Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rozvinutý dům u Hvězdy

Rozvinutý dům u Hvězdy

Ruzyně a Liboc jsou staré pražské čtvrti, které spojují nejen hranice, ale také historie, pomalý stavební vývoj a jistý klid. Na rozhraní těchto dvou čtvrtí vyrostl zajímavě řešený dům s výhledem na chráněný lesopark Obora Hvězda.

Dům stojí ve vilové zástavbě osvěžené hojností zeleně. Připomíná nepravoúhlý krystal a za jeho návrhem stojí architekti Pavel Hnilička a Marek Řehoř. Jimi vytvořený objekt je velmi nadčasový, přesto si však uchovává kouzlo staré doby.

S důrazem na kvalitní materiály

Půdorys domu ve tvaru písmene U kopíruje venkovní terasa, která rozšiřuje pobytový prostor a dodává mu další příjemné útočiště zajišťující velkou míru soukromí. Dům tímto směrem vyhlíží k oboře, která se nachází poblíž. Jedná se o dvoupodlažní objekt, který je částečně podsklepený. Má plochou střechu a střešní nástavbu. Střešní nástavba, která vyčnívá nad rovinu ploché střechy, zpřístupňuje krytou střešní terasu. V exteriéru i v interiéru dává dům plně vyniknout použitým materiálům. Prim zde hraje pohledový beton v kombinaci s dubovým dřevem. Toto kontrastní řešení vystavuje na odiv přirozenou texturu a barevnost materiálů.

Uspořádání bydlení

Srdcem domu je prostorný obývací pokoj, který pomocí velkých oken propojuje přední a zadní část zahrady. Oboustranně orientované zasklení, zajímavě řešená knihovna, vysoce komfortní sedací souprava a hřejivý krb – to jsou stěžejní prvky, které pomáhají k vytvoření atmosféry jako stvořené k odpočinku v této velké a vzdušné místnosti. V témže podlaží se nachází také prostorná kuchyně, jídelna a ložnice rodičů orientovaná na severozápad. Pro děti je vyhrazeno první patro. Ze svých dětských pokojů přitom mohou vejít přímo na střešní terasu.

Bydlení v domě u Hvězdy je minimalistické, vzdušné a čisté. Vznikly v něm příjemné koutky jako stvořené pro trávení času s knihou, ale i pro povídání si s přáteli. Poněkud chladný beton prohřívají světlé tóny dřeva, atmosféru v interiéru osvěžují také výhledy na neustále se měnící přírodu.

Foto: Lukáš Žentel
Zdroj: phap.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock