Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Modernímu domu v Japonsku vládne beton

Modernímu domu v Japonsku vládne beton

Ve staré rezidenční čtvrti na okraji japonského města Nagakute vyrostl dům plný pohledového betonu. Zaujme svým asketickým vzhledem a meditační atmosférou. Uprostřed svěže zelené krajiny poskytuje svým obyvatelům nevšední bydlení, které je neobyčejně prostorné a vzdušné.

Atypický dům zaujímá prostor o velikosti 153 m². Za svůj působivý vzhled vděčí architektům ze studia Tomoaki Uno Architects, kteří manželskému páru splnili přání o nadčasovém bydlení.

Dům plný betonu a dřeva

Dům díky pohledovému betonu působí surovým dojmem, který však zjemňují velké prosklené plochy a dřevěné akcenty. S poněkud strohým výrazem domu si do jisté míry pohrává i jeho pozoruhodná členitost. V interiéru chladný dojem ustupuje, jelikož se zde o slovo mnohem výrazněji hlásí dubové dřevo. Prohřívá hojnost pohledového betonu a zajímavým způsobem s ním komunikuje. Ukazuje se na schodišti, podlaze i kuchyňské lince. Ve výsledku tak vzniká moderní interiér s výrazným rustikálním dotekem.

Bydlení v minimalistickém stylu

Cílem architektů bylo mimo jiné dodat vstupu do hlavního obytného prostoru dramatičtější ráz. Za tímto účelem došlo k prodloužení vzdálenosti od vchodu do obývacího pokoje. Obývací pokoj je široce otevřený směrem k východu a kolem něj je umístěn velký dubový rám, kterým dovnitř prostupují obrazy přírody. Právě průhledy do okolí plného zeleně jsou největší ozdobou celého interiéru, který se jinak nese v přísně minimalistickém stylu. Napomáhá tak k relaxaci obyvatel, kteří mohou trávit čas třeba u krbu s některou z knih ze zdejší velké knihovny.

Okraj města Nagakute tak osvěžil atypický dům, který vedle specifické architektury přináší i příjemné útočiště otevřené do krajiny. Je praktické, vzdušné a minimalistické. Učí své majitele odpoutat se od přebytečných prvků a vychutnat si sílu okamžiku.

Foto: Hiroshi Tanigawa
Zdroj: Tomoaki Uno Architects

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock