Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rozvinutý dům u Hvězdy

Rozvinutý dům u Hvězdy

Ruzyně a Liboc jsou staré pražské čtvrti, které spojují nejen hranice, ale také historie, pomalý stavební vývoj a jistý klid. Na rozhraní těchto dvou čtvrtí vyrostl zajímavě řešený dům s výhledem na chráněný lesopark Obora Hvězda.

Dům stojí ve vilové zástavbě osvěžené hojností zeleně. Připomíná nepravoúhlý krystal a za jeho návrhem stojí architekti Pavel Hnilička a Marek Řehoř. Jimi vytvořený objekt je velmi nadčasový, přesto si však uchovává kouzlo staré doby.

S důrazem na kvalitní materiály

Půdorys domu ve tvaru písmene U kopíruje venkovní terasa, která rozšiřuje pobytový prostor a dodává mu další příjemné útočiště zajišťující velkou míru soukromí. Dům tímto směrem vyhlíží k oboře, která se nachází poblíž. Jedná se o dvoupodlažní objekt, který je částečně podsklepený. Má plochou střechu a střešní nástavbu. Střešní nástavba, která vyčnívá nad rovinu ploché střechy, zpřístupňuje krytou střešní terasu. V exteriéru i v interiéru dává dům plně vyniknout použitým materiálům. Prim zde hraje pohledový beton v kombinaci s dubovým dřevem. Toto kontrastní řešení vystavuje na odiv přirozenou texturu a barevnost materiálů.

Uspořádání bydlení

Srdcem domu je prostorný obývací pokoj, který pomocí velkých oken propojuje přední a zadní část zahrady. Oboustranně orientované zasklení, zajímavě řešená knihovna, vysoce komfortní sedací souprava a hřejivý krb – to jsou stěžejní prvky, které pomáhají k vytvoření atmosféry jako stvořené k odpočinku v této velké a vzdušné místnosti. V témže podlaží se nachází také prostorná kuchyně, jídelna a ložnice rodičů orientovaná na severozápad. Pro děti je vyhrazeno první patro. Ze svých dětských pokojů přitom mohou vejít přímo na střešní terasu.

Bydlení v domě u Hvězdy je minimalistické, vzdušné a čisté. Vznikly v něm příjemné koutky jako stvořené pro trávení času s knihou, ale i pro povídání si s přáteli. Poněkud chladný beton prohřívají světlé tóny dřeva, atmosféru v interiéru osvěžují také výhledy na neustále se měnící přírodu.

Foto: Lukáš Žentel
Zdroj: phap.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock