Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kouzelná Bukovanská chaloupka

Kouzelná Bukovanská chaloupka

Nedaleko od Kyjova se v jedné z malých sklepních uliček ukrývá Bukovanská chaloupka, která svým půvabem přiláká nejednoho kolemjdoucího. Jak už její název napovídá, nalézá se v Bukovanech, ve vinařském regionu jižní Moravy.

Tato stylová venkovská chaloupka se jako kouzelný oříšek vyloupla ze skořápky. Když si ji totiž její noví majitelé vyhlédli, neměla právě na růžích ustláno. Usmálo se na ni však štěstí, jelikož jeden z manželů je povoláním architekt. Chaloupka manžele okouzlila už přes inzerát, i když se ukázalo, že publikované fotografie nebyly z nejnovějších. Zpustošená zahrada a zanedbaný interiér je přesto neodradili. Plni elánu se rozhodli chaloupku zachránit.

Propojení tradiční a moderní architektury

Po vyklizení domu se bohužel ukázalo, že rekonstrukce nepřipadá v úvahu. Muselo se bourat, což byl v malé vinařské uličce také oříšek. Na pomoc však přispěchal soused, který má stavební firmu a rovněž pro strach uděláno. Vrhl se na demolici na svažitém pozemku a brzy na to mohli manželé začít stavět. Od začátku přitom bylo jasné, že by nové stavení mělo nést prvky tradiční i moderní architektury. Venkovská chaloupka měla reflektovat tu původní s tím, že právě ona by fungovala jako obytný prostor. V moderní přístavbě pak měla vzniknout ložnice. Nakonec se však koncept pozměnil, a tak jsou naopak v domku dvě ložnice a velká koupelna, zatímco přístavba ukrývá otevřený prostor s kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem.

Kouzlo ruční práce

Ač je architekt Václav s řadou věcí, které na domku dělal svépomocí, nespokojen, nedá se tomuto stavení upřít kouzlo rukodělné práce, jejíž nedokonalost se stává půvabem. Spolu se svým tatínkem a tchánem se tak například pustil do tesaného povalového stropu, který vzbuzuje úžas návštěv. A do kterého se řemeslníkům příliš nechtělo. Sám se také postaral o to, aby byly na chaloupce zaoblené rohy u stropů, a to pomocí polystyrenu, který po večerech řezal ve svém brněnském bytě.

Kouzelná Bukovanská chaloupka

Terasa, sauna a bazén

Nad moderní přístavbou vznikla terasa, kterou doprovází sauna a venkovní bazének. Ten sice není nijak velký, na relaxaci se sklenkou vína od některého ze sousedů však bohatě stačí. Spodní část zahrady se zase uplatní při romantické snídani na čerstvém vzduchu či při večerním grilování. Co se týče sauny, ta se nachází přímo na střeše domu a je vyrobená prastarou japonskou technikou Shou-sugi-ban, tradiční metodou opalování dřeva za účelem jeho ochrany.

Nechybí krb ani pec

Bukovanská chaloupka zaujme svými půvaby zvenku i zevnitř. V jejím přízemí se nachází ložnice, koupelna se sprchovým koutem a volně stojící vanou, toaleta je samostatná. Z koupelny je přitom romantický výhled přímo do zahrady. Pokud jde o ložnice, ty jsou šikovně vymyšlené a útulně vybavené. V přízemí chaloupky se nachází velkorysá ložnice otevřená přes dvě patra, zatímco v prvním patře je ložnice menší, ale ještě útulnější. V moderní přístavbě je k dispozici velký obývací pokoj s krbem, pecí, kuchyní a jídelnou. Právě pec přitom může sloužit jako přistýlka pro další dva hosty. Prostor je příjemně otevřený a vzdušný. Díky peci pak působí doslova jako z pohádky.

Kouzelná Bukovanská chaloupka

Interiér chaloupky vonící dřevem

Bukovanská chaloupka dává velký prostor světlému dřevu, které umocňuje příjemnou atmosféru v interiéru. Skvěle tak zapadá do skládanky bílé, šedé a černé barvy. Majitel a architekt v jednom se spolu s manželkou opravdu nebál experimentovat. A že se jejich blízcí plánu s černou omítkou v obývacím prostoru zpočátku báli… Nakonec však byli všichni překvapeni, jak pěkně ladí se šedým krbem a komínem.

V jedné z malebných vinařských uliček uprostřed jihomoravských Bukovan tak vyrostla půvabná chaloupka, která svým obyvatelům nabízí vše, co je k opravdovému odpočinku v překrásné krajině zapotřebí. Pokud po něm toužíte i vy, přijeďte a užijte si chvíle volna v domku, který můžete mít celý jen pro sebe.

Zdroj: bukovanska-chaloupka.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock