco zvenku dřevo pomáhá ke splynutí domu s okolní přírodou, uvnitř spoludotváří hřejivou atmosféru interiéru. Odhalené dřevěné trámy, dřevěný nábytek i podlahy prohřívají interiér s dotekem rustikálního i industriálního stylu. Dřevo je ponecháno ve své přirozené kráse. Jakákoliv nedokonalost kresby je zde výhodou. Se dřevem si v interiéru rozumí také další materiály. Velkou roli zde hraje především kov. Designové židle, stojací lampy a závěsná svítidla jsou dalším zajímavým prvkem, který spoludotváří přitažlivý charakter tohoto moderního bydlení. V tomto interiéru se však sází především na jednoduchost, vzdušnost a minimalistický styl. Světlé tóny dřeva přitom příjemně doplňují červené, modré, šedé a černé akcenty barev.

Přečtěte si také

Venkovský dům s výhledem na vinice

V překrásné italské krajině, v níž se klikatí cesta na vrchol San Bovo, se tyčí nově zrekonstruovaný dům. Původně sloužil jako statek a dodnes si na svou historii pevně svázanou s okolními vinicemi…

Moderní dům s výběhem pro koně

Vášní majitele není jen pěstování kaktusů, ale také chov koní. Hned vedle domu tudíž vznikl menší výběh pro koně. Spolu s prostorem pro chov koní bylo pro majitele důležité také zachování okolní přírody ve své přirozenosti. Architekti tedy do zahrady nezasahovali a ponechali jí svobodu. V okolí domu tak nemá místo ani nakrátko střižená tráva či upravené keře. O to více však moderní dům se sedlovou střechou může splynout s přírodou.

Výsledkem práce architektů tak bylo vytvoření tradičního tvaru domu s moderní konstrukcí. Interiér této novodobé stodoly je příjemně světlý a útulný. Díky odhaleným trámům, designovým prvkům a zajímavé kombinaci barev zaujme svou osobitostí. Velkorysé výhledy do okolí, skleník k pěstování kaktusů i výběh pro koně jsou dalším bonusem tohoto moderního domu připomínajícího bydlení ze starých časů.

Foto: Tom Kurek
Zdroj: www.plarchitekci.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock