Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Modernímu domu v Japonsku vládne beton

Ve staré rezidenční čtvrti na okraji japonského města Nagakute vyrostl dům plný pohledového betonu. Zaujme svým asketickým vzhledem a meditační atmosférou. Uprostřed svěže zelené krajiny poskytuje svým obyvatelům nevšední bydlení, které je neobyčejně prostorné a vzdušné.

Atypický dům zaujímá prostor o velikosti 153 m². Za svůj působivý vzhled vděčí architektům ze studia Tomoaki Uno Architects, kteří manželskému páru splnili přání o nadčasovém bydlení.

Dům plný betonu a dřeva

Dům díky pohledovému betonu působí surovým dojmem, který však zjemňují velké prosklené plochy a dřevěné akcenty. S poněkud strohým výrazem domu si do jisté míry pohrává i jeho pozoruhodná členitost. V interiéru chladný dojem ustupuje, jelikož se zde o slovo mnohem výrazněji hlásí dubové dřevo. Prohřívá hojnost pohledového betonu a zajímavým způsobem s ním komunikuje. Ukazuje se na schodišti, podlaze i kuchyňské lince. Ve výsledku tak vzniká moderní interiér s výrazným rustikálním dotekem.

Bydlení v minimalistickém stylu

Cílem architektů bylo mimo jiné dodat vstupu do hlavního obytného prostoru dramatičtější ráz. Za tímto účelem došlo k prodloužení vzdálenosti od vchodu do obývacího pokoje. Obývací pokoj je široce otevřený směrem k východu a kolem něj je umístěn velký dubový rám, kterým dovnitř prostupují obrazy přírody. Právě průhledy do okolí plného zeleně jsou největší ozdobou celého interiéru, který se jinak nese v přísně minimalistickém stylu. Napomáhá tak k relaxaci obyvatel, kteří mohou trávit čas třeba u krbu s některou z knih ze zdejší velké knihovny.

{reklama-0}

Okraj města Nagakute osvěžil atypický dům, který vedle specifické architektury přináší i příjemné útočiště otevřené do krajiny. Je praktické, vzdušné a minimalistické. Učí své majitele odpoutat se od přebytečných prvků a vychutnat si sílu okamžiku.

Zdroj: https://www.archdaily.com/936705/sagamine-house-tomoaki-uno-architects

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Dětský pokoj, Kravaře-Kouty

Kuchyň EGGERSMANN - nano povrch

RD v Říčanech II

Malá, ale šikovná toaleta

Sledujte nás

Nejčtenější články

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock