Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům složený ze čtyř celků

Dům složený ze čtyř celků

Pokud jste si doposud mysleli, že dům musí být tvořen pouhým jedním celkem, který bude ke všemu jednotvárný, jste na omylu. Pojďte se s námi podívat na tento okouzlující nekonvenční dům, který je tvořen hned ze čtyř celků, které jsou navíc každý jiný. Ať už svým tvarem, ale i funkcí, k níž je určen.

Originální dům, který stojí za pozornost

Mysleli jste si, že nic krásnějšího než dokonale souměrný dům neexistuje? V tom případě vás možná přesvědčíme o opaku. Tento netradiční a originální rodinný dům skládající se ze čtyř navzájem se odlišujících celků vypadá hravě, moderně, ale také útulně. Za stavbou tohoto domu stojí talentovaný architekt Sebastian Nagy, který jde proti konvencím a snaží se tvořit originály. Tyto své postupy uplatňuje jak v interiérech, tak i exteriérech, což lze mimo jiné vidět i u tohoto rodinného domu. Ačkoliv se nám může dům na první pohled zdát chaotický, zjistíte, že vše, co nabízí, má jasně daný řád.

Spojení interiéru s exteriérem zvládnul architekt na výbornou

Dům se nachází v okrajové části Lužánek. Dům jako takový tvoří čtyři části, přičemž část pátá slouží jako vstup do domu. Jde o jakési spojení garáže se zbytkem domu. Všechny části domu jsou spolu navzájem propojeny, přičemž nám dům může připomínat menší venkovskou zástavbu, jen v modernějším pojetí. Půdorys domu jako takový je do tvaru písmene T. Díky dispozičnímu řešení, ale i velkým proskleným plochám je interiér spojen s exteriérem. Díky členitosti prostoru si zde najde každý člen této tříčlenné rodiny svůj koutek, kde bude mít soukromí.

Dům složený ze čtyř celků

Dispoziční řešení domu

Pro každého obyvatele domu je zde vytvořen vlastní pokoj se samostatnou koupelnou. Z těchto soukromých prostor se můžeme dostat rovnou do společných prostor, kde se nachází jídelna s kuchyní a obývací pokoj. Za povšimnutí zde stojí zejména točité schodiště, které zde působí jako vysoce elegantní prvek. Kolem domu se nachází taktéž venkovní terasy, kdy jednu najdeme přímo vedle obývacího pokoje, druhou na střeše domu a třetí přímo v zahradě.

Dominantou domu je střešní terasa, z níž se mohou obyvatelé domu přemístit rovnou do zahrady. A to skrze dřevěné schodiště, které nám může připomínat molo u jezera. Co se týče dispozice domu, v prvním podlaží je umístěna garáž. Navazující obytná část domu slouží k potřebám rodiny – je zde jak hlavní ložnice pro rodiče, tak i dětský pokoj. Oba tyto pokoje mají své vlastní koupelny.  Více do zahrady je umístěna společenská část domu, kde najdeme kuchyni s jídelnou, kde se nachází rovněž posuvné dveře oddělující tento prostor od obývacího pokoje. Podlaží domu tvoří víceúčelový pokoj, z něhož se dostaneme na střešní terasu.

Zdroj: www.snatelier.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock