Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Přízemní dům v symbióze s okolím

Přízemní dům v symbióze s okolím

Tento elegantní na pohled přízemní dům stojící ve vilové zástavbě západně od centra středně velké obce ve středním Posázaví se může pyšnit tím, že stojí v naprosto klidné lokalitě, kde se zahrady jednotlivých domů navzájem prolínají s okolní přírodou a celému místu tak dodávají naprosto neopomenutelnou atmosféru, kde je radost bydlet.

Stavba ve svahu se stala výhodou

Pozemek, na němž tento dům stojí, se svažuje směrem k řece Sázavě, což není na první pohled ideální podmínka ke stavbě. Avšak architekti Štěpán Valouch a Jiří Opočenský ze studia ov-a se úkolu nezalekli a svažitost pozemku využili ke svému prospěchu. Navrhli dvojpodlažní dům, který na první dojem vypadá jako přízemní vilka.

Přízemí domu slouží k odpočinku

Ve spodním patře domu se nachází klidné vnitřní atrium, kde jsou umístěny ložnice s francouzskými okny, která směřují do dvora. Vzhledem k tomu, že jsou zde situovány soukromé prostory obyvatel domu, je jisté, že se sem každý uchýlí ve chvíli, kdy chce být sám. Nespornou výhodou je spojení těchto prostorů s exteriérem. Směrem do atria je přikloněna i prosklená stěna bazénu, kdy je celý prostor uzavřen servisním traktem se vstupem do domu, skladovými prostory a místem na parkování.

Přízemní dům v symbióze s okolím

Bílá fasáda i prosklená stěna v patře

Ze strany zahrady se můžeme pokochat zářivě bílou stěnou bez oken, která se vine kolem celé spodní úrovně stavby jako stuha. Ta se v patře lomí a stává se z ní navazující střecha spolu se štítovými zdmi domu, jehož plocha se skládá ze společenských prostor, kde je kuchyně i obývací pokoj. Díky velkým oknům, která jsou takřka přes celé stěny, se do domu dostává velké množství přirozeného denního světla. Zároveň jde i o způsob, jak spojit interiér s exteriérem.

Prosklená stěna domu je obrácena směrem k ulici, soukromí obyvatel ale není omezeno žádným způsobem, a to právě díky svahu. Vzhledem k jednoduchosti stavby a čistým liniím dům respektuje své okolí – nenajdeme zde žádné výrazně rušivé prvky, dům se navíc dokonale začleňuje mezi okolní vegetaci.

Zdroj: www.ov-a.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock